امتیاز بدهید

همه چیز درباره ماشین لباسشویی دوقلو

ماشین لباسشویی جزو ضروری ترین و پر کاربرد ترین وسایل خانه است. به همین دلیل شرکت ‌های مختلفی در تولید و عرضه ماشین لباسشویی فعالیت دارند. همین باعث شده که انواع ماشین لباسشویی با برند و کارایی متفاوت را مشاهده کنیم.

انواع ماشین لباسشویی

    • لباسشویی نیمه اتومات تک مخزن

    • لباسشویی نیمه اتومات دو مخزنه

    • ماشین لباسشویی دو قلو نیمه اتوماتیک

اول اینکه ماشین لباسشویی ‌های دو قلو از قیمت به صرفه برخوردار هستند. دوم اینکه کارایی بیشتری دارند.

همچنین از دو مخزن در سمت راست و چپ خود برخوردار هستند. معمولا از مخزن سمت چپ برای پر کردن لباس‌های کثیفی که باید تمیز شود استفاده می‌ کنند. از مخزن سمت راست هم برای خشک کردن لباس ‌های شسته شد بهره می ‌برند.

یکی از موارد مهم هنگام خرید ماشین لباسشویی دوقلو، برند یا شرکتی است که اقدام به خرید محصول از آن می‌کنید. تعداد زیادی از شرکت‌های داخلی و خارجی اقدام به طراحی و ساخت نمونه‌های دوقلو با کیفیت‌های مختلف کرده‌اند. برای خرید یک ماشین لباسشویی مناسب و متناسب با شرایط خود باید از قبل یک سری تحقیقات را انجام داد.

کمک به صرفه جویی در برق

ماشین لباسشویی دوقلو به طور کلی در قدرت های مختلفی ساخته شده است که عمده آن ها 300 وات شستشو و 200 وات خشک کن می باشد که همین امر در مصرف برق صرفه جویی شده و باعث می شود شما در سریع ترین زمان لباس های خود را شستشو دهید اما بدنه ماشین لباسشویی دوقلو جدید از جنس پلاستیک مستحکم می باشد در قدیم بدنه این نوع لباسشویی بیشتر از استیل و یا آهنی بود که به مرور زمان متوجه زنگ زدگی و پوسیدگی آن می شدید ماشین لباسشویی دوقلو دارای دو محفظه متقاوت است که یکی برای شستشو و دیگری برای خشک کردن لباس ها می باشد و درب هر یک از آن ها به راحتی از بالا باز میگردد.

معرفی کلی و نمای ظاهری

لباسشویی‌های دوقلو معمولا دارای دو مخزن هستند که درب آنها از بالا باز می‌شود. البته مدل‌های دیگری هم هستند که دارای دو درب از جلو و یا یک درب از بالا و یک درب از جلو هستند. این مدل‌ها ممکن است نیمه اتوماتیک یا تمام اتوماتیک باشند. مدل‌هایی که برای مصارف خانگی مناسب هستند، مخزن شستشوی لباس بزرگی ندارند. ظرفیت مخزن این مدل ماشین‌های لباسشویی چندان زیاد نیست و حداکثر به 9 کیلو می‌رسد. با این حال، برای مصارف غیر خانگی و صنعتی یا خدماتی مدل‌هایی با ظرفیت بالاتر هم تولید و عرضه می‌شوند.

ظرفیت داخلی ماشین لباسشویی

معمولا ماشین‌های لباسشویی دارای ظرفیت‌های متنوعی هستند. این ظرفیت درواقع همان توان جا دادن حجمی از لباس در مخزن شستشوی ماشین است. در حالت عادی این عدد ظرفیت در مدل‌های مختلف بین 4 الی 5 تا 12 کیلوگرم و بیشتر متغیر است. یعنی در یک ماشین لباسشویی با ظرفیت 5 کیلو شما مجاز به شستشوی لباس تا سقف 5 کیلوگرم هستید.

مثلا ظرفیت 7 الی 9 کیلوگرم برای لباسشویی‌های دوقلو ظرفیت بالا و بسیار مناسبی است. انتخاب این عدد به نیاز شما بستگی دارد و اینکه تا چه اندازه از این دستگاه می‌خواهید استفاده کنید.

 

 

 

برنامه های شستشو

بیشتر ماشین های لباسشویی دوقلو دارای دو برنامه شستشو می باشند یکی از برنامه ها normal می باشد این برنامه شستشو در زمان شستن لباس ها چرخشی آرام‌تر دارد و این برنامه برای شستشوی لباس های حساس بسیار مناسب می باشد و شما در این برنامه می توانید از آب سرد استفاده کنید.

اما دومین برنامه GENRAL می باشد این برنامه شستشو با چرخشی سریع تر و با چرخشی معکوس و یا چپ گرد راست گرد پشتیبانی میکند بهتر است از این برنامه برای شستشوی پرده و یا پتو استفاده کنید.

بررسی تفاوت با ماشین لباسشویی اتوماتیک

در ماشین لباسشویی ‌های اتوماتیک آب مخزن خود به خود پر یا خالی می ‌شود. در حالی که این ویژگی در ماشین لباسشویی ‌های دو قلو وجود ندارد. از طرف دیگر در ماشین لباسشویی اتوماتیک شیلنگ آب به دستگاه متصل است و وارد مخزن می ‌شود. حتی حداکثر آب لازم برای شست و شو البسه را هم سنسور تشخیص می‌ دهد. اما بر خلاف ماشین لباسشویی اتوماتیک در ماشین‌ های دو قلو خودتان باید دستگاه را پر یا تخلیه کنید.

کیفیت قطعات لباسشویی های دوقلو

کیفیت بالای قطعات در انواع ماشین لباسشویی دوقلو باعث می‌شود تا ماندگاری این دستگاه‌ها نیز بالا رود. توان و نوع موتوری که در این محصولات به کار رفته، مستقیما روی عملکرد و سرعت عمل آن تاثیرگذار است. جنس بدنه این دستگاه‌ها نیز از دیگر معیارهایی است که باید هنگام خرید مورد بررسی قرار گیرد.

یکی از موارد در نحوه استفاده از ماشین لباسشویی دوقلو و شستن لباس ها شستشو بر اساس رنگ لباس ها می باشد بهتر است لباس های خود را از رنگ روشن و تیره به صورت جدا گانه شستشو دهید زیرا ممکن است رنگ لباس های تیره به لباس های روشن نفوذ کند و باعث خراب شدن آن لباس شود.

قابلیت مدرن ماشین لباسشویی

طراحی نمونه‌های متنوع از این محصول با ظرفیت‌های مخزن گوناگون باعث شده تا کاربران با توجه به شرایط خود اقدام به خرید مناسب‌ترین مدل آن کنند. از قابلیت‌های قابل توجه در بسیاری از این ماشین‌های لباسشویی می‌توان به برنامه‌های شستشوی معمولی و شدید، شستشوهای 15 دقیقه ای، قابلیت آبگیری در حجم‌های گوناگون، سیستم‌های شستشوی متنوع و بسیاری از موارد دیگر اشاره کرد.