امتیاز بدهید

ظروفی که داخل فر استفاده می شود!

در واقع باید گفت ظروفی که برای قرار دادن داخل فر برقی به کار برده می شود را نمی توان بر روی شعله مستقیم گاز قرار داد و بلاعکس، این موضوع به این معنی است که نمی توان هر ظرفی را درون محفظه فر برقی قرار داد و فقط تعداد محدودی از ظروف را می توان جهت استفاده داخل فر برقی به کار برد و این ظرف ها باید دارای مقاومت بالا باشند که بتوانند در مقابل حرارت درون فر مقاومت کنند و آسیب نبینند.

درون فر، ظروف مخصوصی قرار می گیرند که قابلیت و ویژگی های مناسبی داشته باشند.

 

ظروف مناسب داخل فر

 

ظروف شیشه ای و پیرکس

این ظروف برای پختن کیک گزینه مناسبی هستند زیرا وضعیت پخت غذا را می‌توان به راحتی می‌توان مشاهده کرد. بنابراین یک ظرف مناسب فر گازی، نوع شیشه‌ای آن است.

ظروف شیشه‌ای مناسب‌ترین ظرف برای استفاده در مایکروویو است. زیرا به سلامتی انسان آسیبی نمی‌رساند و اگر ظرفی باشد که روی آن نشان ظرف مناسب مایکروویو دیده شود، می‌توان با خیال راحت از آن استفاده کرد.

ظروف سیلیکونی

برخی افراد سیلیکون را ظرف مناسب مایکروویو و ایمن‌تر از پلاستیک می‌دانند؛ هرچند که هنوز کسی این موضوع را تأیید یا رد نکرده است و بیشتر به صورت سلیقه‌ای اعمال می‌شود. در عین حال، استفاده از ظروف سیلیکونی به عنوان ظرف مناسب فر بسیار مرسوم است. امروزه قالب‌های زیادی را برای پخت شیرینی و کیک از سیلیکون می‌سازند.

ظروف سرامیکی

ظرف‌هایی که از جنس سرامیک هستند؛ به‌شرط آنکه از لعاب مناسبی برخوردار باشند و دارای دسته‌های چوبی یا پلاستیکی نباشند، می‌توانند در فرهای برقی استفاده شوند. زیرا این ظروف نیز در برابر حرارت و قرار گرفتن در معرض دمای بالا بسیار مقاوم هستند و دچار آسیب نمی‌شوند.

ظروف فلزی

این ظروف در فر هیچ آسیبی نمی‌بینند؛ زیرا مخصوص پخت و پز روی اجاق گاز و فر برقی-گازی تهیه شده‌اند. با این حال، به یاد داشته باشید که برخی از ظروف فلزی دارای دسته‌های قابل احتراق هستند. دسته‌های قابل احتراق دسته‌هایی هستند که از چوب یا پلاستیک ساخته شده‌اند.

ظروف آلومینیومی

بهتراست از ظرف‌های آلومینیومی سبک برای پخت کیک در فر برقی استفاده کنید که زمان پخت آن کمتر باشد و زیاد در معرض حرارت بالا قرار نگیرد. زیرا این ظرف‌ها با قرار گرفتن بیش از اندازه در معرض حرارت یک نوع سم تولید می‌کنند که سلامت شما را به خطر می‌اندازد.

ظروف استیل

ظروف استیل مناسب برای دماهای خیلی کم در فر هستند گرچه که برخی از ظروف استیل ممکن است با حرارت کمی تغییر رنگ دهند. در هنگام استفاده از این ظروف، مطمئن شوید که ظرف استیل شما، قابلیت حرارت دیدن را دارد.

 

ظروف مناسب داخل فر

 

برخی ظروف به دلیل ترکیباتی که در آن‌ها به کار رفته است اگر در دمای بالا قرار بگیرند؛ نوعی سم از آن‌ها خارج می‌شود که باعث بروز بیماری‌هایی نظیر سرطان می‌شود. همچنین بعضی از ظروف نیز اصلا کیفیت مناسبی ندارند و در اثر حرارت دیدن ترک‌خورده و کاملا خرد می‌شوند.

استاندارد و نوع دستگاه فر و مایکروویو نیز در روند پخت و پز یا گرم کردن سالم غذا، تأثیر چشمگیری دارد. ما در توکار کالا تمام تلاش خود را کرده‌ایم تا مایکروویوها و فرهایی با استانداردهای جهانی به مشتریانمان عرضه کنیم.

از طرف دیگر، معمولا ظرف های فلزی یا آهنی به دلیل استحکام بالایی که دارند، کمتر جای نگرانی برای خریدار باقی می گذارند. از طرفی ظرف های شیشه ای یا آلومینیومی به دلیل جنس نازک تر، حتما باید مورد پرسش و پاسخ قرار گیرند.