امتیاز بدهید

تمیز کردن بدنه یخچال جزو آن دسته از کارهایی است که بسیار حساس و تاثیر گذار است. از این جهت که حضور یخچال در آشپزخانه بسیار چشم گیر بوده و هرگونه تغییر رنگ بدنه یخچال جلوه و زیبایی آن را می گیرد به همین دلیل از بین بردن لکه های زرد روی یخچال و تمیز کردن بدنه آن حائز اهمیت است. زرد شدن وسایل برقی سفید یکی از رایج ترین اتفاقاتی است که همیشه فکر خانم های خانه دار هنگام تمیز کردن لوازم خانگی درگیر می کند. از آنجایی که یخچال قلب آشپزخانه بوده، تمیز و سالم بودن بدنه آن بسیار مهم و تاثیر گذار است در ادامه به چند روش ساده و کاربردی برای تمیز کردن بدنه یخچال میپردازیم.

بهترین وسیله برای برق انداختن بدنه یخچال و حذف لکه روی یخچال خصوصا یخچال های سیلور، استفاده از روغن بچه است. برای این کار یکی دو قطره از روغن بچه را روی پارچه ای که پرز نمی دهد و یا روی پد آرایشی بچکانید و قسمت لکه دار را به وسیله آن تمیز کنید. در انتها با قسمت خشک دستمال محل را تمیز کنید. برای این کار هدف ما پولیش کردن بدنه یخچال است و نباید روغن زیادی استفاده کنید چون باعث چرب شدن بدنه یخچال می شود.

عوامل زرد شدن بدنه یخچال های سفید

زمانی که یخچال را در مقابل نور مستقیم خورشید نصب می نمایید به طوری که همیشه نور به آن می تابد بعد از مدتی متوجه تغییر رنگ بدنه یخچال خواهید شد. برای جلوگیری از افزایش لکه های زرد روی یخچال باید آن را جا به جا کنید و یا پرده ای ضخیم برای پنجره نزدیک یخچال نصب نمایید.

پخت و پز همیشه با بخار و حرارت را در آشپزخانه پخش می کند که این امر ممکن است باعث زرد شدن بدنه یخچال شود. یکی از توصیه های همیشگی طراحان داخلی این است که به هیچ عنوان یخچال را کنار اجاق گاز قرار ندهید. البته این موضوع دلایل مختلفی دارد که یکی از آنها جلوگیری از تغییر رنگ بدنه یخچال است. در این زمینه روشن کردن هود می تواند تاثیر بسزایی داشته باشد همچنین در صورت نیاز می توانید پنجره ها را نیز باز بگذارید.

راهکار تمیز شدن بدنه یخچال

1 ) استفاده از مایع ظرفشویی و آب

مایع ظرف شویی نیز یکی از پاک کننده های قوی می‌باشد و می‌توان از آن برای تمیز کردن بدنه یخچال استفاده کرد ؛ برای اینکار باید مایع ظرفشویی را با آب مخلوط کرده و آن را با استفاده از یک ابر یا دستمال نرم، روی بدنه یخچال بکشید.

2) استفاده از جوش شیرین و مایع ظرفشویی

چنانچه با هر یک از روش های بالا، لکه های بدنه یخچال شما از بین نرفت، می‌توانید از مخلوط مایع ظرفشویی و جوش شیرین استفاده کنید ؛ این مخلوط را نیز با استفاده از یک دستمال نرم، روی بدنه یخچال بکشید تا بدنه یخچال کاملاً براق شود.

هنگام تمیز کردن پشت یخچال هیچ قطعه ای را نباید باز کنید و مواظب باشید که بی دقتی شما منجر به شکسته شدن لوله ها و نشت گاز نشود و به کمک یک دستمالی که نم بسیار کمی دارد گرد و غبار روی اجزای مختلف را پاک کنید.

و هنگامی که مطمئن شدید رطوبتی در قسمت پشت یخچال باقی نمانده است ، میتوانید یخچال خود را به برق متصل کنید.