امتیاز بدهید

نحوه تمیز کردن آبسرد کن یخچال

گاهی هنگام نوشیدن آب از آبسردکن یخچال ممکن است متوجه بوهایی چون : بوی پلاستیک ، تخم مرغ فاسد ، شیر مانده ، کهنگی و خاک و … شوید. در این هنگام از نوشیدن آب خودداری کرده و اقدام به بررسی آبسردکن و یخچال کنید.

پاک كردن رسوب آب از یخچال یکی از مراحل تميز كردن بدنه يخچال سیلور و نظافت یخچال ساید است. با اینکه نحوه شستن یخچال با شلنگ آب بارها در اینترنت جستجو می­‌شود، این روش برای پاک كردن رسوب آب از یخچال مناسب نیست. به جای شستن یخچال با شلنگ آب، در اینجا چند روش ساده برای پاک كردن رسوب آب از یخچال در تميز كردن بدنه يخچال سیلور و نظافت یخچال ساید را برای شما توضیح میدهیم.

نظافت و پاکسازی مستمر این نواحی، برای سلامتی افراد و حفظ عملکرد صحیح و مناسب آبسردکن و یخساز یخچال فریزر، حیاتی می‌باشد. در ادامه‌ی این محتوا، به ضرورت نظافت آبسردکن و یخساز یخچال فریزر پرداخته و لوازم مورد نیاز و دستورالعمل‌های لازم جهت انجام فرایند نظافت را بررسی خواهیم کرد.

سرکه سیب

استفاده از این روش، مشابه تمیز کردن قهوه ساز با سرکه سیب است. سرکه به عنوان یک ضدعفونی کننده غیر سمی عمل می‌کند که کپک و آلودگی را از محفظه‌های داخلی آبسردکن یخچال پاک می‌کند. استفاده از سرکه سیب برای تمیز کردن آبسردکن ضروری نیست و سرکه سفید نیز می‌تواند به عنوان یک جایگزین شگفت انگیز عمل کند. محلول پاک کننده سرکه یک راه حل عالی برای تمیز کردن قابلمه‌های مسی نیز است.

سفید کننده

در حالی که بسیاری از ما سعی می‌کنیم از مواد شیمیایی قوی برای تمیز کردن لوازم خانگی اجتناب کنیم، گاهی اوقات بهترین راه برای این کار هستند. مشابه ایجاد محلول سرکه، سفید کننده را به یک گالن آب گرم اضافه کنید. توجه داشته باشید به ازای هر گالن آب، بیش از یک قاشق غذاخوری سفید کننده کلر اضافه نکنید.

کلر

برای تهیه این ماده شوینده باید یک قاشق مربا خوری کلر را در یک چهارم حجم آبسردکن با سایز متوسط آب بریزید و به‌ خوبی حل کنید.

جوش شیرین

یک چهارم فنجان جوش شیرین را با یک لیتر آب گرم مخلوط کرده و محفظه آب را به خوبی با آن بشویید. بعد از شستن محفظه با جوش شیرین، آن را با آب و مایع ظرفشویی به خوبی تمیز کنید. جوش شیرین خاصیت بو زدایی و میکروب‌ ­زدایی قوی‌ای داشته، و می‌تواند طعم و مزه آب را به حالت عادی برگرداند. پس از شستشوی کامل محفظه آبسردکن، با یک دستمال میکروفیبر تمیز محفظه را کاملا خشک کنید و نگذارید رد و لک آب روی آن بیفتد.

نکته

در آخر پس از شستشو به وسیله هر کدام از محلول ها باید با آب خالی کل محفظه را پاک کنید تا مواد شیمیایی به کل تمیز شود. یک سطل به اندازه کافی بزرگ را زیر شیر آبسردکن قرار دهید و هر چه از محلول تمیز کننده باقی مانده است را تخلیه کنید. دوباره مخزن را با آب تمیز پر کرده و کاملا بشویید تا محلول سرکه خارج شود. دوباره از برس اسکراب استفاده کنید تا مطمئن شوید که سطوح تمیز هستند و محلول تمیزکننده باقی مانده را پاک کنید. این مراحل را دو یا سه بار تکرار کنید تا مطمئن شوید که مزه یا بوی محلول تمیزکننده باقی نمانده است.

همه دوست دارند آبی گوارا، خنک و پاکیزه بنوشند و مطمئناً هیچ فردی نمی‌خواهد آبی را مصرف کند که درون دستگاهی جلبک بسته است. مخزن‌های آبسردکن معمولاً بیشتر در مکان‌های عمومی مورد استفاده واقع می‌شوند. بهتر است در این مکان‌ها، فردی وظیفه تمیز و ضدعفونی‌کردن آن را برعهده داشته و مخزن را به‌صورت ماهانه ضدعفونی کند. در این صورت از بین‌ بردن جلبک مخزن آبسردکن کار سختی نخواهد بود؛ اما اگر به جلبک‌ها اجازه رشد و تکثیر بدهید، علاوه‌بر این‌که آبی غیربهداشتی می‌نوشید، در ادامه از بین‌ بردن جلبک‌ها هم دشوار خواهد شد.

تمیز کردن منظم آب سردکن و یخساز یخچال برای حفظ عملکرد آن‌ها و اطمینان از بهداشتی بودن آب آشامیدنی ضروری است. با انجام گام به گام این دستورالعمل ها، شما می‌توانید به راحتی این قطعات را تمیز و عاری از هرگونه آلودگی نگه دارید. توصیه می‌شود که برای خارج کردن مخازن و سایر قطعات آن به دفترچه راهنمای یخچال فریزر مراجعه کنید.