امتیاز بدهید

لکه های سوختگی که در کف اتو بر اثر سوختن لباس، فرش یا… ایجاد می‌شوند، حتماً باید تمیز شوند. چرا که اگر آن را تمیز نکنیم؛ برای دفعه بعد که می‌خواهیم لباسی را اتو بزنیم، این لکه ها داغ شده به لباس ما می‌چسبند و لباس را خراب می‌کنند.
با این حال جرم روی کف اتو تنها به لباس و پارچه آسیب می‌رساند و ممکن است منافذ عبور بخار کف اتو را مسدود کند و باعث رسوب آب داخل اتو شود و پس از مدتی اتو کاملا از بین برود و غیرقابل استفاده شود.
در این صورت تمیز کردن کف اتو نه تنها باعث نجات لباس‌ها و اتوی شما می‌شود، بلکه از افزایش هزینه‌های اضافی همچون خرید لباس نو یا یک اتوی جدید جلوگیری می‌کند. در این مقاله راه حل‌هایی به منظور تمیز کردن اتو به شما معرفی می‌کنیم تا لباس‌ها و اتوی خود را نجات دهید.

با استفاده از خمیردندان سفیدکننده

برای این کار، درحالی که سطح زیرین اتو سرد است، مقداری خمیر دندان روی آن بمالید و مطمئن شوید که خمیر حتما به قسمت های کثیف هم بخورد. سپس با دستمال تمیزی سطح اتو را پاک کنید. در نهایت در حالت بخار اتو را روشن کنید و پارچه ای تمیز را اتو بکشید.
اگر اتوی شما سوختگی جزئی دارد می‌توانید با کمی خمیردندان آن را به راحتی برق بیندازید. تنها کافی است کمی خمیر دندان را به سطح اتو بمالید. ترجیحاً سطح اتو داغ باشد. اما نه خیلی داغ و بعد با یک پارچه نخی نم شده روی اتو بکشید؛ تا سوختگی های روی اتو برطرف شود.

به کمک نمک

برای از بین بردن لکه‌های سخت‌تر و راه حل تمیز کردن کف اتو با نمک می‌توانید یک قاشق غذاخوری سنگ نمک را بر روی یک تکه فویل آلومینیمی ریخته و اتوی داغ شده را بر روی آن قرار داده و فویل را اتو کنید. با این روش می‌توانید از شر لکه‌های سخت و جرم‌هایی که به کف اتو چسبیده‌اند خلاص شوید. از این روش به ویژه برای از بین بردن پلاستیک‌هایی که بر روی کف آهنی اتو ذوب شده‌اند به کار برده می‌شود. به جز سنگ نمک از نمک‌های تصفیه شده و یا نمک دریایی می‌توانید استفاده کنید.

با استفاده از آب و جوش شیرین

استفاده از ترکیب آب و جوش شیرین، اولین روش پیشنهادی ما برای تمیز کردن اتو است. به‌این‌صورت که باید یک قاشق غذاخوری آب را با دو قاشق غذاخوری جوش شیرین ترکیب کنید. با این کار، ترکیبی آماده می‌کنید که نه خیلی غلیط است و نه خیلی رقیق. در اصل، غلظت این ترکیب باید به اندازه‌ای باشد که از روی سطح پایین نریزد. برای تهیه‌ی این ترکیب، استفاده از آب تصفیه‌شده پیشنهاد می‌شود.

مطمئنا شما هم به عنوان یک خانم خانه دار با کثیف شدن کف اتو، یا بسته شدن سوراخ های خروج بخار آن روبرو شده اید، برای این مسائل راه چاره های بسیار ساده ای وجود دارد که هر خانم خانه داری باید آن ها را بداند تا بتواند از وسائل و لوازم خانه خود به بهتری شکل استفاده کند و عمر مفید استفاده از آن ها را افزایش دهد