امتیاز بدهید

در این مقاله قصد داریم به بررسی روش های تمیز کردن چرخ گوشت بپردازیم. تمیز کردن چرخ گوشت یکی از چالش های بزرگ در میان خانواده های امروزی است. این چالش به قدری پیچیده شده که خیلی ها ترجیح می دهند برای تمیز نکردن آن اصلا از این دستگاه استفاده نکنند. در ادامه اما با آموزش مراحل تمیز کردن و همچنین نحوه چربی زدایی چرخ گوشت به صورت گام به گام می توانید از این پس به راحتی نسبت به انجام این فرایند در منزل اقدام نمایید ؛ اجرای این مراحل به سادگی می تواند بهترین نتیجه را برای تمیز کردن چرخ گوشت برای شما به دنبال داشته باشد. البته نکته مهمی که حتما باید مد نظر داشته باشید، اجرای این روش ها بلافاصله بعد از اتمام کار است. اگر غیر از این نسبت به این موضوع اقدام کنید شرایط کمی پیچیده شده و ممکن است اجرای این مراحل هم سخت شود. با گذشت زمان تکه های گوشت داخل دستگاه به خوبی در آن سفت شده و دیگر نمی توان به سادگی آنها را از بدنه دستگاه جدا کرد. برای همین سعی کنید این مراحل را بلافاصله بعد از اتمام مراحل استفاده از چرخ گوشت به اجرا در آورید.

1) چرخ کرده چند تکه نان برای تمیز کردن چرخ گوشت

برای اینکه بتوانید تمام تکه های گوشت باقی مانده در دستگاه را از آن جدا کنید، ابتدا باید چند تکه نان را در دستگاه چرخ کنید. قطعات نان را به اندازه های حبه های گوشت جدا کرده و آنها را دقیقا مانند مراحل چرخ کردن گوشت در دستگاه چرخ کنید. در روش های تمیز کردن چرخ گوشت این روش می تواند تاثیر زیادی روی نتیجه نهایی داشته باشد.
نکته ای که برای تمیز کردن چرخ گوشت وجود دارد استفاده از تکه ای نان پس از پایان چرخ کردن گوشت می باشد. زمانی که تکه ای نان درون چرخ گوشت قرار داده می شود، دستگاه نان را چرخ کرده و به همراه آن تکه های باقی مانده از گوشت را نیز از دستگاه خارج می نماید.

2) با استفاده از مایع ظرفشویی و آب

در ادامه مقداری از مایع شوینده درون ظرفی از آب داغ ریخته و قطعات دستگاه را درون آن قرار دهید تا چربی ها و گوشت های موجود در سوراخ های پنجره چرخ گوشت، کم کم از آن خارج شوند. پس از این مدت زمانی از خیس خوردن قطعات گذشت آنها را از محلول شوینده و آب خارج نموده و با استفاده از اسکاچ به شست و شوی آنها بپردازید.

با وجود تنوع زیادی که برای چرخ گوشت ها وجود دارد اما قطعات اصلی به کار رفته در آنها با هم تفاوتی نداشته و اساس کار در همه چرخ گوشت ها یکسان می باشد.
بعد از اتمام شستشوی قطعات چرخ گوشت بهتر است آنها را کاملا خشک کنید. استفاده از قطعات خیس برای بستن دستگاه می تواند منجر به زنگ زدن آنها شود. از این رو بهتر است آنها را روی یک پارچه تمیز در دمای اتاق پهن کنید تا کاملا خشک شوند.