امتیاز بدهید

تقریباً همه ما در منزل چند قالب صابون داریم که برای شستشو از آن ها استفاده می کنیم. صابون ها می توانند قدیمی یا حتی صابون های مدرن باشند. جالب است بدانید که صابون ها فقط برای شستشوی دست به کار نمی روند، بلکه کاربرد های مختلفی هم دارند که شاید تا به حال به گوشتان نخورده باشند.

شیشه شکسته لزوماً یک مشکل بزرگ نیست، اما اغلب اتفاق می افتد که قطعات آنقدر کوچک هستند که چشمان ما حتی آنها را نمی بیند. بنابراین، شیشه ممکن است روی زمین بماند و بعداً صدماتی ایجاد کند. برای اهداف ایمنی، تمیز کردن تمام قطعات ضروری است. در این حالت یک تکه صابون می تواند بسیار مفید باشد.
فقط کافی است یک تکه صابون را از روی نواحی مورد نظر بکشید تا خرده های ریز شیشه به داخل صابون فرو بروند عجله نکنید و این کار را با دقت انجام بدهید تا مطمئن شوید تمام قطعات ریز روی زمین باقی نمی مانند.

صابون فقط برای تمیز کردن مفید نیست، بلکه می تواند به شما کمک کند تا از صدای درب خلاص شوید. اگر از این صدا خسته شده اید، فقط با صابون لولا را مالش دهید. سپس چند بار درب را باز و بسته کنید تا صابون در تمام مکانیسم پخش شود.

صابون ممکن است به کشتن و دفع آفات رایج در گل و گیاهان کمک کند. روش بسیار ساده است. از صابون ساخته شده از مواد تجارت عادلانه و روغن های ارگانیک استفاده کنید، بنابراین به گیاهان شما آسیب نمی رساند. این می تواند یک صابون مایع باشد، یا می توانید یک نوار از صابون را در آب حل کنید. این دستور العمل است:

این بزرگترین مبارزه نیست، اما با این وجود، می تواند آزار دهنده باشد وقتی هر بار که دوش بگیرید، آینه شما در حمام مه آلود می شود. یک نوار صابون می تواند بسیار مفید باشد.
زمانی که صابون و آینه خشک است نوار صابون را با دقت روی شیشه آینه بمالید. نیازی به ساختن یک لایه ضخیم نیست. وقتی کارتان تمام شد، یک پنبه نرم یا میکروفیبر بگیرید و آینه را تمیز کنید تا دوباره براق شود.

نوار صابون تمایل دارد عطر و بوی خود را در محیط اطراف خود پخش کند. یک صابون را با بویی که بیشتر دوست دارید انتخاب کنید و آن را روی یک قفسه بگذارید. می توانید صابون را نیز با پارچه تمیز بپیچید، اما حتما از پارچه نازک استفاده کنید و داخل کمد قرار بدهید.

عینک های خود را زیر آب ولرم قرار بدهید. استفاده از آب گرم از اهمیت زیادی برخوردار است زیرا می تواند طول عمر برخی لنزها را با یک پوشش کاهش دهد.
یک قطره کوچک از صابون ظرف را روی نوک انگشتان بگذارید یا از یک نوار نرم صابون استفاده کنید. هر دو لنز را به آرامی مالش دهید و سپس با یک پارچه میکروفیبر تمیز کنید.

سوراخ های ریز در یک دیوار می تواند بسیار تحریک کننده باشد، به خصوص اگر هر روز آنها را می بینید. تعمیر آن آسان است، حتی بدون ابزار ویژه – تنها آنچه شما نیاز دارید یک نوع صابون است. یک نوار خشک صابون را روی سوراخ های ریز خود مالش دهید. سپس روی سطح سوراخ ها را صاف کنید تا از شر اضافی صابون خلاص شوید. دقت کنید از صابون همرنگ دیوارتان استفاده کنید.

اگر قابلمه های روی دارید و تیره شدند و یا حتی غذا داخل آن ها سوخته است و به سختی تمیز می شوند می توانید سیم ظرفشویی را روی یک قالب جدید صابون بکشید و با آن قابلمه را بسابید متوجه تمیز شدن و تغییر آن می شوید. و بعد با اسکاج و مایع ظرفشویی بشویید و آبکش کنید.

بوگیرهای مصنوعی خیلی زود اثر خود را از دست می دهند، برای اینکه بوی بوگیرها طولانی مدت باقی بماند از صابون استفاده کنید. به این روش که بوگیر را در مخلوط آب و صابون خیس کنید و مجددا محافظ را سر جایش بگذارید. اینگونه صابون مدت طولانی تری مواد بوگیر را نگه می دارد.

فرو رفتگی و خطوط روی بعضی از لباس ها به خصوص شلوارهای جین جلوه نازیبایی به لباس می دهد. برای پنهان کردن فرورفتگی لباس های جین فرورفتگی را با کشیدن صابون خشک پر کنید. سپس تکه ای کاغذ ابریشمی روی آن بگذارید و اتو کنید تا جای خطوط محو شود.

برای اینکه مبل و صندلی چوبی را از گاز حیوانات خانگی در امان نگه دارید، محل هایی که حیوانات گاز می گیرند را صابون بمالید، حیوانات از بوی صابون خوششان نمی آید و دیگر به این وسایل آسیب نمی رسانند.

برای سفید کردن ظروف روی با صابون، ظروف روی سوخته و سیاه شده را با صابون و سیم ظرفشویی بسایید، سپس با اسکاج و مایع ظرفشویی بشویید.

موش ها حیوانات بامزه و بازیگوشی هستند که اگر وارد منزل بشوند، نمی توانید به راحتی آن ها را بگیرید و از طرفی هم دلتان نمی خواهد به آن ها آسیب وارد کنید. کافی است که از صابون های مخصوص دور کردن موش استفاده کنید. این صابون ها هیچ آسیبی به موش یا حتی دیگر حیوانات خانگی وارد نمی کنند. فقط کافی است مقداری از صابون را در مسیر رفت و آمد موش قرار دهید.

اگر بوی عجیب و غریبی احساس می کنید و در مورد نشت گاز نگران هستید، صابون به شما کمک می کند تا مشکل را پیدا کنید. کافی است که صابون را روی لوله بکشید. اگر از آن هوا بیرون آمد، یعنی مشکلی وجود دارد و حتماً باید برای کمک تماس بگیرید.

اگر زیپ لباس یا کیفتان سخت بالا و پایین می رود؛ فقط کافی است که مقداری از صابون را روی این مسیر زیپ بمالید تا به اندازه کافی آن را نرم کند و از حالت خشک خارج کند.

ایا احساس می کنید که کفش هایتان بو گرفته است؟ سعی کنید که با آن مقابله کنید. کافی است که مقدار کوچکی از صابون را جدا کنید و آن را داخل دستمال کاغذی بگذارید و داخل کفش بدبو قرار دهید و اجازه دهید که تا صبح بماند و سپس صبح که از خواب بیدار شوید، متوجه می شوید که هیچ بویی داخل کفش وجود ندارد.

انجام کار هایی مثل باغبانی، آرایش و اقدامات مختلف روزانه زیر ناخن ها را کثیف می کند اما شما با یک عدد صابون می توانید به راحتی ناخن های خود را تمیز کنید. کافی است که یک قالب صابون زیر ناخن های خود بکشید و یک لایه زیر ناخن ایجاد کنید. زمانی که این لایه صابون را با آب بشویید، تمام چربی ها و آلودگی ها نیز از زیر ناخن جدا می شوند.

گاهی اوقات به دلیل ورم دست، ممکن است که حلقه ها برای انگشت شما تنگ شود. همچنین بعد از عرق کردن و ورزش هم این اتفاق می افتد. اصلا نگران نباشید. کافی است که با صابون، آن قسمت را نرم کنید تا همه بتوانند راحت تر لیز بخورد و بیرون بیاید.