امتیاز بدهید

میوه های خشک شده مقدار آب بیشتری دارند. طبق تحقیقات انجام گرفته میوه های خشک ، طعم شیرین و مواد مغذی زیادتری دارند . مانند میوه های تازه، میوه های خشک منبع غنی از فیبر ، آهن، مس، پتاسیم، کلسیم، ویتامین A، ویتامین BS، آنتی اکسیدان ها و گاهی اوقات بتا کاروتن را فراهم می کند.

میوه خشک میوه ای است که تقریباً تمام محتوای آب آن از طریق روش های خشک کردن برداشته شده است. در طی این فرآیند میوه جمع می شود و یک میوه خشک کوچک و مغذی باقی می ماند. کشمش رایج ترین نوع است و پس از آن خرما ، آلو خشک ، انجیر و زردآلو قرار دارد.

انواع دیگری از میوه های خشک نیز در دسترس هستند ، گاهی اوقات به شکل شیرینی (روکش شده با شکر). اینها شامل انبه، آناناس، موز و سیب است. میوه های خشک را می توان برای مدت طولانی تری نسبت به میوه های تازه حفظ کرد و می تواند یک میان وعده مفید باشد ، به ویژه در سفرهای طولانی که در یخچال وجود ندارد.

میوه خشک بسیار مقوی است. یک تکه میوه خشک تقریباً همان مقدار مواد مغذی میوه تازه را دارد اما در بسته بندی بسیار کوچکتر غلیظ شده است.
از نظر وزن ، میوه های خشک تا 3.5 برابر فیبر ، ویتامین ها و مواد معدنی میوه های تازه دارند. بنابراین ، یک وعده می تواند درصد زیادی از میزان توصیه شده روزانه ویتامین ها و مواد معدنی زیادی مانند فولات را تأمین کند.

با این حال، چند استثنا وجود دارد. به عنوان مثال ، محتوای ویتامین C هنگام خشک شدن میوه به طور قابل توجهی کاهش می یابد.میوه های خشک به طور کلی حاوی فیبر زیادی هستند و منبع خوبی از آنتی اکسیدان ها ، به ویژه پلی فنول ها هستند.
آنتی اکسیدان های پلی فنول با فواید سلامتی مانند بهبود جریان خون ، سلامت بهتر دستگاه گوارش ، کاهش آسیب اکسیداتیو و کاهش خطر ابتلا به بسیاری از بیماری ها در ارتباط هستند.

افرادی که میوه خشک مصرف می کنند ، در مقایسه با افرادی که میوه خشک شده نمی خورند ، وزن کمتری دارند و مواد مغذی بیشتری می خورند . با این حال ، این مطالعات ماهیتی مشاهده ای داشتند ، بنابراین نمی توانند ثابت کنند که میوه خشک باعث پیشرفت شده است. میوه خشک شده همچنین منبع خوبی از بسیاری از ترکیبات گیاهی از جمله آنتی اکسیدان های قدرتمند است.

کشمش انگور خشک شده است. آنها مملو از فیبر ، پتاسیم و ترکیبات مختلف گیاهی تقویت کننده سلامتی هستند. آنها دارای مقدار شاخص گلیسمی پایین تا متوسط و شاخص انسولین کم هستن .این بدان معنی است که کشمش بعد از غذا نباید باعث افزایش قابل توجه قند خون یا سطح انسولین شود.

برخی از تولیدکنندگان مواد نگهدارنده ای به نام سولفیت به میوه خشک اضافه می کنند. این باعث می شود که میوه خشک شده جذابیت بیشتری داشته باشد ، زیرا میوه را حفظ کرده و از تغییر رنگ آن جلوگیری می کند. این امر بیشتر به میوه های با رنگ روشن ، مانند زردآلو و کشمش مربوط می شود.

بعضی از افراد ممکن است به سولفیت حساس باشند و ممکن است گرفتگی معده ، بثورات پوستی و حملات آسم را پس از بلع تجربه کنند . برای جلوگیری از سولفیت ، میوه خشک را به جای رنگ روشن قهوه ای یا مایل به خاکستری انتخاب کنید .
میوه های خشک که به صورت نامناسب ذخیره و نگهداری می شوند نیز ممکن است به قارچ ها ، آفلاتوکسین ها و سایر ترکیبات سمی آلوده شوند.

میوه های خشک می توانند فیبر، مواد مغذی و آنتی اکسیدان های بدن را تقویت کنند. با این حال سرشار از قند و کالری هستند و در صورت خوردن بیش از حد می توانند مشکلاتی ایجاد کنند.
بهتر است آن ها را در مقادیر کم بخورید چون مصرف میوه های خشک به دلیل خوشمزه بودن بسیار آسان است.همچنین آن ها یک غذای پر کربوهیدرات هستند و برای رژیم های غذایی کم کربوهیدرات مناسب نیستند.

مشابه با بسیاری از غذاهای دیگر، میوه های خشک هر دو جنبه خوب و بد را دارد. میوه های خشک می تواند فیبر و مواد مغذی را افزایش و مقادیر زیادی از آنتی اکسیدان ها را به بدن عرضه نماید. با این حال، آنها نیز در قند و کالری بالا هستند و هنگامی که زیاد خورده شوند می تواند سبب مشکلاتی شوند. به همین دلیل است که میوه های خشک تنها باید به مقدار کم و ترجیحاً همراه با دیگر غذاهای مقوی خورده شوند
همچنین، آنها یک غذای با کربوهیدرات بالا هستند و در یک رژیم غذایی کم کربوهیدرات نامناسب هستند
در پایان روز، میوه های خشک شده، مطمئناً یک میان وعده بسیار سالم و مغذی تر از چیپس های آشغال و یا دیگر غذاهای پردازش شده هستند.