امتیاز بدهید

چدن به تمیزکاری احتیاج دارد. خصوصا ظروف چدنی که در آن غذا پخت و پز می کنید. برای تمیز کردن چربی های ظروف چدن باید با اسفنجی نرم محکم روی آن بکشید تا چربی های آن از بین برود. نگهداری درست از این فلز می تواند آن ها را عمری کند.
برای تمیز کردن ظروف چدنی هرگز از صابون استفاده نکنید: این ماده بیشتر از اینکه به درد شما بخورد می تواند به ظروف شما صدمه بزند. در عوض ظرف چدنی را با آب پر کنید، سپس آن را روی اجاق داغ قرار دهید. هنگامی که آب شروع به جوشیدن کرد، با استفاده از کفگیر پلاستیکی، غذاهای مانده را بتراشید.

ظروف چدنی و ویژگی‌های آن، از جمله دوام بالا، مقاومت زیاد در برابر حرارت بالا و نگهداری خوب گرما زیادی دارند و امروزه کمتر خانه‌ای پیدا می‌شود که در آن برای پخت و پز از ظروف چدنی استفاده نشود. به یاد داشته باشید که نگهداری صحیح از این ظروف می‌تواند عمر آن‌ها را از آنچه که هست نیز افزایش دهد.

برای تمیز کردن چدن آغشته به زنگ زدگی، وسایل آشپزی را درون فر قرار دهید، سپس فر را روی درجه ی خود تمیز کردن قرار بدهید. (به یاد داشته باشید که تمام قفسه های اجاق را برداشته و چدن را از پایه اجاق گاز قرار بدهید- به عنوان مثال بالای لیوان سرامیکی.) هنگامی که فر چرخه تمیزکاری خود را به پایان رساند، زنگ زدگی و روغن جمع شده روی چدن سوزانده خواهد شد، شما باید بتوانید آن ماده سیاه پوسته را با حوله ی خشک پاک کنید.

برای تمیز کردن مبلمان چدنی که در اثر گرد و غبار، رنگ و روی خود را از دست داده اند و دچار زنگ زدگی شده اند، ابتدا مناطق آسیب دیده را با کاغذ سنباده مالش دهید و سپس با پارچه خشک آن را پاک کنید تا ذرات باقیمانده از بین برود. بعد، مبلمان را با محلول آب و مواد شوینده ملایم بشویید. پس از تمیز شدن قطعه، آن را کاملاً خشک کنید. اگر قصد رنگ آمیزی مجدد دارید، این کار را با دو لایه رنگ زدن انجام دهید و چهار یا شش ساعت بین هر لایه زمان بگذارید. مبلمان چدنی را با استفاده از واکس اتومبیل مهر و موم کنید، اجازه بدهید کاملا به مبلمان نفوذ کنند.

توری های گریل یک ضرب و شتم واقعی دارند. برای تمیز کردن محلول چهار قسمت آب با یک قسمت سرکه سیب مخلوط کنید. به طور مداوم یک برس یا مسواک را به آن مخلوط آغشته کنید، و با شدت روی گریل بکشید تا تمام آلودگی ها و کثیفی ها از روی آن جدا شود. سپس توری ها را با پارچه ای خشک تمیز کنید. این روش را به طور منظم در مواقعی از سال که اغلب روی گریل کباب تهیه می کنید تکرار کنید. اگر زنگ زد، قبل از پاک کردن توری ها، کوره را روشن کنید تا داغ شود. تا حسابی داغ شود و به رنگ سرخ شود. اگر با زغال بود، زغال ها را روشن کنید تا حسابی داغ شود.

شاید در ظاهر ظرف شما ظاهری زمخت و کثیف داشته باشد ولی چربی ها و کثیفی های ظرف به حالت نرم در آمده و آماده تمیز کردن هستند هنوز کار تمیز کردن ظروف چدنی شما به اتمام نرسیده است پس برای مرحله بعدی ظرفی را از آب و سرکه سفید پر کنید به همان مقدار که آب می ریزید، سرکه هم اضافه کنید. سپس ظرف چدنی را در این محلول بخیسانید و روی محلول یک قاشق غذاخوری مایع ظرفشویی بریزید. بعد از سه ساعت ظرف چدنی را از محلول درآورده و با آب بشویید.

آغشته کردن ظروف به لایه‌ای از روغن در این مرحله از تمیز کردن ظروف چدنی سوخته، موجب محافظان طولانی مدت از سطح آن خواهد شد؛ چرا که پس از از بین بردن تمامی کثیفی‌های باقی مانده بر روی آن، سطح ظرف آماده پذیرش این لایه محافظتی خواهد بود و می‌تواند به یک ظرف نچسب با کیفیت تبدیل شود.

درون سطل یا تشت بزرگ خود، مقداری آب را به همراه مقدار مساوی از سرکه و ۱ قاشق غذاخوری مایع ظرفشویی تهیه شده از قبل، مخلوط کنید. ظروف چدنی خارج شده است که را به مدت ۳ ساعت درون مخلوط قرار دهید، تا خارج شدن تمامی آلودگی‌ها را از سطح ظروف مشاهده کنید.

اگر چربی و یا کثیفی روی سطح ظرف باقی مانده بود، با یک دستمال یا حوله تمیز سطح ظرف را بکشید و ظرف را خشک نمایید. در مرحله بعدی شما باید یک لایه محافظتی برای ظرف چدنی خود آماده کنید بدین نحو که سطح درونی و سطح بیرونی و همچنین دسته ماهیتابه را به روغن بادام زمینی چرب کنید تا یک لایه ضخیم از روغن سطح ظرف را بپوشاند.

ممکن است تصور کنید که تمیز کردن ظروف چدنی کهنه یا سوخته کار سختی است؛ اما اصلاً اینگونه نیست. شما می‌توانید تنها با داشتن موارد مورد نیاز که در بالا برای شما ذکر کردیم به آسانی به تمیز کردن ظروف خود بپردازید و آن‌ها را به اندازه روز اول زیبا همراه کارایی بالا یابید.