امتیاز بدهید

آون توستر به سبب برخورداری از ظرفیت محدود، در هنگام استفاده، اندازه مواد باید متناسب با ظرفیت و حجم آن در نظر گرفته شود. بنابراین، در این مواقع قرار دادن یک مرغ کامل در داخل محفظه دستگاه امکان پذیر نمی باشد. برای گرم و تست کردن نان می توان حساب ویژه ای روی توستر ها باز نمود. اگرچه دستگاه های ماکروفر نیز این کار را انجام می دهند، اما فرآیند تست کردن نان در دستگاه های توستر به نحو مطلوبی انجام می شود. برای گرم کردن نان، انتخاب توستر ارزان و ساده بسیار تاثیر گذار و مؤثر می باشد. چنانچه علاوه بر گرم کردن نان، پخت و پز و یخ زدایی مواد غذایی، پختن شیرینی و گرم کردن انواع غذاها و همینطور پیتزا ها مدنظر می باشد، خرید یک دستگاه آون توستر هایسنس در این مواقع کمک شایانی می نماید. قبل از خرید توستر مناسب، در ابتدا مناسب است که هدف استفاده از دستگاه و نوع نیاز و نحوه استفاده از آن برای مصرف کنندگان مشخص و معین باشد. چنانچه خرید توستر تنها به منظور تست و گرم کردن نان صورت می گیرد، استفاده از توستر ارزان مناسب و مفید می باشد.

اما چنانچه مصرف کننده علاوه بر گرم و تست کردن نان، از دستگاه استفاده هایی مانند تهیه نان سیر، ذوب کردن پنیر، گرم کردن مواد غذایی مختلف و گرم کردن پیراشکی و پیتزا را انتظار دارد، در این مواقع خرید آون توستر بیش از پیش ضرورت پیدا می کند.

آون توسترها اندازه‌های متفاوتی دارند. قبل از خرید، فضایی که می‌خواهید به آن اختصاص دهید را اندازه‌گیری کنید و با مدلی که می‌خواهید انتخاب کنید، مطابقت دهید. فقط دقت داشته باشید که برای رعایت ایمنی باید بین کابینت‌های بالا و توستر فاصله کافی وجود داشته باشد. همچنین دو طرف توستر نیز باید مقداری فضای خالی در نظر بگیرید. معمولا در دفترچه راهنمای محصول مقدار مشخصی برای این فواصل در نظر گرفته می‌شود.

مورد دیگری که باید به آن توجه داشته باشید ظرفیت داخلی مدل مورد نظرتان است. به عنوان مثال اگر می‌خواهید یک مرغ را در توستر کباب کنید باید فضای کافی داشته باشد. هنگام تعیین گنجایش موردنظرتان به حجم و نوع غذاهایی که برای پخت یا گرم‌کردنشان از توستر استفاده می‌کنید، توجه داشته باشید.

تعداد قفسه‌هایی که آون توستر در خود دارد هم می‌تواند یک معیار در انتخاب باشد. به عنوان مثال در پخت پیتزا هرچه تعداد قفسات بیشتر باشد، می‌توانید تعداد پیتزای بیشتری به طور همزمان در آن درست کنید. به عبارت دیگر قفسات اگر بیشتر باشند و به خوبی طراحی شده باشند به شما کمک می‌کنند تا از فضای داخلی دستگاه استفاده بهینه‌تری داشته باشید.

توان مصرفی هم نشان دهنده مصرف انرژی دستگاه است هم می‌توان از روی آن حدس‌های در مورد المنت‌های دیتگاه و میزان گرمادهی آن‌ها زد. همان‌طور که پیش از این هم اشاره شده توان مصرفی آون توسترها معمولا و حدودا بین ۱۲۰۰ تا ۱۸۰۰ وات است. تعداد المنت‌های دستگاه می‌تواند در این مقدار تاثیرگذار باشد. آون توسترها معمولا ۲ یا ۴ المنت دارند که در قسمت پایین و بالای دستگاه تعبیه می‌شوند.

اگر می‌خواهید که با استفاده از آون توستر مرغ کامل را کباب و برشته کنید، دقت داشته باشید که دستگاه مورد نظرتان جوجه گردان داشته باشد. معمولا دستگاه‌هایی که جوجه گردان دارند گنجایش داخلی نسبتا بزرگی دارند که بتواند یک مرغ درسته را در خود جای دهد. با این وجود شما باز هم ظرفیت داخلی آون توستر را بررسی کنید.

آون توسترها محدوده دمایی مشخصی دارند و حداکثر دمایی که می‌توانند ایجاد کنند مقدار معینی است که در دستگاه‌های مختلف متفاوت است. با توجه به اینکه دمای مورد نیاز برای طبخ غذاهای مختلف متفاوت است، دقت کنید که دستگاه مورد نظرتان دمای مورد نیازتان را تامین کند.

کانوکشن یکی از کاربردی‌ترین عملکردهای آون توسترهای جدید است که باعث می‌شود غذاها سریع‌تر و یکنواخت‌تر پخته شوند. به این صورت که در دستگاه فن‌هایی تعبیه شده که گرمای تولید شده توسط المنت‌های برقی را به گردش در می‌آورند و گرما به صورت یکنواخت به همه قسمت‌های غذا منتقل می‌شود.

این قابلیت کمک می‌کند تا پخت غذاهایی مثل پیتزا و غذاهایی که مغزپخت شدن در آن‌ها مهم است به شکل مناسب‌تری توسط آون توستر صورت گیرد. پس اگر می‌خواهید از آون توسترتان به خوبی برای درست کردن غذا استفاده کنید، توجه داشته باشید که دستگاهی که می‌خواهید بخرید به این قابلیت مجهز باشد.

فر برقی یا آون توستر، از جمله دستگاه های بسیار پر استفاده و حائز اهمیت در فضای خانه ها به ویژه محیط های آشپزخانه تلقی می شود. همچنین فر برقی برای قرار گرفتن در مکان مورد نظر، فضای بسیار کمی را اشغال می سازد. به طور کلی، توستر ها کاربرد بسیار زیادی دارند.

آون توستر ها عملیات تولید حرارت و پخت و پز را به وسیله المنت های حرارتی و گرمایی بکار رفته در ساختار خود، به نحو مطلوب انجام می دهند. در برخی از مدل های توستر، فرآیند ایجاد گرما، از طریق فن تعبیه شده در محفظه آن صورت می گیرد. در هنگام خرید توستر انتخاب مدل های دارای درب شیشه ای، گزینه کاربردی و مناسبی به حساب می آید. چرا که در این حالت نظارت بر عملیات پخت و پز و مراحل طبخ غذا به راحتی امکان پذیر می گردد. قرار دادن سینی خرده های غذا داخل محفظه دستگاه، برای تمیز کردن و نظافت داخل آون توستر به کاربران کمک شایانی می کند.

سینی های تعبیه شده در ساختار آون توستر به گونه ای طراحی شده است که به راحتی می توان آنها را مورد جابجایی و شستشو قرار داد. یکی از قابلیت های در نظر گرفته شده در دستگاه های توستر، انتخابگرهای چرخشی می باشد که با استفاده از این قابلیت ها، تنظیم زمان پخت و پز، دمای مورد نظر و نوع پخت به راحتی میسر می گردد. امروزه در طراحی و ساخت آون توستر ها از قابلیت های جدید و امکانات به روزی مانند سیستم های کنترل از راه دور، تایمرهای مدل دیجیتال و دکمه و کلید های تماسی استفاده بسیار می شود. در برخی از مدل های توستر ارزان و ساده، لوازم کنترل و کلید و دکمه ها در پشت توستر ارزان تعبیه می شوند.

برخی دیگر از مدل های این دستگاه ها از قابلیت هایی مانند چراغ نشان دهنده، تایمر و کلید بهره می برند. نمونه ای دیگر از این دستگاه ها نیز دارای ترموستات ۵۰ الی ۲۶۰ درجه سانتیگراد، چراغ نشان دهنده، تایمر صفر الی نود درجه و کلید می باشند. برخی از مدل های آون توستر خارجی از ترموستات دارای قابلیت تنظیم ۶۰ الی ۲۲۰ درجه سانتیگراد، تایمر دارای قابلیت تنظیم ۱۲۰ و کلید خاموش و روشن کردن می باشند.ترموستات ها و تایمرهای تعبیه شده در ساختار دستگاه های توستر به منظور طبخ غذاهای مختلف و از نوع خورشتی و گرم و داغ نگه داشتن این غذاها مورد استفاده قرار می گیرد.

فاصله داشتن و بلند بودن آون توستر از سطح کابینت نیز به صورت ویژه باید مد نظر واقع شود. چراکه رعایت این موضوع در مواقع نشت و نفوذ آب، ضمن اینکه هیچگونه آسیبی را به توستر وارد نمی سازد، از احتمال خطراتی مانند برق گرفتگی نیز جلوگیری به عمل می آورد. در خرید آون توستر، تنها نباید معیار و ملاک انتخاب دستگاه زیبایی و جذابیت طرح آن باشد. بنابراین در این مواقع و به منظور برخورداری از بهترین توستر، انتخاب از برند های باکیفیت و شناخته شده مانند آون توستر برتینو بسیار اثر بخش و مؤثر می باشد. چراکه این محصولات علاوه بر کیفیت بالا و معتبر بودن، به خوبی امتحان خود را پس داده است.

در این زمینه باید ابراز نمود که خارجی یا ایرانی بودن دستگاه نباید ملاک انتخاب قرار گیرد. چراکه در بسیاری مواقع برند های ایرانی به ویژه از لحاظ کیفیت و مرغوبیت، یک سر و گردن بالاتر از برند های خارجی و به ویژه دستگاه های چینی می باشند. مانور دادن بر روی برند هایی که نام آنها آشنا نبوده یا تنها از طریق تبلیغات به گوش رسیده است، به دلیل اینکه امتحان خود را پس نداده اند، به هیچ وجه توصیه نمی گردد. در ضمن حمایت از تولیدات باکیفیت داخلی نیز در این زمینه از درجه اهمیت بسیار بالایی برخوردار می باشد. بر همین اساس، در انتخاب بهترین آون توستر، توجه به وات دستگاه ها، یکی از نکات کلیدی به شمار می رود. این مسئله نه تنها در مورد دستگاه های توستر، بلکه در رابطه با سایر لوازم برقی مانند سشوار، آسیاب و اتو نیز کاملاً صادق است. وات دستگاه منعکس کننده کشش و طول عمر محصول می باشد.