امتیاز بدهید

جاروی رباتیک یا نظافت ربات خودکار یک جارو و تی کش برقی کوچک و دایره ای شکل با قطر 30 سانتیمتر(حدودا) و ارتفاع حدودا 8 سانتیمتر می باشد. جاروی رباتیک قابلیت پیمایش خودکار دارد و تمامی نقاط منزل را می پیماید و نظاقت میکند بدین معنی که آشپزخانه، اتاق خواب ها، پذیرایی ، حال یا نشیمن در محدوده ی حرکت روبات قرار میگیرند.
جاروبرقی رباتیک این امکان را دارد که در پایان کار به صورت اتوماتیک به محل شارژر خود برگردد.
یعنی شما با فشردن یک دکمه، به جارو دستور می دهید و جارو به صورت اتوماتیک شروع به کار می کند و محیط را نظافت می کند. در برخی از مدل های جاروبرقی رباتیک علاوه بر جاروکشی اتوماتیک امکان تی کشی به صورت تی خشک و تی تر وجود دارد.
بیشتر مردم تصور می کنند این جارو ها به دلیل فرم گردی که دارند در تمیز کردن گوشه و کنار ها ناتوان اند. اما برس های کناری دستگاه در تمامی جهات حرکت کرده و هیچ کاستی ای از لحاظ نظافت محیط ایجاد نخواهند کرد. قابلیت تغییر ارتفاع در این نوع از جاروبرقی ها سبب می شود که در تغییر سطح، به هنگام عبور از سرامیک به موکت نیز به خوبی عمل کرده و گیر نکنند.

جارو برقی هوشمند پنل‌های قابل برنامه‌ریزی و سنسورهای حساس دارد که با کمک آنها می‌تواند برنامه نظافتش را انجام دهد. پنل جارو برقی رباتیک قابل برنامه‌ریزی بوده و مجهز به سنسور ارتفاع سنج است در نتیجه بدون سقوط از پله و تنها با تغییر مسیر، می‌تواند به خوبی کار نظافت منزل را انجام دهد.
اگر شما یک فرد شاغل هستید و فرصت نظافت منزل تان را کمتر دارید، وجود یک جارو رباتیک برای شما واجب است. حس خوب این مسئله را زمانی می توانید درک کنید که پس از یک روز شلوغ، وارد خانه ای تمیز شده اید.

سنسور های قوی جاروبرقی های رباتیک کمک می کنند که هیچ گونه اشغالی روی سطوح باقی نگذاشته و هر مسیر را چندین بار جارو بکشند. قدرت مکش بالا و در عین حال صدای کم و سهولت استفاده، از برجسته ترین مزیت های جارو رباتیک به شمار می رود. گفتنی است که این مدل ها به سنسور تشخیص موانع نیز مجهز بوده و با تشخیص اشیا و افراد، تغییر مسیر می دهند.
خرید جاروبرقی رباتیک برای افرادی که حیوان خانگی داشته و مدام موی حیوان کف خانه می‌ریزد و یا افرادی که دچار معلولیت هستند و یا کمردردهای شدید دارند، وسیله‌ای مناسب است. این گجت هوشمند قدرتش به اندازه جارو برقی‌های معمولی نیست، ولی برای افرادی که بسیار پرمشغله هستند و می‌خواهند از جارو کردن و نظافت‌های روزانه خلاص شوند، گزینه مناسبی است.

قدرت مکش یکی دیگر از نکاتی است که در هنگام خرید جارو رباتیک، باید به آن توجه کرد. اغلب جارو برقی‌های روباتیک که دارای برس غلتان هستند، قدرت مکشی بین ۴۰۰ تا ۶۰۰ پاسکال دارند. جارو برقی هوشمند که برس غلتان ندارد، قدرت مکشش بین ۷۰۰ تا ۱۰۰۰ پاسکال خواهد بود.
اما به این نکته توجه داشته باشید که توان مصرفی جاروهای برقی ربایتک از جارو برقی‌های معمولی کمتر است. یک جارو برقی معمولی توان مصرفی آن بین ۱۴۰۰ تا ۱۲۰۰ وات است. اما جارو برقی روباتیک توان مصرفی آن زیر ۵۰ وات است.