امتیاز بدهید

لیموترش و کاربردهای متفاوت از لیموترش به جهت دارا بودن ماده‌ای به‌نام اسیداسكوربیك مانع تغییر رنگ و به اصطلاح پلاسیده شدن محل برش‌های ایجاد شده در میوه‌هایی همچون موز، سیب، گلابی و همچنین سبزیجاتی مانند كرفس، سیب زمینی و آرتیشو در مجاورت با هوا می‌شود .

این یک راه در مواد خواباندن برای استیک و میگو می باشد که باعث می شود که آن سبک و خوش طعم می شود .
یک دوم بوته ی کامل سیر را در یک هاونگ بکوبید و به میزان کافی نمک اضافه کنید تا وقتی که مانند خمیر شود.
1تا2 لیمو ریز یا لیمو سنگی فشار دهید تا کاملا آبش گرفته شود و از آن برای مارینید کردن موادتون استفاده کنید. سپس روی باربیکیو یا اجاق گاز گریل کنید.

در یک قوری آب پر کنید و 5 تا10 لیمو در آن بریزید سپس یک زنجبیل به آن اضافه کنید.
بعد از اینکه حدودا نیم ساعت گذشت و گرم شد، درون یک لیوان بریزید و یک قاشق غذاخوری عسل هم به آن اضافه کنید. نوشیدن آن به شما آرامش می دهد و درد گلویتان را تسکین می دهد.

در سس سالاد جایگزین ارزان تر و سالم تری می باشد ، حتی در بعضی موادر از عسل و آبلیمو صحبت می شود و تجویز می کنند.

گاهی اوقات شما برای یک دستور غذایی احتیاج به نصف برش لیمو دارید و مابقی آن مورد استفاده قرار نمی گیرد.
ایده بسیار عالی ای می باشد که لیمو را در قالب های یخ بریزید تا یخ بزند. سپس به راحتی می تواتید از یک یا دو یخ برای طعم دار کردن آب، کوکتل، چای و … استفاده کنید.

وقتی در حال پختن یک غذا ، به نظر رسید که یک چیزی کم می باشد، لازم نیست که به سراغ نمک بروید. در عوض چاشنی آب لیمو را به آن اضافه کنید. در پخت بسیاری از غذاها فوق العاده عمل می کند.

قبل از اینکه لیمو را برش دهید یا نصفش کنید، پوستش رابکنید و از آن برای طعم سس سالاد یا در کوکتل های مورد علاقتون استفاده کنید.

آهك موجود در آب، رسوباتی از خود بر جا می‌گذارد كه اگر تمیز نشود به مرور زمان باعث انسداد لوله‌های فاضلاب می‌شود. برای جلوگیری از این مساله، یك عدد آبلیمو را داخل سینك فشار دهید. بگذارید مدتی به همین حالت باقی بماند. سپس شیر آب را باز كنید.

هر چند وقت یك بار لازم است ماشین ظرفشویی، این وسیله رفاهی را تمیز كنید. بقایای غذای خشك شده یا مواد شوینده را با مالیدن یك تكه لیمو از بدنه فلزی این وسیله پاك كنید.
سپس با یك پارچه مرطوب و بعد با یك پارچه خشك و تمیز آن را پاك كنید. از آب خیلی داغ برای پاك كردن تكه‌های غذا استفاده كنید.

تمیز كردن شعله‌پخش‌كن گاز زمانی كه خمیر كیك و روغن سیب‌زمینی سرخ شده و مواد غذایی مختلف روی آن جمع شده باشد، كار سختی است. آبلیمو، آب و جوش‌شیرین را به صورت خمیر درآورید. آن را روی مواد سر رفته بریزید. 15 دقیقه صبر كنید. با آب و اسفنج آن را تمیز كنید.

زمانی كه جای انگشت، دوده و تارعنكبوت روی قاب پنجره‌ها را می‌گیرد، زیبا نخواهند بود. از طرفی شیشه‌ها هیچ وقت تمیز باقی نمی‌مانند. بخصوص پنجره آشپزخانه كه در معرض روغن قرار دارد. برای پاك كردن آنها از 2 قاشق غذاخوری آبلیمو، 2/1 پیمانه سركه سفید و 4/1 پیمانه آب گرم استفاده كنید.

بوی غذای آشپزخانه به پرده‌ها، رومیزی و پارچه و دستمال‌ها سرایت می‌كند. پارچه‌ها، بوی خوب یا بد را مانند آهن‌ربا جذب می‌كنند. اما بوی بد مدت بیشتری باقی می‌ماند. خوشبختانه آبلیمو و چند نوع ادویه بوی بد آشپزخانه را از بین می‌برند.
ظرف كوچكی را از آب پر كنید. چند تكه پوست لیمو و حدود 1 قاشق چایخوری میخك و برگ رزماری داخل آن بیندازید. بگذارید آب به جوش آید تا بوی خوش را در كل اتاق‌های خانه استشمام كنید.

كاری، سس اسپاگتی و ماهی تنها زمان خوردن بوی خوبی دارند اما آخر شب یا صبح روز بعد بوی مانده آنها ناراحت‌كننده است. ظروف مربوط به این غذاها را سریع بشویید. تمیز كردن صحیح وسایلی مانند تخته گوشت از انتشار بوی نامطبوع جلوگیری می‌كند. بعد از شستن تخته، روی آن مقداری آبلیمو بمالید تا از بوی سیر و پیاز و ماهی خلاص شوید.