امتیاز بدهید

آبمیوه‌گیری نیز مانند چرخ‌گوشت می‌تواند سانحه‌ساز باشد، اما به مراتب کمتر، چون محفظه آن کوچکتر، و استفاده از آن نیز کمتر است. اما به‌هر حال خوب است که مراقب بچه‌ها باشید…
آبمیوه گیر یکی از دستگاه‌های محبوبی است که مخصوصاً در فصول گرم سال یعنی تابستان و بهار طرفداران زیادی پیدا می‌کنند. با خرید آبمیوه گیر‌ می‌توان آب تمامی میوه‌ها را گرفت و از نوشیدن آبمیوه‌ی خنک در این فصول گرم لذت برد. با اینکه در تهیه‌ی آبمیوه تنها عصاره‌ی میوه گرفته می‌شود و به ناچار باید بقیه‌ی میوه را دور ریخت؛ اما آبمیوه است و چاره‌ای جز گرفتن عصاره‌ی میوه نداریم.

میوه‌های شیرین و خوشمزه‌ی بهاری که قرار است به آبمیوه تبدیل شوند طعم خاصی دارند که هرگز مانندشان را نمی‌توان یافت. برای نوشیدن و آماده کردن آبمیوه‌های خوش طعم بهاری تنها خرید یک آبمیوه گیر لازم است و بس. البته باید نکات مهم نگهداری از آبمیوه گیر را بدانید تا این دستگاه کاربردی سالهای بیشتری به شما خدمت کند.

یک لیوان آبمیوه این قدرت را دارد که در کسری از ثانیه انواع مواد مغذی موجود در بافت میوه‌ها را به بدن انتقال داد. در واقع آبمیوه از این جهت مفید است که انواع ویتامین و مواد مغذی را در حجم بالایی به بدن وارد می‌کند، بنابراین اگر می‌خواهید سطح انرژی بدنتان بالا رود سریعاً یک لیوان آبمیوه خوش طعم و گوارای خانگی را بنوشید. در این موضوع قصد داریم نکات مهم نگهداری از آبمیوه گیر را معرفی کنیم، با ناسا الکتریک همراه باشید.

همانطور که می‌دانید برای خرید آبمیوه گیری خوب و با کیفیت باید با نکات مهم در خرید این دستگاه آشنایی داشته باشید، سپس از بین انواع آن بهترین را انتخاب کرده و بخرید. به هنگام خرید این دستگاه حرفه‌ای و کاربردی لازم است که به مواردی مانند قدرت موتور و حداکثر توان مصرفی آن، تنظیم سرعت و عمکلرد پالس، جنس و نوع تیغه‌ها، جنس بدنه و دهانه‌ی ورودی میوه و … توجه نمایید، تا بتوانید بهترین آبمیوه گیر را بخرید. دقت داشته باشید که بازدهی آبمیوه گیر یکی از موارد مهم است؛

چرا که این پارامتر مشخص می‌کند که چه مقدار از وزن میوه به آبمیوه تبدیل می‌شود و تا چه اندازه عصاره‌ی میوه را می‌گیرد. در واقع باید حداقل 50% وزن میوه به آبمیوه تبدیل شود چیزی از میوه باقی نگذارد. این موارد به شما در خرید آبمیوه گیر خوب و با کیفیت کمک خواهد؛ اما باید نحوه‌ استفاده از آن و نگهداری درست را نیز بلد باشید، تا مدت زمان استفاده از محصول را افزایش دهید.

قبل از اینکه دستگاه را روشن کنید، ابتدا از درست قرار گرفتن قطعات روی هم مطمئن شوید. اطمینان حاصل کنید که تمامی قطعات در حالت درست و ایمن قرار گرفته‌اند و حالت میکروسوییچ برای آنها فعال است. همچنین درپوش را بر ریو محفظه‌ی آبمیوه بگذارید تا از نشستن گرد و غبار روی آبمیوه جلوگیری کند و مانع از پاشیده شدن آبمیوه به اطراف گردد.

یکی از نکات مهم نگهداری از آبمیوه گیر مربوط به میوه‌هاست. قبل از اینکه میوه‌ها را داخل آبمیوه گیر بیندازید، آنها را به تکه‌های کوچک تقسیم کنید و در صورت هسته‌دار بودن حتماً هسته‌ی آن را جدا کنید. با این کار آبمیوه سریع‌تر آماده می‌شود و فشار زیادی به موتور آبمیوه وارد نشود.

بهتر است که آبمیوه گیر را حتماً در مکانی صاف و یکدست قرار دهید، تا در حالت کار کردن نلغزد و باعث افتادن آبمیوه گیر بر روی زمین نشود. حتی زمانی که دستگاه را روشن کردید؛ اما متوجه تکان خوردن و لرزش بیش از حد معمول آبمیوه گیر شدید، حتما آن را خاموش کنید.

حواستان به مخزن تفاله باشد، دقت داشته باشید که با پر شدن مخزن تفاله تعادل آبمیوه گیر به هم می‌خورد. در واقع توصیه می‌شود که بعد از گرفتن دو لیوان آبمیوه، تفاله را خالی کنید تا دستگاه در حالت متعادل خود قرار گیرد تا از لغزیدن و تکان خوردن زیاد خبری نباشد. البته همیشه تکان خوردن آبمیوه گیر به پر بودن مخزن تفاله مربوط نمی‌شود؛ بلکه گاهی اوقات مربوط به لاستیک خنثی کننده لرزش است که در قسمت پایه‌ی دستگاه قرار گرفته و به پایه‌ی ضد لرزش معروف است.

معمولاً صافی و تیغه و حتی خروجی آبمیوه از جنس استیل هستند، با اینکه استیل بودن این موارد کیفیت محصول را بسیار بالا می‌برد؛ اما بهتر است که بعد از هر بار استفاده از آبمیوه گیر شیر خروجی آبمیوه را با کمک فرچه‌ی مخصوص تمیز کنید و همچنین صافی و تیغه‌ها را نیز خوب بشویید تا هم بهداشتی بودن آبمیوه تضمین شود و هم اینکه این قطعات در معرض پوسیدگی قرار نگیرند. توصیه می‌شود از آب گرم برای تمیز کردن قطعات داخلی آبمیوه گیر استفاده نکنید و آب سرد را جایگزین کنید. البته تمیز شدن قطعات با آب سرد به راحتی ممکن است؛ چرا که معمولاً آبمیوه چرب نبوده و به راحتی پاک می‌شود.

به هنگام خرید آبمیوه گیری حتما به نکات مهم و پارامترهای مهم خرید دقت کنید و با توجه به آنها و رعایت این قوانین بهترین آبمیوه گیری را بخرید. همچنین خرید آبمیوه گیر یک طرف داستان است و استفاده‌ی صحیح از آن طرف دیگر. چرا که هر وسیله‌ای برای اینکه کارایی و بازدهی بالاتری داشته باشد، باید بصورت درست از آن استفاده گردد. آبمیوه گیر نیز از آنجایی که تقریباً زیاد استفاده می‌شود برای افزایش طول عمر آن باید نکات مهم نگهداری از آن را رعایت کنید.