امتیاز بدهید

از زمان‌های قدیم تا به امروز تهیه لوازم خواب مناسب، باکیفیت و راحت اهمیت داشته است زیرا ما یک سوم از عمر خود را استراحت می‌کنیم. از اولین ملزومات خواب ملحفه است که در بازار طیف گسترده‌ای از انواع طرح‌ها و مدل‌های آن وجود دارد. پارچه ملحفه ای پارچه‌ایی است که معمولا نسبت به انواع پارچه ها فروش بالاتری دارد زیرا موارد استفاده از آن بسیار متنوع است. برای خرید پارچه ملحفه ای باید به نکات مختلفی دقت داشته باشید تا بتوانید پارچه ای با کیفیت و لطیف خریداری کنید و از آن در مدت زمان طولانی استفاده کنید.

هنگام خرید پارچه مناسب ملحفه ساتن به دنبال پارچه‌ای بافته‌شده باشید. خوابیدن روی آن بسیار راحت باشد.پارچه مناسب ملحفه ساتن در رنگ‌های بسیار متنوع در دسترس هستند. کسانی که این جنس و رنگ را ترجیح می‌دهند یک مجموعه عالی برای انتخاب خواهند داشت.

پارچه مناسب ملحفه یا همان ملافه انواع مختلفی دارد. پارچه‌ها مناسب برای تولید ملحفه باکیفیت می‌توانند با جنس‌ها، الیاف و عرض‌های مختلف و متنوع تولید شوند. پارچه‌های ملحفه‌ای ازنظر طرح و مدل می‌توانند ساده و در رنگ‌های گوناگون باشند.

توجه درباره پارچه مناسب ملحفه آنچه می‌خواهید کاملاً واضح است. شما پارچه‌ای می‌خواهید که به‌راحتی بتوان آن‌ها را شستشو و اتو کرد و برای مدت طولانی دوام آوردند. درعین‌حال در برابر پوست احساس نرم و راحتی به شما بدهد.

پارچه ساتین پنبه‌ای
پنبه ساتین است بسیار سبک‌وزن و 100٪ پنبه بسیار نرم است. این پارچه‌ای کاملاً بافته‌شده (با بافت ساتن) با جلای ظریف است که بسیار جذاب است…

پارچه پرکال
این‌یکی دیگر از پارچه‌های موردعلاقه ملافه‌های تختی است. این‌یک پارچه نخی ساده بافته‌شده ساده است. این پارچه نرم دارای بافتی ترد و خنک با تعداد نخ 180 یا بالاتر است.

ترکیب پنبه با سایر الیاف
ترکیب پنبه با الیاف مصنوعی سبب می‌شود علاوه بر تنفس پذیری و راحتی، دوام ملحفه‌ها افزایش‌یافته و کمتر چروک شوند، قیمت آن‌ها نیز کاهش میابد.

نگهداری از این ملحفه‌ها آسان بوده و چروک نمی‌شوند. نسبت به ملحفه‌های پنبه‌ای باقیمت کمتری ارائه می‌شوند. بااین‌حال پیشنهاد می‌شود از ملحفه‌های با ترکیب پنبه با پلی‌استر استفاده شود تا از مزایای پنبه نیز بهره‌مند شوید.

به تعداد نخ‌های عمودی و افقی در هر اینچ مربع در یکپارچه بافته‌شده اشاره دارد. هنگام خرید یک ملحفه به دنبال بالاترین تعداد نخ باشید. این به معنای پارچه صاف است و اینکه تعداد نخ بیشتر یعنی پارچه‌ای بادوام‌تر است.
جنس پارچه مناسب ملحفه فقط مربوط به نوع الیاف به‌کاربرده در آن‌ها نمی‌شود بلکه به کیفیت نخ مصرفی، تراکم بافت، یکدست بودن بافت، کیفیت چاپ و رنگ، میزان آبرفت پارچه، نوع تکمیل و لطافت از دیگر شاخصه‌های اصلی پارچه ملحفه خوب است.

پارچه ملحفه نخی به پارچه‌ای گفته می‌شود که درصد غالب و بیشتر آن از نخ ویسکوز یا پنبه (کتان) باشد. نشانه واضح آن زیردست لطیف و نرم آن است. پیشنهاد می‌شود برای ملحفه تابستانی از جنس پارچه تترون طرح دار یا ساده استفاده کنید.

طرح گل‌دار یا ملحفه گل‌گلی از پرفروش‌ترین و پرطرفدارترین طرح‌ها میان عموم است. چاپ طرح ملحفه‌ای با گل‌های مختلف در سایزهای متنوع و با رنگ‌بندی مختلف، اکثر سلیقه‌های گل‌گلی پسند را راضی می‌کند.