امتیاز بدهید

اگر پیش از این درگیر اسباب کشی منزل بوده باشید حتما سختی ها و دردسرهای این کار را متوجه شده اید. به تمام دردسرهای اسباب کشی باید نگرانی برای انواع لوازم را نیز اضافه کرد. این نگرانی به ویژه در زمان حمل لوازمی مانند ماشین لباسشویی و یخچال بیشتر نمود پیدا می کند. به همین دلیل تصمیم گرفتیم که در این مطلب طریقه صحیح حمل ماشین لباسشویی را آموزش دهیم.

حمل ماشین لباسشویی از دیگر وسایل سنگین منزل هنگام اسباب کشی است این وسیله به دلیل سنگین بودن و فرآیند نصب آن ممکن است جابجایی آن برای شما مشکل باشد.

بسته بندی ماشین لباسشویی
برای بسته بندی کردن ماشین لباسشویی بهتر است از فوم و یا پلاستیک های حباب دار استفاده کنید به این دلیل که در هنگام جابجایی ماشین لباسشویی خش های احتمالی کمتری وارد می شود و دیگر نگران اینکه رنگ بدنه ماشین لباسشویی ریخته شود نیستید.
شما همچنین می توانید برای اطمینان بیشتر از سالم ماندن لباسشویی بعد از بسته بندی ماشین لباسشویی با پلاستیک های حباب دار و یا فوم های مخصوص و محکم کردن آنها به وسیله طناب و یا چسب پهن از کارتن هم استفاده کنید و روی لباسشویی را کاملا بپوشانید.

با استفاده از روکش حافظ
هنگامی‌ که ماشین لباسشویی شما برای حمل و جابجایی آماده است لازم است شما برای جلوگیری از هرگونه خراش و یا آسیب دیدگی در طول جابجایی خوب است که در هنگام جابجایی محافظت و مراقبت‌های لازم انجام شود. همچنین از روکش‌های محافظ مخصوص برای ماشین لباسشویی استفاده کنید.

استفاده از کتابچه راهنما
یک جستجوی سریع در اینترنت کتابچه راهنمای برای مدل دقیق شما مشکل شما را حل می کند – نام تجاری و مدل ماشین خود را بنویسید و سپس کلمه “کتابچه راهنما” را جستجو کنید. اگر هنوز نمی توانید آن را پیدا کنید، پس بهتر است سراغ فروشگاهی که ماشین را به شما فروخته است و از آنها کمک بخواهید. اگر دستورالعمل های دقیق در مورد چگونگی آماده سازی و جابجایی ماشین لباسشویی خود را برای حرکت دنبال کنید می توانید خیلی ساده آن را جابجا کنید. اگر نه، توصیه های کلی ما برای جابجایی ماشین لباسشویی به اندازه کافی می تواند به شما در این جابجایی و اثاث کشی کمک نماید.

حمل لباسشویی کاملا باید به صورت ایستاده انجام شود درست همانند حمل یخچال که تاکید فراوانی می کنند برای اینکه نباید به صورت خوابیده جابجا شود به خاطر اینکه گاز یخچال ممکن است خالی شود و به موتور آن آسیب وارد شود.
روش حمل ماشین لباسشویی نیز دقیقا به همین صورت است شما باید بعد از بسته بندی لباسشویی آن را به کمک چرخ های باربر و یا اینکه همراه دو نفر دیگر به سمت ماشین حرکت دهید.
تمام تلاش و دقت خود را به کار بگیرید تا ماشین لباسشویی محکم در سر جای خود قرار بگیرد و اطمینان داشته باشید که در طی مسافت جابجا نشده و کمترین حرکت را دارد چرا که جایجایی و حرکت زیاد لباسشویی باعث می شود قطعات حساس آن آسیب ببیند.

استفاده از چرخ
همچنین داشتن یک چرخ حمل بار، می‌تواند به شما در حمل ایمن ماشین لباسشویی کمک قابل توجهی بکند. چرخ زیر ماشین لباسشویی یک وسیله خوب برای جابجایی ماشین لباسشویی و ظرفشویی است. جابجایی لوازم‌ خانگی سنگین مثل یخچال، اجاق گاز ، لباسشویی و…از سخت‌ ترین کار های هر تغییر دکوراسیون یا اسباب کشی خواهد بود. هر زمان که نیاز به تمیز کردن کف ،خشک کن، ماشین لباسشویی و یخچال و فریزر یا اجاق گاز را داشته باشید، آن را به راحتی حرکت دهید. دراین جا به جایی‌ ها معمولا هم فشار زیادی به کمر وارد میشوید و هم در صورت سهل انگاری و عدم استفاده از ابزار مناسب امکان دارد لوازم تان آسیب ‌بینند، اما با یک برنامه ‌ریزی درست و استفاده از پایه زیر یخچال و فریزر چهار گوش، نه شما صدمه خواهید دید و نه یخچال و فریز

اگر در هنگام اسباب کشی برخی نکات را رعایت کنید احتمال آسیب وارد شدن به لوازمتان بسیار کمتر خواهد شد. در ادامه برخی نکات مهم در رابطه با حمل صحیح ماشین لباسشویی را به شما ارائه خواهیم کرد.