5/5 - (1 امتیاز)

اگر متوجه شده اید که فر شما دارای ویژگی خود تمیز شوندگی self-clean است اما کاملاً مطمئن نیستید که به چه معناست یا چگونه از آن استفاده کنید، این مقاله نحوه عملکرد فر خود تمیز شونده، نحوه استفاده صحیح از آن  را توضیح می دهد. به برخی از سوالات متداول در مورد عملکرد و استفاده صحیح از فر تمیز شونده پاسخ میدهیم.

 

 

self-clean

 

فر خود تمیز شونده چگونه کار می کند؟

به طور خلاصه، یک فر دارای قابلیت خود تمیز شونده از دمای بالا یا بخار برای کمک به حذف هر گونه باقیمانده مواد غذایی باز پخت یا برشته قبلی استفاده می کند. چرخه‌های بخار برای  ذرات سبک ت طراحی شده‌اند، در حالی که خود تمیز کردن با دمای بالا به منظور کاهش مواد باقی مانده چرخه‌های مختلف است. بسته به سطح ذراتی که فر شما دارد، چرخه خود تمیز کردن می تواند از 1.5 ساعت تا 3 ساعت طول بکشد.

برای فرهای  خودتمیزشونده سنتی که از حرارت بالا استفاده می‌کنند، دما به 800 درجه می‌رسد که به سوزاندن مواد غذایی باقی‌مانده و کثیفی‌های چسبیده کمک می‌کند و به خاکستر تبدیل می‌شود و می‌توان آن را با یک پارچه مرطوب پاک کرد. برای فرهایی  که از تمیز کردن بخار استفاده می‌کنند، این چرخه بسیار کوتاه‌تر است – حدود یک ساعت برای تمیز کردن و خنک‌کردن، و دما معمولاً  حداکثر 400 درجه است. مانند چرخه خود تمیز کردن با دمای بالا، پس از تمیز کردن با بخار، باید آب و ذرات باقی مانده را با یک پارچه مرطوب پاک کنید.

چقدر زمان میبرد تا فر خود تمیز شود؟

چرخه خود تمیز کردنی که انتخاب می کنید به سطح ذرات بستگی دارد. به طور متوسط، فرهای خود تمیز شونده با حرارت بالا بین 1.5 ساعت تا 3 ساعت و حتی در برخی مدل ها به 6 ساعت زمان نیاز دارند. برای فرهایی که از ویژگی تمیز کردن بخار استفاده می‌کنند، زمان چرخه معمولاً کوتاه‌تر است، کمتر از یک ساعت برای تمیز کردن و خنک‌کردن.

برخی از مدل‌های فر دارای تنظیمات خودتمیزشوندگی قابل تنظیم هستند که به شما امکان می‌دهد یک چرخه را بر اساس سطح ذرات فرخود انتخاب کنید، از ذرات سبک و  متوسط تا سنگین.

 

 

self-clean

 

آیا می توانید در حالی که فر خود تمیز می شود از خانه خارج شوید؟

در حالی که عملکرد خود تمیز شوندگی روشن است فر خود را بدون مراقبت رها نکنید. از آنجایی که فر به دمای بسیار بالایی می رسد که ممکن است باعث ایجاد مقداری دود یا بخار شود، توصیه می شود در نزدیکی آن بمانید.

علاوه بر این، اگر حیوانات خانگی دارید، باید مطمئن شوید که آشپزخانه به خوبی تهویه می شود و آنها را در اتاقی جداگانه در حالی که فر خود تمیز می شود نگهداری کنید، زیرا حواس بویایی آنها از حس بویایی ما حساس تر است.

 

 

self-clean

 

هر چند وقت یکبار باید از عملکرد فر خود تمیز شونده استفاده کنید؟

استفاده از عملکرد خود تمیز کردن واقعاً به تعداد دفعات استفاده از فر و سطح ذراتی که در طول زمان جمع می شود بستگی دارد.

آیا می توانید فر خود تمیز شونده را به صورت دستی تمیز کنید؟

شما مطمئنا می توانید. در حالی که فر خود تمیز شونده یا بخارشوی به معنای کمکی است تا کار تمیز کردن افر را کمتر دشوار کند، لازم نیست از این عملکرد برای تمیز کردن کامل فر استفاده کنید. در واقع، حتی فرهایی که دارای عملکرد خود تمیز شوندگی هستند، نیاز به تمیز کردن دستی به خصوص شیشه درب فر دارند. می توانید از صابون و آب ملایم برای پاک کردن فر خود  استفاده کنید.

self-clean