امتیاز بدهید

رنگ دیوارها، کابینت‌ها و وسایل مورداستفاده درآشپزخانه در بزرگ نشان دادن آشپزخانه بسیار اهمیت دارد و استفاده از پالت رنگ‌های روشن علی‌الخصوص رنگ سفید در آشپزخانه، خطای دید ایجاد می‌کند و آشپزخانه شمارا جادارتر، روشن‌تر و دل‌بازتر نشان می‌دهد. رنگ سفید با انعکاس نور، فضا را بزرگ‌تر نشان می‌دهد و باعث بازتر دیده شدن فضا خواهد شد. البته استفاده از رنگ سفید به این معنا نیست که رنگ‌های دیگر را به فراموشی بسپارید، بلکه باید انتخاب رنگ‌های دیگر بااحتیاط بیشتری همراه باشد.

استفاده از درب شیشه ای و آیینه ای
استفاده از کابینت‌هایی با درهای شیشه‌ای ظاهر کابینت‌ها را جذاب‌تر کرده و چشم‌ها را فریب می‌دهد که همین باعث بزرگ‌تر نشان داده شدن آشپزخانه می‌شود. این درهای شیشه‌ای باعث می‌شوند جهت دید از در کابینت، به عمق تغییر کند و همچنین دیوارها دورتر دیده شوند. با این ترفند، آشپزخانه شما ازنظر بصری بزرگ‌تر دیده می‌شود، به‌شرطی که چیدمان وسایل داخل کابینت منظم و درست باشد. همچنین شما می‌توانید به‌جای استفاده از درب‌های شیشه‌ای، برای تعدادی از کابینت‌ها از درب‌های آینه ای استفاده کنید، چراکه این نوع از درب‌ها، نور را بازتاب می دهند و با انعکاس فضای آشپزخانه، این منطقه از خانه را بزرگ‌تر نشان می‌دهند.

استفاده از نورپردازی مناسب
یک آشپزخانه تاریک و کم‌عمق، کوچک به نظر می‌رسد، پس بهتر است آشپزخانه شما تا جایی که ممکن است، روشن باشد. نورپردازی مناسب، آشپزخانه شمارا وسیع‌تر نشان می‌دهد. آشپزخانه‌هایی که دارای پنجره هستند، به خوبی می‌توانند از نور طبیعی، بهره کافی را ببرند؛ نور طبیعی هر فضایی را بزرگ‌تر نشان می‌دهد. علاوه بر نور طبیعی، در زیر کابینت‌ها از لامپ‌های هالوژن یا LED در زوایای مناسب استفاده کنید که سطح‌روی کابینت‌های زیرین را روشن‌تر کند. با این ایده آشپزخانه کوچک شما دل‌بازتر و جادارتر به نظر می‌رسد.

استفاده از سطوح براق
یکی دیگر از روش‌های بزرگ نشان دادن آشپزخانه‌های کوچک، استفاده از سطوح بسیار درخشان و وسایل انعکاسی مانند سرامیک‌ها و سنگ‌های براق، استیل‌های براق و ضدزنگ و … است که نه تنها باعث جذابیت آشپزخانه شما خواهد شد، بلکه این کار سبب تقویت نور طبیعی و مصنوعی می‌شود و نور را به‌طور چشمگیری افزایش می‌دهد، درنتیجه فضا را وسیع‌تر ازآنچه که هست نشان می‌دهد.

استفاده درست از کابینت آشپزخانه
یکی دیگر از ترفندهایی که به بزرگنمایی آشپزخانه کوچک کمک می کند، استفاده درست از کابینت آشپزخانه و شلف های دیواری می باشد. در هر آشپزخانه کابینت ها برای نظم دهی و نگه داشتن وسایل ضرورت دارند. بهتر است برای بزرگنمایی بیشتر فضا از کابینت آشپزخانه هایگلاس ساده و صاف و عاری از جزئیات استفاده کنید. حتی می توانید با استفاده از درهای شیشه ای، آشپزخانه خود را بزرگتر نشان دهید.
ایده استفاده از شلف های دیواری نیز بسیار کاربردی و خوب است زیرا علاوه بر اینکه آنها جلوه ای خاص به فضای کوچک شما می بخشند، باعث می شوند فضا بزرگتر به نظر برسد و چشمان از دیوار به دیوار ادامه یابد. اما مهم این است که همه چیز در جای خود باشد. حتی بهتر است از یک رنگ واحد برای کابینت و شلف ها استفاده شود تا ظاهری یکپارچه تر داشته باشد.

متریال های مختلف مانند چوب، سنگ و فلزات
استفاده از ترکیب متریال های مختلف مانند چوب، سنگ و فلزات علاوه بر اینکه تصویری زیبا از آشپزخانه شما به نمایش می گذارد بلکه باعث بزرگنمایی فضا نیز می شود. به عنوان مثال ترکیب کانتر مرمر سفید، کابینت آشپزخانه فلزی ، وسایل استیل براق، کفپوش پرسلان و آویزهای شیشه ای، ترکیبی ایده آل و چشم نواز است که جلوه ای خاص به آشپزخانه کوچک شما می بخشد.
از آنجایی که نمی توانید لوازم تزیینی و جزییات زیادی در دکوراسیون خود داشته باشید، این ترفند می تواند فضای داخلی آشپزخانه را زیباتر و بزرگتر از اندازه خود نشان بدهد. ما توصیه می کنیم حتما تجربه کنید، پشیمان نخواهید شد.

همیشه کسانی که عاشق آشپزی هستند ، آرزو می کنند آشپزخانه ای بزرگ داشته باشند ، اما واقعیت زندگی در یک شهر شلوغ و پرجمعیت همیشه هم ممکن نیست اما مهم نیست آشپزخانه شما چقدر کوچک باشد ، تا زمانی که اشتیاق به آشپزی دارید ، می توانید یک آشپزخانه کوچک را به یک پناهگاه خانگی تبدیل کنید و غذاهای خوشمزه را برای هر یک از اعضای خانواده و مهمان های خود سرو کنید.