امتیاز بدهید

ماده پرفلورواکتانوئیک یک اسید بسیار خطرناک در ظروف تفلون است که در اثر حرارت زیاد آزاد شده و سرطان زا بودن، یکی از اصلی ترین معایب این ماده به حساب می آید. جالب است بدانید که اصلا ماده ای به نام تفلون وجود خارجی ندارد و این نام، به یک برند خاص تعلق دارد. ماده اصلی ظروف تفلون ماده ای پلیمری به نام پلی ‌تترافلوئورواتیلن است که به اختصار آن را PTFE می نامند. این ماده روی فلزات مختلفی را به صورت سطحی می پوشاند و زمانی که شما یک ظرف تفلون خریداری می کنید، در اصل ظرف مربوطه از فلزات دیگری ساخته شده است و لایه نچسب تیره رنگ روی آن همان پلی ‌تترافلوئورواتیلن می باشد.

طبق تحقیقات بسیار گسترده بر روی ظروف تفلون این مسئله به اثبات رسیده است که دمای این ظروف اگر از حد مشخصی فراتر برود، به دلیل واکنش های شیمیایی غیر قابل کنترل برخی از سموم و گازهای خطرناک ایجاد می شوند که خیلی ساده پرندگان را از پای در میاورند و برای سلامتی انسان نیز در طولانی مدت مشکلاتی از جمله ابتلا به سرطان و مشکلات تنفسی را به همراه خواهند داشت.

شاید از بین تمام معیاب ظروف تفلون، بدترین و خطرناک ترین آن ها جدا شدن این ماده نچسب آن از کف ظروف و وارد شدن به بدن انسان باشد. زمانی که مواد تشکیل دهنده ظروف تفلون از این ظروف جدا شده و وارد غذای انسان می شوند، خطر ابتلا به انواع سرطان از جمله سرطان سینه، سرطان پروستات و سرطان کبد به شدت بالا رفته و در مواردی باعث جهش ژنتیکی نیز می گردد.

بحث استفاده از ظروف مسی چند سالی است که بر سر زبان ها افتاده و در مورد آن اطلاعات ضد و نقیضی به گوشتان رسیده است. با توجه به کشف معایب ظروف تفلون، بسیاری از محققین به دنبال جایگزین مناسبی برای این ظرف ها بودند. تا این که با بررسی ها مختلف از جمله بررسی دقیق مطالب طب سنتی در مورد مس و ظروف مسی، جایگزین مناسب برای ظروف تفلون شناسایی شد. عنصر مس دارای خواص بی نظیری است که با توجه به آن ها می توان سلامتی خود را تا حد بسیار زیادی بالاتر برد.

انتقال مناسب گرما:
اثرات حرارت بر این ظروفکه ممکن است با احتمال تشکیل مواد سمی در آنها همراه باشد؛ تا به حال درباره اثرات مستقیم ترکیبات تفلون روی انسان مطالعات زیادی انجام نشده اما مطالعات و تجربیات زیادی در زمینه آسیب حیوانات و خصوصاً پرندگان بر اثر استنشاق بخارات حاصل از گرم شدن تفلون وجود دارد.
تحقیقاتی که توسط گروه کاری محیط زیست در آمریکا انجام شده، نشان داده که وقتی دمای ظروف تفلون از حد معینی بالاتر رود، بر اثر تجزیه لایه پوشاننده آن، حدود 15 نوع ذره و بخار سمی آزاد می‌شود که از این تعداد، 2 ماده به‌نام‌های پلی تترافلوئورواتیلن (PTFE) و پرفلورواکتانوئیک اسید (PFOA) دارای اثرات شناخته‌شده سمی و حتی مرتبط با سرطان در حیوانات هستند.
در پخت و پز و آشپزی بسیار اهمیت دارد که گرما به یک اندازه و در جهات مختلف به غذا برسد. در بسیاری از ظروف متاسفانه این اتفاق به صورت کامل نمی افتد و همین موضوع یکی از اصلی ترین معایب ظروف تفلون به حساب می آید. ظروف مسی به سادگی می توانند گرما را در تمام جهات و دقیقا به یک اندازه ایجاد کرده و این تضمین را به شما بدهند که غذای در حال پخته شدن به صورت کامل در تمام قسمت ها پخته خواهد شد. همانطور که می دانید بسیاری از میکروب ها، باکتری های مضر و عوامل بیماری زا، در درجه حرارت بالا از بین رفته و اثرات تخریبی خود را از دست می دهند.

سلامت پوست و تقویت مو:
جالب است بدانید که با نوشیدن آب در لیوان مسی می توانید مشکلات پوستی خود را به خوبی درمان کنید. مس خاصیت الاستیسیته دارد که به افزایشش کشش پوست کمک کرده و باعث تولید هر چه بیشتر سلول های پوستی مفید می گردد. اگر موهای ضعیفی دارید، نوشیدن آب در فنجان های مسی کمک خواهد کرد ملانین بیشتری در بدن تان تولید شده و در نتیجه موهای خود را تقویت نمایید. این در حالی است که ظروف تفلون هرگز نمی توانند این خاصیت بی نظیر را برای شما به همراه داشته باشند.

بهبود گردش خون:
استفاده از ظرف های مسی به شکل های مختلف می تواند روی قلب و عروق و افزایش کارایی سیستم خونرسانی بدن بسیار موثر باشد. مواد تولید شده توسط مس می توانند باعث از بین رفتن گرفتگی های مختلف شده و جریان خون را در بدن افراد استفاده کننده بهبود دهند.

بالا بردن قدرت مغز:
زمانی که می توان با استفاده از ظروف مسی برای آشپزی، مقدار زیادی میلین وارد بدن کرد، خوردن قرص ها و داروهای شیمیایی مختلف برای دریافت مقدار ناچیزی میلین؛ یک کار کاملا غیر منطقی به نظر می رسد. این ماده نقش بسیار حیاتی و مهمی در تحریک سلول های مغزی داشته و به شادابی و طراوت سلول های مغزی کمک می کند.

در حقیقت تفلون یکی از انواع مواد پلیمری است که رویه فلز را می پوشاند و مانع از چسبیدن مواد غذایی به ظرف در حین پخت و پز می شود. در واقع مهم‌ترین ماده اصلی نچسب در ظروف تفلون، همان ترکیب پلی‌تترافلوئورواتیلن به رنگ تیره رنگ می باشد که روی فلزاتی مانند آلومینیوم، آلومینیوم فشرده یا فولاد ضدزنگ روکش می شود. از خصوصیات این ماده می توان به مقاومت حرارتی، ضریب اصطکاک کم و عایق الکتریسیته آن اشاره کرد.
حال که با قابلمه تفلون و معایب و مزایای آن آشنا شده اید راحت تر می توانید تصمیم بگیرید که از این ظروف استفاده کنید یا نه. با توجه به این که ظروف تفلون باعث آلودگی محیط زیست و سرطان‌زایی می شوند، اما جالب اینجاست که هنوز هم این ظروف از محبوب‌ترین ظروف آشپزخانه هستند و از پر فروش‌ترین ظروف پخت و پز محسوب می شوند.