امتیاز بدهید

همه ما در فضای آشپزخانه با این مشکل مواجه هستیم که سینک ظرفشویی بعد از مدتی کثیف می شود و رسوبات زیادی را به خود می گیرد برای پاک کردن و تمیز کردن سینک بهتر از موادی با خاصیت قلیایی و اسیدی استفاده کنید که رسوبات را از بین می برند. مواد قلیایی به شکل شیمیایی و طبیعی در مواد وجود دارند که شما با استفاده از آن ها می توانید به راحتی جرم گیری سینک ظرفشویی را انجام دهید بنابراین جای هیچ نگرانی وجود ندارد و شما می توانید با مطالعه این مطلب با شیوه های جدید و راحتی برای پاک کردن لکه های سینک آشنا شوید و از این شیوه های کاربردی در منزل خودتان استفاده کنید. برای انجام این کار می توان راهکارهای مختلفی را پیشنهاد داد برخی از مواد شوینده که در بازار موجود هستند به راحتی می توانند به پاک کردن این لکه ها کمک کنند اما برخی از افراد ترجیح می دهند از شیوه های طبیعی برای این کار استفاده کنند که ما در این مطلب به این دسته از شیوه های طبیعی و راحت نیز اشاره خواهیم کرد

مراقبت راحت تری نسبت به انواع چینی دارد اما احتمال خط افتادن نیز بیشتر است. همین باعث در خطر افتادن زیبایی آنها می شود و استفاده از پاک کننده و شوینده ملایم با میزان آب کافی مشکلی ایجاد نمی کند. اگر شوینده دارای سفید کننده است خیلی سریع تر باید آن را آبکشی کنید.

نیاز به تمیز کردن مداوم دارند و باید خشک نگه داشته شوند تا برق بزنند. باید از تماس اسید ها و شوینده های قوی با سینک جلوگیری شود چون باعث کاهش عمر آن می شود. برای تمیز کردن میتوانید از روغن های معدنی استفاده کنید تا سینک نیز در برابر الودگی و لکه ها مقام شود.

سفید کردن سینک با مواد شیمیایی مثل وایتکس و جوهرنمک و … اصلا درست نیست. شاید این مواد به خوبی سینک را جرمگیری کرده و سفید کنند، اما پس از چندبار استفاده سینک شما به مرور خراب می‌شود. حتی ممکن است نتیجه عکس ببینید و شاهد کدر شدن سینک بخصوص سینک‌های استیل باشید.
اما برای ضدعفونی و جرمگیری بهتر می‌توانید از انواع مواد شوینده مثل مایع ظرفشویی یا صابون استفاده کنید. البته بهتر است همیشه استفاده از مواد پاک کننده طبیعی را اولویت قرار دهید.

برای اینکه بتوانید جرم‌های موجود بر روی سینک را برطرف کنید راه‌های مختلفی وجود دارد یکی از این روش‌ها استفاده از مواد شیمیایی است که در بازار موجود هستند و شما با تهیه آن‌ها می‌توانید اقدام به جرم گیری سینک خود بکنید، اما خوب استفاده از مواد شیمیایی می‌تواند مزایا و مضرات خود را داشته باشد و در صورتی که آثار آن بر روی سینک بماند ممکن است برای شما دردسر ساز شود. پس در صورت تمایل می‌توانید راهکار‌های خانگی را امتحان کنید.

در صورتی‌که با روش‌های گفته جرم یا لکه اسید بر طرف نشد باید از پولیش یا همان جلاسنج سینک ظرفشویی استفاده کنید. خیلی از شرکت‌ها در هنگام فروش سینک ظرفشویی یک پولیش هم به همراه آن قرار می‌دهند. اما در صورتی که در هنگام خرید پولیش به همراه سینک نبود این محلول را می‌توانید از بازار تهیه کنید.

یکی از بهترین شوینده‌ها برای سینک استیل به حساب می‌آید. محلول آب جوش و جوش شیرین است. این ترکیب می‌تواند به خوبی لکه و جرم سینک استیل را بر طرف کند. این محلول را روی سینک بریزید و با یک اسفنج بمالید. پس از آن به مدت ۱۰ دقیقه صبر کنید و سینک را بشویید.
نمک را به شکل خشک بر روی سینک بریزید و به مدت ۳۰ دقیقه صبر کنید تا نمک اثر گذاری خود را داشته باشد. پس از این مدت زمان سینک را بشویید تا ظرفشویی تمیز شود.

معمولا پس از یک بازه زمانی استفاده از سینک جرم و لکه ها پدیدار می شوند البته خوشبختانه با روش های بسیاری می توان جرم ها و لکه ها را از بین برد و سینک را مثل روز اول تمیز کرد.

برای از بین بردن جرم های سینک ظرفشویی یکی از روش‌ها استفاده از مواد شیمیایی است که می‌توانید در بازار خریداری کنید که مزایا و معایب خودشان را دارند و اگر روی سینک باقی بمانند، می توانند برایتان دردسر ساز شوند.
شما برای پاک کردن سینک خود می توانید از محلول شیشه پاک کن و همچنین انواع پودر انزیم دار لباسشویی استفاده کنید. از دیگر مواد شیمیایی در دسترس، مایع ظرفشویی و صابون مایع است که برای استفاده از این شوینده ها باید یک محلول کفی از آنها تهیه کنید و با اسفنج سطوح سینک را تمیز نمایید.

به مرور زمان سینک ظرفشویی را جرم می‌گیرد. اکنون می‌دانید اگر این مشکل برای سینک شما نیز اتفاق افتاد چه باید بکنید. یکی دیگر از مشکلاتی که اغلب اوقات برای سینک‌های ظرفشویی به وجود می‌آید، گرفتگی لوله‌های متصل به ظرفشویی است.

تمیز کردن مداوم سینک به صورت روزانه و هفتگی با مواد شوینده یا مواد طبیعی از جرم گرفتن و سیاه شدن سینک شما جلوگیری خواهد کرد. به علاوه بوی بد سینک نیز از بین می‌رود. پس بهتر است به جای جرم‌گیری با مواد شیمیایی همیشه سینک خود را تمیز نگه دارید تا هیچ وقت جرم نبندد و همیشه براق و تمیز باشد.