امتیاز بدهید

برای اینکه شما از یک برنامه تلویزیونی لذت ببرید ، باید صفحه نمایشگرتان از گرد وخاک ، اثر انگشت و کثیفی پاک باشد و دیگر اجازه ندهید گرد و غبار برنامه شما را مختل کند.
در مورد نحوه تمیز کردن تلویزیون و تجهیزات آن روش هایی وجود دارد اما باید قبل از آموزش این روش ها مطمئن شوید وسایل ضروری و موردنیازاین کار را در خانه دارید.

حوله‌های کاغذی که در آشپزخانه استفاده می‌شوند برای خشک‌کردن دستان شما و پاک‌کردن چربی از روی آن بسیار مفیدند، اما این حوله‌ها به‌هیچ وجه برای پاک‌کردن سطوح ظریف طراحی نشده‌اند و مشکل از همین‌جا شروع می‌شود، چرا که نمایشگرهای امروزی فوق‌العاده ظریف و حساس هستند.
هرگز شیشه پاک کن را مستقیما روی صفحه نمایش اسپری نکنید زیرا این کارسبب آسیب به دستگاهتان می شود.
همان‌طور که گفتیم نباید محلول تمیزکننده را مستقیما به صفحه اسپری کنید، اما این به‌آن معنا نیست که شما مجاز به اسپری‌کردن هر محلولی روی دستمال هستید! بسیاری از کاربران شیشه‌شورهای معمولی را برای تمیزکردن انواع شیشه و دیگر موضوعات شبیه به شیشه مورد استفاده قرار می‌دهند!

توجه داشته باشید که صفحه‌نمایشگرهای LCD و تلویزیون‌های HD با شیشه پنجره تفاوت‌های بسیار زیادی دارد. این صفحات در برابر مواد شیمیایی مقاوم نیستند و ممکن است با یک‌بار تماس با مواد شیمیایی به‌طور کامل صدمه ببینند. برای جلوگیری از بروز این مشکلات هیچ‌گاه از محلول شیشه‌پاک کن، محلول‌های دارای الکل و دیگر محلول‌های آمونیاکی استفاده نکنید.

پیش از هرچیز به شما توصیه می‌کنیم برای افزایش عمر نمایشگرهای خود شرایطی را به‌وجود آورید تا کمتر نیازمند تمیز‌کردن آنها باشید. به‌عبارت دیگر شما ‌باید کارهایی را انجام دهید که موجب می‌شوند نمایشگرهای شما تمیز بمانند. برخی از این کارها عبارتند از قراردادن نمایشگر در مکان‌های دور از گرد و غبار، آموزش به فرزندانتان درخصوص تماس نداشتن دست‌ها روی صفحه تلویزیون، درخواست از همسر یا سایر دوستانتان درخصوص نبود تماس مستقیم نوک انگشتان با صفحه‌نمایش برای نشان دادن بخشی از تصویر به شما و… .

کمترین کاری که ‌باید برای آماده‌سازی دستگاه انجام دهید خاموش‌کردن آن است، اما توصیه ما به شما جدا‌کردن کابل برق دستگاه از پریز برق است.
بسیاری از مردم نگران آن هستند که در موقع تمیز کردن صفحه نمایشگرها به آن‌ها آسیب بزنند، این نگرانی کاملا درست است. اگر شما با پارچه‌های زبر و خشن به صورت خشک بخواهید صفحات حساس تلوزیون و وسایل الکترونیکی جدید را پاک کنید، بی‌شک روی آن‌ها خش ایجاد خواهید کرد. شاید برایتان جالب باشد، حتی تمیز کردن گرد و خاک نشسته روی صفحات نمایشگر‌های جدید اگر به صورت اصولی پاک نشوند، خود می‌توانند خطوطی زشت را روی صفحات نمایشگر ایجاد کنند.

ریموت تلویزیون توسط همه افراد لمس می شود و پس با این اوصاف ریموت کنترل یکی از وسایلی است که به ندرت به آن توجه شده و تمیز می شود . با یک دستمال پاک کننده هر دو سمت کنترل تلویزیون را با یک دستمال پاک کننده تمیز کنید.
دستمال تلویزیون را دور انگشت خود بپیچید و خطوط و گوشه های دکمه های کنترل را تمیز کنید، حالا بگذارید در دمای اتاق و با هوای موجود خشک شود.
اگر دستمال مخصوص وسایل الکترونیک یا دستمال چندکاره نیز در دسترس دارید می توانید از آنها استفاده کنید.

برای اینکه هیچ گونه رطوبتی روی صفحه رایانه یا تلویزیون‌تان باقی نماند با استفاده از یک پارچه نرم و تمیز که معمولا در بازار برای همین منظور ارائه می‌شود، به آرامی روی صفحه را پاک کنید تا هیچ گونه رطوبتی روی آن مشاهده نشود. دقت کنید که حاشیه‌های مانیتور و تلویزیون مکان مناسبی برای تجمع مایعات و رطوبت است که می‌توانند باعث آسیب رساندن به وسایل الکتریکی شوند. بهتر است وقتی کار نظافت صفحات نمایشگر‌ها تمام شد ۱ الی ۲ ساعت آن‌ها را روشن نکنید تا مطمئن شوید که هیچ گونه رطوبتی روی آن‌ها باقی نمانده است.