امتیاز بدهید

همه ی برندهای و انواع قهوه در سرتاسر دنیا طرفداران خود را دارد که با توجه به سلیقه خود اقدام به انتخاب قهوه مینمایند اما مساله ای که باید به آن توجه داشت این است که با شناختن دقیق نوع دانه های قهوه و ویژیهای آن میتوانید دانه قهوه ای که بیشترین سازگاری با سلیقه شما دارد را انتخاب نمایید.

روبوستا یکی از انواع گونه های گیاه قهوه کانیفورا (Canephora) است (Coffea canephora var. robusta) و یکی از دو نوع تجارتی قهوه به شمار می آید که به همراه نوع عربیکا کشت می شود.
دانه های قهوه روبوستا برای تهیه قهوه های فوری استفاده می شود و کافئین آن تقریبا دو برابر دانه های قهوه عربیکا است. بسیاری از بزرگ ترین تولیدکنندگان قهوه های تجاری جهان از مقادیر زیادی دانه روبوستا استفاده می کنند. حدود 70 درصد از تمام قهوه های تولید شده در دنیا عربیکا است، در حالی که گیاهان قهوه روبوستا فقط حدود 25 درصد از قهوه های تجاری جهان را تشکیل می دهند.

اگر به انرژی زیاد نیاز دارید، به بیداری ماندن نیازمندید، فعالیت‌های دقت برانگیزی را می‌خواهید انجام دهید، کافئین بالایی می‌خواهید و یا … یک فنجان قهوه روبوستا برای تان توصیه می‌کنیم.
دانه‌های روبوستا دارای فوم غلیظی اند که می‌توانند از این جهت، برای تهیه اسپرسو مناسب باشند. اما در کل عربیکا و روبوستا را طبق نیاز به نوشیدنی و سلیقه افراد ترکیب نیز می‌کنند.
با توجه به این که میزان کافئین استخراج شده از نوشیدنی شما به روش دم‌آوری هم بستگی دارد.

قهوه روبوستا به دلیل داشتن مقادیر زیاد کافئین برای بهبود متابولیسم بدن مفید بوده و خاصیت چربی سوزی آن باعث لاغری و کاهش وزن می شود.
مقدار زیاد کافئین در قهوه روبوستا سبب تقویت عملکرد مغز شده و از ابتلا به آلزایمر و پارکینسون جلوگیری می کند.

عطر و طعم قهوه روبوستا به اندازه قدرت درخت ، قوی نیست ، به این دلیل که مقدار کم تری مواد مغزی به گیلاس قهوه می رسد. که مستقیما روی کیفیت قهوه تاثیر گذار خواهد بود.
این نوع قهوه تقریبا در همه موارد از نوع عربیکا ضعیف تر است زیرا داری قند ، اسیدینه و چربی کمتری نسبت به عربیکا می باشد. با این حال به دلیل کافئین بالا و اسید کلروژنیک زیاد دارای طعم تلخ می باشد.