امتیاز بدهید

شرایط نگهداری هل در میزان عطر و طعم آن تاثیر دارد. اگر فروشندگان هل دانه ی هل سبز را در شرایط خوب نگهداری کرده باشند عطر هل ماندگار خواهد ماند پس هل سبز را در بسته بندی مناسب و از جای معتبر تهیه کنید . هل را باید در غلاف آن و در جعبه ی چوبی و محفوظ و در جای خنک، تاریک و خشک نگهداری کرد.

هل جزو ادویه هایی است که عطری مخصوص و طعمی بی نظیر دارد. از هل در تهیه انواع شیرینی ها و غذاها و نوشیدنی های معطر مانند چای و قهوه استفاده می شود. می توان برای خوش طعم نمودن غذاها و نوشیدنی ها از هل به صورت پودر شده نیز استفاده نمود.

براي تهيه پودر هل مي توانيد از آسياب قهوه استفاده کنيد. براي آسياب نمودن هل ، ابتدا پوسته خارجي آن را جدا نماييد، سپس دانه هاي هل را درون آسياب ريخته و پودر کنيد.

براي تهيه پودر هل مي توانيد از آسياب برقي استفاده کنيد. براي تهيه پودر هل يک قاشق از شکر آسياب نشده را برداريد و با هل سبز در آسياب بريزيد تا هل خوب پودر شود.

براي تهيه پودر هل مي توانيد از وردنه استفاده کنيد. براي اين کار ابتدا پوست دانه هاي هل را جدا کرده و آن ها را بر روي يک سطح صاف مثلا يک تخته ريخته و مقداري شکر بر روي آن ها بريزيد و وردنه را روي آنها حرکت دهيد. شکر باعث افزايش استحکاک و بهتر پودر شدن هل مي شود.

براي ساييدن هل مي توانيد از هاون هاي دستي استفاده کنيد. هل ها را درون هاون ريخته و خيلي خوب بکوبيد تا تبديل به پودر هل شود.

براي اينکه پودر هل شما عطر و طعم خود را حفظ کند، آن را درون ظرف هاي شيشه اي با درب محکم بريزيد تا هوا به درون آن وارد نشود. سپس اين ظرف را در محيطي به دور از نور مستقيم آفتاب براي مدت زمان طولاني نگهداري کنيد.