امتیاز بدهید

چای سفید از گلبرگ های تازه گیاه چای تولید می شود. چای سفید در نور طبیعی آفتاب خشک شده و اکسیده نمی‌شوند. کم‌ترین میزان کافئین در چای سفید موجود است و مهم‌ترین مرکز کشت چای سفید در جهان، در استان «فوجیان» چین قرار دارد. وقتی برای اولین بار چای سفید را بنوشید، تقریباً احساس خواهید کرد که بی‌مزه و شبیه به آب است ولی بعد از مدتی در دهان و نفستان احساس یک مزه‌ی شیرین ملایم خواهید کرد.

چای سفید با سوزاندن سلول های چربی موجود در بدن باعث جلوگیری از تشکیل سلول های جدید می شود و این امر به کاهش وزن کمک می کند.
چای سفید به نسبت چای های دیگر کمتر فرآوری شده است و دارای ترکیبات بیشتری برای چربی سوزی می باشد در زمان های گذشته چینی ها از چای سفید برای سلامتی خود استفاده می کرده اند.

چای سفید یک چای بسیار مفید برای سلامتی است که خواص بسیار زیادی را برای سلامتی شما به ارمغان می آورد. قرن هاست که چای در فرهنگ های مختلف جهان به دلیل مزایای سلامتی و اثرات آرامش بخش مورد استفاده قرار می گیرد. چای سفید نیز از این قاعده مستثنی نیست. این چای دارای مزایای سلامتی متنوعی می باشد که ممکن است شامل بهبود سلامت دهان و پوست ، خواص آنتی اکسیدانی و محافظتی قلب و مزایای کاهش وزن باشد. چای سفید با داشتن خواص ضد باکتریایی بالقوه ، ممکن است بدن شما را از باکتری های مختلف عفونی محافظت کند.

روند آماده‌کردن چای سفید بسیار آسان است. تنها کافی‌ است کمی آب داغ را به چای سفید اضافه کنید و پس از پنج تا هشت دقیقه، آن را از صافی رد کنید و از نوشیدن آن لذت ببرید. دمای آب ترجیحا باید بین ۷۵ تا ۸۵ درجه سانتی‌گراد باشد. از ریختن آب جوش (۱۰۰ درجه) خودداری کنید، چراکه می‌تواند طعم لطیف چای سفید را خراب کند.

دانشمندان درنتیجه‌ی مطالعات حیوانی و آزمایشگاهی دریافتند که اپی گالوکاتچین گالات می‌تواند رادیکال‌های آزاد را سرکوب کند و التهاب را کاهش دهد. این پلی‌فنول در مجموع، تأثیر عوامل مخرب دیگری را که در بروز این بیماری‌ها مؤثر هستند کاهش می‌دهد. برای مثال، مطالعات آزمایشگاهی نشان داده‌اند که اپی گالوکاتچین گالات می‌تواند مانع از توده و انبوه شدن پروتئین‌ها شود. پیچیدن و توده شدن پروتئین‌ها یکی از عوامل ابتلا به پارکینسون و آلزایمر به شمار می‌رود؛ چراکه این حالت به افزایش التهاب و آسیب سلول‌های مغزی منجر می‌شود.

چین و چروک پوست و نیز افتادگی پوست به‌مرور زمان و با افزایش سن شکل می‌گیرد. پیری پوست معمولا در دو حالت ایجاد می‌شود: پیری درونی و پیری بیرونی.
پیری بیرونی زمانی شکل می‌گیرد که عوامل محیطی باعث آسیب به پوست و افزایش روند پیری می‌شوند؛ مثل اشعه‌ی فرابنفش خورشید که به‌مرورِ زمان و ایجاد التهاب، به سطح پوست آسیب می‌رساند.
اما پیری درونی که به‌عنوان روند پیری طبیعی نیز شناخته می‌شود، به‌دلیلِ آسیب عوامل مختلف در بدن، مثل رادیکال‌های آزاد و برخی آنزیم‌های خاص شکل می‌گیرد. آنزیم‌هایی مثل الاستاز و کلاژناز می‌توانند به شبکه‌ی فیبری پوست آسیب برسانند؛‌ این شبکه به استحکام پوست کمک می‌کند.
خوشبختانه ترکیبات موجود در چای سفید می‌توانند از پوست شما در برابر هر دو نوع پیری درونی و بیرونی محافظت کنند. نتایج یکی از تحقیقات نشان می‌دهند که قرار دادن عصاره‌ی چای سبز روی سطح پوست می‌تواند در مقابله با اثر زیان‌بار اشعه‌ی فرابنفش مؤثر باشد.

یکی دیگر از خواص چای سفید این است که می‌تواند در مقابله با پوکی استخوان مؤثر باشد. این بیماری که اکثرا افراد مسن را تحت‌تأثیر قرار می‌دهد، می‌تواند به آسیب و کاهش کیفیت زندگی افراد منجر شود و مطالعات نشان داده‌اند که رادیکال‌های آزاد و التهاب مزمن می‌توانند خطر ابتلا به پوکی استخوان را افزایش دهند. این عوامل می‌توانند سلول‌های مؤثر در رشد استخوان‌ها را سرکوب و درعوض، سلول‌های تضعیف‌کننده‌ی استخوان را تقویت کنند. اما کاتچین‌های موجود در چای سفید با سرکوب سلول‌های تضعیف‌کننده، با این عوامل مخرب مقابله می‌کنند. میزان کاتچین‌ها در چای سفید، بیشتر از چای سبز و سیاه است.

انسولین یکی از مهم‌ترین هورمون‌های بدن است. این هورمون در انتقال مواد مغذی از جریان خون به سلول‌ها نقش دارد. مصرف بیش‌ازاندازه‌ی قند و برخی عوامل دیگر باعث می‌شود که بدن نسبت به انسولین واکنشی نشان ندهد و اصطلاحا نسبت به انسولین مقاوم باشد.
مقاومت در برابر انسولین بسیار رایج است و با بسیاری از بیماری‌های مزمن ازجمله دیابت نوع ۲، بیماری‌های قلبی و سندروم متابولیک ارتباط دارد. خوشبختانه نتایج بررسی‌های مختلف نشان می‌دهند که پلی‌فنول‌های موجود در چای سفید می‌توانند خطر اثر مقاومت در برابر انسولین را کاهش دهند.
مطالعات حیوانی نشان داده‌اند که اپی گالوکاتچین گالات و سایر پلی‌فنول‌هایی که در چای سفید وجود دارند می‌توانند تأثیر انسولین را افزایش دهند و از افزایش سطح قند خون جلوگیری کنند.

چای سفید یکی از بهترین منابع فلوراید، کاتچین‌ها و تانن‌ها به‌شمار می‌رود. ترکیب این مولکول‌ها می‌تواند با مقابله در برابر قند و باکتری‌ها، به تقویت بیشتر دندان‌ها و جلوگیری از پوسیدگی دندان کمک کند.
فلوراید با افزایش مقاومت سطوح دندان در برابر حمله‌های اسیدی باکتری‌ها و قندها می‌تواند از ایجاد حفره‌های دندانی جلوگیری کند. چای سفید سرشار از کاتچین‌ها (نوعی آنتی‌اکسیدان گیاهی) است. تحقیقات نشان داده‌اند که این آنتی‌اکسیدان می‌تواند رشد پلاک‌های باکتریایی را مهار کند.

بیماری‌ قلبی یکی از اصلی‌ترین دلایل مرگ‌ومیر به‌شمار می‌رود. این بیماری کاملا با التهاب مزمن در ارتباط است که خود به‌تنهایی به عوامل متفاوتی ازجمله رژیم غذایی، ورزش و عادت‌های رفتاری مثل سیگارکشیدن بستگی دارد.
پلی‌فنول‌های موجود در چای سفید می‌توانند خطر ابتلا به بیماری‌های قلبی را از چند روش مختلف کاهش دهند. برای مثال، نتایج بررسی‌های مختلف نشان داده است که پلی فنول‌ها می‌توانند به رگ‌های خونی کمک کنند و ایمنی را افزایش دهند. نتایج بررسی‌های بیشتر نشان داد که پلی فنول‌ها می‌توانند از اکسیدشدن کلسترول مضر LDL جلوگیری کنند؛ این نوع کلسترول از دیگر عوامل مؤثر در ایجاد بیماری‌ قلبی به‌شمار می‌رود.

دانشمندان با بررسی‌های بیشتر متوجه شدند افرادی که روزانه بیش از سه فنجان چای می‌نوشند،‌ در حقیقت، این کارشان، خطر ابتلا به بیماری قلبی را به میزان ۲۱ درصد کاهش می‌دهد. با وجود نتایج امیدبخشی که پیرامون خواص چای سفید به‌دست آمده، بهتر است موارد دیگری مثل خوردن میوه و سبزیجات، ورزش منظم و استراحت و خواب کافی را در برنامه‌ی روزانه‌ی خود قرار دهید تا از بروز بیماری‌های قلبی جلوگیری کنید.

چای سفید سرشار از نوعی پلی‌فنول (Polyphenols) به‌نام کاتچین (catechins) است. پلی فنول‌ها درواقع مولکول‌هایی با منشأ گیاهی هستند که در بدن به‌عنوان آنتی اکسیدان عمل می‌کنند. آنتی‌اکسیدان‌ها از سلول‌های بدن در برابر ترکیب‌هایی به‌نام رادیکال‌های آزاد محافظت می‌کنند.