امتیاز بدهید

تشک‌ها دارای انواع گوناگونی هستند که هر یک مزایا و معایب خود را دارند. هر کدام از انواع تشک برای موارد خاصی مورد استفاده قرار می‌گیرند.
خواب از مهم ترین کارکرد های بدن به شمار می رود. بنا بر توصیه روانشناسان هر فرد باید به مدت 7 یا 8 ساعت از شبانه روز خود را به استراحت و خواب اختصاص دهد. از جمله عواملی که می تواند شرایط مطلوب خواب را فراهم کند خرید تشک ارزان و مرغوب می باشد. پس از داشتن خواب راحت با مدت زمان کافی شما روزی پر انرژی را آغاز خواهید کرد چرا که آرامش ذهن و بدنی سر حال، انرژی کافی را برای گذران یک روز عالی محیا می کند. بالعکس داشتن خواب نامناسب به علت خوابیدن بر روی تشکی غیر استاندارد می تواند بر سلامتی، احساسات و قدرت تفکر تاثیر منفی بگذارد. از جمله نکات مهمی که برای خرید بهترین تشک باید به آن ها توجه داشت می توان به موارد زیر اشاره کرد.

دارا بودن یک خواب مناسب در شبانگاه، باعث ایجاد حس شادابی و سرحالی می‌شود و بر سلامت جسم و بهداشت روان شما موثر است.حالا ممکن است با خود بگویید چگونه می‌توان یک خواب راخت، درست و استاندارد داشت. بهتر است بدانید یک از مهم ترین ارکان برای داشتن خواب خوب، انتخاب بهترین تشک برای خودمان است.

خیر انجام دادن چنین کاری اشتباه است خرید تشک برای افراد با وزن های مختلف متفاوت است. هرچند وقت تشک تان را سر و ته و پشت و رو کنید تا تمامی فشارها بر روی یک نقطه نباشد. پس از خرید تشک برای اینکه عمر تشک را بالا ببرید هرگز تشک را تا نکنید زیرا سبب از بین بردن ساختار اصلی تشک می شوید. همچنین بر روی تشک حتما ملحفه ای قرار دهید تا از کثیف و لکه دار شدن آن جلوگیری شود.

بهتر است میزان بودجه خود را قبل از خرید تشک و خوشخواب تعیین کنید. برخی از انواع تشک‌های باکیفیت قیمت بیشتری دارند و طبیعتا راحتی بهتری در حین خواب برایتان فراهم می‌کنند. بنابراین اگر می‌خواهید از انواعی خاص از تشک‌های سفت یا نرم استفاده کنید، باید هزینه بیشتری بپردازید. البته این هزینه چون مستقیما به جسم شما بستگی دارد، مهم است. اگر می‌خواهید از انواع، ابعاد و آخرین قیمت تشک‌های خوشخواب اطلاعات به دست آورید، کافیست سری به یکی از فروشگاه‌های کالای خواب یا وسایل چوب بزنید یا از چند مغازه قیمت‌ها و جنس تشک را بپرسید.

سایز تشک اولین نکته‌ای است که باید به آن توجه داشته باشید. ابعاد اتاق را در هنگام خرید مدنظر قرار دهید. زیرا که خرید تشکی با ابعاد بزرگ برای یک اتاق نسبتا کوچک به هیچ وجه انتخاب مناسبی نیست. از طرفی قد شما نیز در انتخاب تشک بسیار مهم است. تشکی را خریداری کنید که در هنگام خواب زیر پاهایتان خالی نباشد. همچنین در صورت نیاز به یک تشک دونفره، پهنای آن نیز از اهمیت بسیاری برخوردار است.

قطعا مواردی در تشک فعلی شما وجود دارد که خوشایندتان نیست و بدین خاطر به دنبال خرید یک تشک جدید هستید تا بتوانید این موارد را حذف کرده و خواب بهتری را تجربه نمایید. از این رو این موارد را یادداشت کرده و در هنگام مراجعه به فروشگاه برای خرید تشک جدید، آنها را به فروشنده نشان دهید تا تشکی را به شما پیشنهاد کند که موارد ذکر شده در آن وجود نداشته ب

پاسخ روشن به این سوال تا حد زیادی بر روی انتخاب نهایی شما تاثیرگذار خواهد بود. اگر گاها فرد دیگری از افراد خانه همراه با شما بر روی تشک­تان استراحت می‌کند، انتخاب تشک قابل تنظیم و یا تشک‌های دوبل/فول می‌تواند گزینه‌ای مناسب باشد. اما در صورت استفاده مداوم دو نفر از یک تشک جهت استراحت، تشک‌هایی با ابعاد ایده‌آل برای دو نفر بهترین انتخاب خواهد بود

همه ما دوست داریم بر روی بهترین تشک همراه با ویژگی‌های متنوع استراحت کنیم اما معمولا قیمت این نوع از تشک‌ها بسیار بالا بوده و تقریبا خارج از توان مالی ما است. از این رو پیش از هرگونه اقدام جهت خرید تشک جدید، ابتدا کف و سقف بودجه خود را تعیین کرده و سپس اقدام به خرید تشک نمایید.

حتی اگر در زمان خرید تشک بسیار دقت کرده و تمامی نکته‌ها را رعایت کرده باشید. باز هم ممکن است که انتخاب مناسبی نداشته باشید و تشک خریداری شده باب میلتان نباشد. از این رو بهتر است در زمان خرید تشک به مواردی مانند سابقه برخورد فروشگاه با مشتریان و ضمانت‌نامه تشک توجه کنید.

پس از خرید تشک و تحویل آن، اطمینان حاصل کنید که حداقل ۴ ساعت در معرض هوای آزاد قرار گیرد تا بوی انبار و پارچه از آن دفع شود. بهتر است رویه تشک را هرچند مدت تعویض کرده و بشویید. هرازگاهی تشک را پشت و رو کنید تا هر دو طرف در معرض وزن شما قرار گیرند و خوابیدن طولانی‌مدت در یک سمت، سبب فرو رفتن و خرابی آن نشود. این کار سبب افزایش عمر مفید تشک شما می‌شود.

حقیقت این است که بهترین تشک تخت خواب می‌بایست با توجه به نیازها، کیفیت و بودجه شما از میان برندهای معروف مانند خوشخواب، رویال، زست، رویا و … انتخاب شود. اما اگر برایتان سوال است که تشک از کجا بخرم، باید گفت که تمام مغازه‌هایی که سرویس چوب و تخت خواب می‌فروشند، امکان خرید تشک را هم برای شما فراهم می‌کنند.