امتیاز بدهید

اما یخچال و مایکروفر تنها اشتباهات رایج در آشپزخانه نیستند.فریزر هم چیزی است که به درستی تعریف نشده است.شما میتوانید هر چیزی را فریز کنید ، اگرچه بعضی از چیزها بعد از یکبار یخ زدن و ذوب شدن تقریبا قابل تشخیص نیستند.به عبارت دیگر شما میتوانید هرچیزی را که میخواهید منجمد کنید و از این مواد غذایی منجمد استفاده کنید ، اما از بعضی از غذاها بعداز یخ زدایی چیزی باقی نمی ماند.

منجمد کردن غذا یک مساله مهم است.مهم نیست که چه چیزی را منجمد میکنید ، مطمئن شوید که از آن در طول نه ماه استفاده میکنید و همچنین مطمئن شوید که آنرا بدرستی یخ زدایی میکنید.بیشتر غذاها به زمان کافی برای یخ زدایی نیاز دارند.کم کم گرم شدن معمولا نتیجه بهتری دارد.شما همچنین باید به کاملا سرد بودن ظرفها قبل از فریز کردن آنها توجه داشته باشید و غذا ها را در ظرفهای بی خطر مخصوص فریزر نگهداری کنید.

اگر شما سبزی ترد و با مزه میخواهید آنرا در فریزر نگذارید.سبزیها بعداز فریز شدن پلاسیده ، نرم و شل میشوند و طعمشان را هم از دست میدهند.به جای آن سبزیهای شسته و خشک شده را در یخچال نگهدارید.بهترین حالت این است که در یک حوله کاغذی ، در یک کیسه پلاستیکی پیچیده شده باشد.

چون سیب زمینی ها آب زیادی دارند وقتی که یک سیب زمینی کامل خام را در فریزر بگذارید دانه های یخ تشکیل میشوند. وقتی بخواهید آنرا یخ زدایی کنید یک سیب زمینی خمیری شکل برایتان باقی میماند.سیب زمینی ها بهتر است در جای خشک و خنک نگهداری شوند.اگر حتما میخواهید آنها را فریز کنید میتوانید اول آنها را بپزید دراینصورت ممکن است هنگام یخ زدایی کمی آبدار شوند، اما با توجه به اینکه چطور آنها را پخته اید به نتیجه بهتری میرسید.

وقتی شیر یخ زده را گرم کنید سنگین و ناصاف میشود بنابراین اگر میخواهید آن را مستقیما بنوشید فریز کردنش ایده خوبی نیست.اگرچه اگر بخواهید از شیر در آشپزی استفاده کنید شیر ذوب شده بکارتان می آید.فقط مطمئن شوید که وقتی آنرا یخ زدایی میکنید بگذارید برای چند ساعت در یخچال بماند.از یک تا چند روز با توجه به اندازه ظرف.

بهترین قسمت در مورد غذاهای سرخ شده که تردی و چربی آنهاست ،در فریزر از بین میرود.خمیر ترد نرم و مرطوب میشود.نظرتان درمورد خوردن مرغ سرخ شده چیست اگر پوستش زیر دندان شما قرچ و قروچ نکند؟چه چیزی بدتر از سیب زمینی سرخ شده نم دار است؟گرچه ممکن است بتوانید ترد بودن بعضی از غذاهای سرخ شده را با قرار دادن آنها در ماهیتابه بسیار داغ دوباره برگردانید ، اما زمانیکه اینکار را میکنید روغن هم به غذا میچسبد.پیشنهاد ما این است که تمام غذای سرخ شده تان را یکباره بخورید.

خرده های نان روی چیزهایی مانند گوشت ، پنیر یا پیراشکی ها به همان سرنوشت غذاهای سرخ شده دچار میشوند ، آنها نرم و خیس میشوند.در حالی که تنها هدف از استفاده از خرده نان این است که غذا تازه و ترد شود بهتر است ریسک نکنید که آنرا در فریزر بگذارید.

شما میدانید که مایعات وقتی که جامد میشوند چطور منبسط میشوند ( به این دلیل است که هنگامیکه مایعات را در فریزر نگه میدارید باید ظرفهای مناسب انتخاب کنید و کمی فضای اضافه باقی بگذارید) تخم مرغها از این امر مستثنا نیستندومایع داخل آن سفت و منبسط میشود و پوسته آن میشکند.بدترین مورد این است که ظرف تخم مرغی که فریزر شما را به بوی فساد کشانده برایتان باقی میماند.بهترین مورد : شما تخم مرغهای غیر قابل استفاده خواهید داشت.

فریز کردن خامه ترش باعث میشود که تکه تکه شود.شما می توانید آنرا بهم بزنید و از آن در آشپزی استفاده کنید.اما مطمئنا نمیخواهید که بعد از فریز کردن و یخ زدایی به تنهایی آن را بخورید.

میوه ها و صیفی جات با مقادیر زیادی آب در فریزر حالت یخی پیدا میکنند و به خوبی یخ زدایی نمیشوند.به جای برگشت به حالت تردشان ، آنها نرم و شل میشوند.هیچ کس نمیخواهد یک تکه خیار یا کرفس خیس و شل را بخورد.

ما اینجا از بستنی ماستی صحبت نمیکنیم.ما از ماستی که منجمد شده حرف میزنیم .قرار دادن ماست یا ماست یونانی در فریزر بافت آنرا تغییر میدهد.شما در نهایت سبتنی ماستی نخواهید داشت بلکه شما چیزی دارید که نمیخواهید آن را بخورید.مانند خامه ترش ماست تکه تکه میشود.اگر میخواهید از آن برای آشپزی استفاده کنید، قابل قبول است اما در غیر اینصورت برای خوردن تنها مناسب نیست.

با وجود پنیرهایی با ماندگاری طولانی واقعا نیازی به گذاشتن پنیر در فریزر نیست.اگر شما یک پنیر سفت را در فریزر بگذارید ترد و خرد میشود.اگر یک پنیر نرم را در فریزر بگذارید رطوبت بافت نرم و سبک پنیر را کریستالی میکند.پنیر ( با حداقل کیفیت ) خوش طعم است، با گذاشتن آن در فریزر آنرا خراب نکنید.

خامه ای که از سفیده تخم مرغ درست شده اگر در فریزر قرار داده شود حالت پفی خود را از دست میدهد و مایع از آن خارج میشود.این مساله میتواند کیک شما را کاملا خراب کند !