5/5 - (1 امتیاز)

نحوه جرم گیری ماشین ظرفشویی

جرم گیری ماشین ظرفشویی یکی از اقداماتی است که از اهمیت ویژه ای برخوردار می باشد؛ زیرا عدم انجام آن به صورت منظم باعث تجمع رسوبات در بخش های مختلف دستگاه و کاهش راندمان ظرفشویی می شود.

یکی از دلایل مهم خرابی ماشین ظرفشویی، استفاده طولانی مدت و  عدم رسیدگی به آن است؛ در صورتی که شما نسبت به جرم گیری ماشین ظرفشویی خود بی‌اهمیت باشید، قطعا به قسمت‌های اصلی دستگاه آسیب وارد می‌شود، حتی اگر بهترین برند ماشین ظرفشویی را نیز خریداری کرده باشید.

 

نحوه جرم گیری ماشین ظرفشویی

 

نکته

برای جرم‌گیری و رسوب‌زدایی ماشین ظرفشویی بعد از انتخاب ماده جرم گیر، تنظیمات برنامه را روی بالاترین تایم و درجه حرارت قراردهید و بگذارید تا انتها برنامه شستشو انجام شود؛ این کار باعث می‌شود که ذرات غذا و چربی چسبیده و رسوب شده به دیواره‌ها، قفسه‌ها و لوله‌های تخلیه دفع شوند.

زمان مناسب جرم گیری

از دیگر نشانه های مهم برای زمان جرم گیری ماشین ظرفشویی می توان به استشمام بوی نامطبوع از داخل دستگاه اشاره کرد. جرم ایجاد شده در محفظه داخلی و بخش های مختلف آن بوی بسیار بد و زننده شبیه به بوی کپک ایجاد می کند. در این شرایط بهترین و اصلی ترین اقدام، استفاده از جرم گیر ماشین ظرفشویی و تمیز کردن آن خواهد بود.

استفاده از جوش شیرین

جوش شیرین از دیگر مواد بسیار کاربردی برای جرم گیری به شمار می رود. پودر جوش شیرین پس از تماس با آب واکنش برقرار می کند و بسیاری از مواد تجمع پیدا کرده در جداره و کف ظرفشویی را از بین میبرد. برای جرم گیری و رسوب زدایی ماشین ظرفشویی با جوش شیرین، مانند دو روش قبل باید ظروف را از دستگاه خارج کنید. سپس یک جوش شیرین را در کف محفظه داخلی دستگاه قرار دهید و برنامه شستشو را فعال کنید. جوش شیرین به بخش های مختلف محفظه داخلی پاشیده میشود و از این طریق می تواند بسیاری از لایه های رسوبی را از روی سطح جدا و تمیز کند.

استفاده از قرص جرم گیری

قرص‌های جرمگیری، یکی دیگر از انواع جرم گیر ماشین ظرفشویی هستند که جزو بهترین جرم گیر ماشین ظرفشویی نیز به شمار می‌آید که نحوه کار با آن‌ها بسیار راحت است؛ اگر آب محل سکونت شما سختی بالایی دارد و مرتباً رسوب می‌کند، استفاده از این قرص‌ها بسیار مفید است. همچنین این قرص‌ها می‌توانند جرم‌های داخل دستگاه و باقی‌مانده مواد غذایی را نیز بشویند که همین عامل طول عمر دستگاه شما را به شدت بالا می‌برد.

 

نحوه جرم گیری ماشین ظرفشویی

 

استفاده از پودر

یکی از بهترین روش برای از بین بردن جرم ظرفشویی، استفاده از پودر می باشد. این پودرها مخصوص از بین بردن جرم داخل ماشین ظرفشویی بوده و به صورت دوره ای باید از آنها استفاده کرد. برای این منظور کافیست ابتدا تمام ظروف داخل ماشین ظرفشویی را از دستگاه خارج کنید. سپس پودر را در کف ظرفشویی یا در مخزن قرص قرار دهید. با اجرای برنامه شستشوی منظم یا عادی این پودر تمام جرم های تشکیل شده در داخل محفظه را تمیز و از بین میبرد.

استفاده از نمک

یکی از راه های بسیار کاربردی برای جلوگیری از رسوب کردن ماشین ظرفشویی، استفاده از نمک مخصوص می باشد. بعد از چند مرتبه استفاده از ماشین ظرفشویی باید نمک را درون مخزن قرص قرار دهید تا تمام لایه های تجمع پیدا کرده درون دستگاه را تمیز کند. از مزایای رسوب گیری با نمک می توان به آسیب وارد نکردن به بدنه داخلی دستگاه و سبدها و غیره اشاره کرد.

معمولاً در دفترچه راهنمای هر ماشین ظرفشویی، نوع مواد شوینده سازگار با دستگاه ذکر شده است. بی کیفیت بودن پودرهای شوینده مشکلاتی از جمله انباشته شدن جرم در ظرفشویی را به همراه خواهد داشت که باعث ایجاد بوی بد در دستگاه می‌ شود. یکی از ساده ترین راه ها استفاده از قرص های مخصوص ظرفشویی برای از بین بردن جرم است. مدت زمان جرم گیری ماشین ظرفشویی با استفاده از قرص های رسوب زدا، بسیار کوتاه و در عین حال آسان خواهد بود.

البته شما می‌توانید از جرم‌گیرهای شرکتی نیز استفاده کنید این نوع جرم‌گیرها یا به صورت مایع و یا پودر می‌باشند که می‌توانید آنها داخل ماشین ظرفشویی قرار دهید و مانند روش بالا از بالاترین برنامه و دما برای رسوب‌زدایی استفاده کنید.