امتیاز بدهید

امروزه دستگاه‌های مایکروویو و سولاردم در مدل های مختلفی به بازار عرضه می شوند، با توجه به اینکه نحوه عملکرد دکمه‌های مایکروویو در هر مدل متفاوت است و بسته به نوع هر مدل، عملکرد دکمه های هر کدام با مدل های دیگر متفاوت است. به این دلیل، ما در این مطلب از زومیلو ، نحوه عملکرد دکمه‌های مایکروویو و سولاردم ال‌جی، سامسونگ، پاناسونیک، شارپ، کنوود و دوو را به طور کامل شرح می دهیم. پس اگر در نحوه کار با دکمه های مایکروویو مشکل دارید یا کارکرد هر کدام از دکمه ها را نمی دانید، این مطلب به شما کمک می کند.

باقی مانده غذاهای 1 تا4 روز گذشته را می توانید دوباره گرم و مصرف کنید. باقی مانده غذای 5 روز یا بیشتر نباید دوباره گرم و یا خورده شوند. زیرا به احتمال زیاد فاسد شده و یا اینکه حاوی باکتری های زیادی هستند.

مواد غذایی را به صورت حلقه ای روی یک بشقاب سرامیکی یا یک کاسه شیشه ای بچینید. قرار دادن مواد غذایی در وسط بشقاب یا کاسه باعث می شود غذا در لبه بشقاب سریعتر از غذا در مرکز آن گرم شود. از فشار دادن مواد غذایی به صورت حلقه ای در لبه بشقاب یا کاسه خودداری کنید. این کار باعث می شود غذا به طور یکسان گرم نشود.

هنگام استفاده از مایکروویو همیشه مواد غذایی را در ظروف سرامیکی یا شیشه ای گرم کنید. ظروف پلاستیکی می توانند ذوب شوند و یا حتی غذای شما را آلوده کنند. ظروف فلزی نیز می توانند در مایکروویو جرقه بزنند و خطر آتش سوزی به همراه داشته باشند.
از استفاده کردن از ظروف سرامیکی یا شیشه ای که دارای روکش طلا یا قطعات فلزی هستند خودداری کنید زیرا در مایکروویو جرقه خواهند زد.

قبل از گرم کردن، مواد غذایی را با یک پوشش پلاستیکی ضخیم بپوشانید تا از پاشیدن مواد غذایی در مایکروویو جلوگیری کنید. از یک پوشش ضخیم و گنبدی ساخته شده از پلاستیک بادوام که برای استفاده در مایکروویو طراحی شده، استفاده کنید.
هنگام گرم شدن غذا، درپوش پلاستیکی نیز به شما در حفظ بخار غذایی که گرم می کنید، کمک کند و این امر باعث کمتر خشک شدن آن در مایکروویو می شود.

همچنین می توانید از یک دستمال کاغذی ضخیم و یا کاغذ روغنی به عنوان یک جایگزین بر روی مواد غذایی استفاده کنید. دستمال کاغذی را بیش از یک دقیقه روی غذا نگذارید، زیرا در صورت طولانی تر ماندن در مایکروویو ممکن است بسوزد.

غذاهای منجمد را با استفاده از ماکرویو یخ زدایی کنید. دستورالعمل های موجود روی برچسب شام مایکروویو را برای زمان پخت مناسب دنبال کنید. مایکروویو شما ممکن است دارای دکمه یخ زدایی باشد که می توانید از آن برای پختن غذای منجمد استفاده کنید. می توانید پخت غذای منجمد را با ضریب 7 دقیقه برای هر 500 گرم غذا را امتحان کنید.

همیشه مواد غذایی منجمد را برای یخ زدایی در مایکروویو در یک ظرف سرامیکی یا شیشه ای قرار دهید.
حتما غذایی را که برای یخ زدایی در مایکروویو قرار می دهید یک بار به هم بزنید تا نقاطی از آن یخ زده یا سرد نماند. اگر قسمت هایی از غذا سرد یا یخ زده بود، مجددا آن را به مدت 30 ثانیه تا یک دقیقه در داخل دستگاه قرار دهید.

می توانید سبزیجات را در مایکروویو بخار کنید. سبزیجات خام مانند کلم بروکلی، هویج و گل کلم را در یک بشقاب سرامیکی یا در یک کاسه شیشه ای قرار دهید. می توانید مقداری آب با کمی کمی کره به سبزیجات اضافه کنید تا به بخارپز شدن آن ها کمک کند. سبزیجات را با یک درپوش مایکروویو بپوشانید سپس، آن ها را به مدت 2-3 دقیقه در مایکروویو بپزید. سبزیجات را هم بزنید و برای مدت زمان 1 دقیقه دوباره آن ها را در مایکروویو قرار دهید تا به اندازه کافی بخارپز شوند. بعد از پختن می توانید فلفل سیاه ، نمک و سایر ادویه ها را به سبزیجات بخار پز اضافه کنید.

برخی از مایکروویوها دکمه مخصوص درست کردن پاپ کورن دارند. شما می توانید با توجه به برچسب روی دکمه های مایکروفر، زمان مناسب برای درست کردن پاپ کورن را بخوانید. ذرت ها را در یک کیسه پلاستیکی در باز که قابل استفاده در مایکروویو است قرار دهید و تا زمانی که دیگر صدای پریدن آن ها را می شنوید به درست کردن آن ها ادامه دهید.

سوپ یا سس را در مایکروویو نپزید. سوپ ها و سس ها هنگام پختن در مایکروویو، مستعد پاشیدن و مشتعل شدن هستند. به جای مایکروویو، آنها را روی اجاق گاز آماده کنید.

تمیز کردن مایکروویو در عملکرد بهتر و طولانی مدت آن تاثیر گذار است. هفته ای یکبار مایکروویو را تمیز کنید. برای پاک کردن قسمت داخلی مایکروویو از یک پارچه مرطوب استفاده کنید. با استفاده از یک ماده پاک کننده طبیعی مانند جوش شیرین و آب، مواد غذایی داخل مایکروویو را پاک کنید. همچنین می توانید از ترکیب آب و مایع ظرفشویی را برای تمیز کردن مایکروویو استفاده کنید.

پس از مدتی، مایکروویو شما ممکن است بو بگیرد، به خصوص اگر به طور مرتب تمیز نشود. برای از بین بردن بوی بد مایکروویو می توانید1 تا 1.5 فنجان (240 تا 350 میلی لیتر) ترکیب آب و آبلیمو را به همراه پوست یک لیمو در یک کاسه شیشه بریزید. سپس کاسه را درون مایکروویو قرار دهید و آن را برای مدت زمان 4-5 دقیقه گرم کنید.
بعد از اینکه آب از جوش افتاد با استفاده از دستکش نسوز ظرف را از مایکروویو خارج کنید. سپس می توانید با استفاده از یک پارچه تمیز داخل مایکروویو را تمیز کنید.

اگر متوجه شدید مایکروویو شما به طور صحیح غذا را گرم نمی کند و یا زمان زیادی برای پخت غذاها طول می کشد، دستگاه شما دچار مشکل شده است و باید برای تعمیر مایکروویو خود اقدام کنید. در چنین شرایطی از مایکروویو خود استفاده نکنید زیرا ممکن است باعث ایجاد جرقه و یا بوی سوختگی شود. دستگاه را از برق جدا کرده و برای تعمیر آن اقدام کنید.

شما می توانید برای یخ زدایی سریع یا گرم کردن غذا از تنظیمات مایکروویو استفاده کنید. بعلاوه، مایکروویو برای پختن سبزیجات و سیب زمینی بسیار مناسب است. اگر آنها را در مایکروویو بپذید، به مقدار کمتری آب نسبت به ماهیتابه نیاز دارید. به این ترتیب ویتامین های موجود در غذا حفظ می شوند و شما آنها را با آب نمی ریزید.