امتیاز بدهید

استفاده از چاقوی تیز طعم غذای شما را بهتر می کند. تکه های نازک یا قطعات ریز غذا را به صورت یک شکل و اندازه برش بدهید. این کار را می توانید به وسیله تخته و چاقوی تیز انجام بدهید. برش های یکنواخت و یک اندازه خرد شده باعث یکنواخت پخته شدن مواد غذایی و در نتیجه یک غذای خوشمزه تهیه می شود.

احتمالاً دیده اید که کسی از چاقو تیزکن های میله ای استیل برای «تیز کردن» چاقو استفاده می کند. اما این میله های فولادی چاقوی شما را تیز نمی کنند – فقط لبه برش تیغه را صاف می کند تا برش های نرم و راحت تری ایجاد شود. از طرف دیگر، تیز کردن چاقو، واقعاً خوب، آن را تیز می کند. بنابراین بله، شما باید هر دو را انجام دهید. چاقوی خود را هفتگی روی این میله ها بکشید – در صورت تمایل هر بار که از چاقو استفاده می کنید – و چاقو خود را هر چند ماه یکبار یا حداقل هر سال تیز کنید

سنگ آسیاب
روش مورد علاقه ما برای تیز کردن تیغه استفاده از سنگ آسیاب است – یک بلوک مستطیل شکل که تقریباً مانند کاغذ سنباده کار می کند، به شما کمک می کند تا لبه برش تیغه را همزمان با کشیدن چاقو از روی آن صاف و صاف کنید. بیشتر سنگ های آسیابی (سنگ های چاقو تیز کن) طوری ساخته شده اند که قبل از هر بار استفاده در آب خیسانده می شوند ، بنابراین برای اطمینان از دستورالعمل های سازنده استفاده کنید.

اگر سنگ آسیاب شما نیاز به خیساندن دارد، آن را به مدت 5 تا 10 دقیقه در آب غوطه ور کنید تا کاملاً اشباع شود و هیچ حبابی از آن خارج نشود. برای استفاده از آن، چاقو را با زاویه ی 15 تا 20 درجه در برابر سنگ آسیاب نگه دارید (زاویه ی چاقوها با توجه به لبه های آن متفاوت است) و هر طرف چاقو را به آرامی چند بار به سمت آن بکشید. اکثر سنگ های چاقو تیز کن هم دارای یک “طرف دانه های درشت” و “یک طرف دانه های ریز” هستند – اگر چاقوی شما کند است با دانه های درشت شروع کنید، سپس این کار را در قسمت دانه های ریز تکرار کنید.

چاقو تیز کن
این ابزار یک راه حل سریع برای تیز کردن یک چاقوی کند است – فقط تیغه چاقو را به سمت درشت فشار دهید، چند بار به سمت خود بکشید و سپس به سمت ریز بروید. یادگیری نحوه استفاده از چاقو تیز کن ممکن است مفید واقع شود، اما بهترین راه حل ممکن نیست.
نگرانی واقعی این است که این ابزارهای تیزکردن ممکن است برای چاقوی شما عالی نباشد – بنابراین این روش را برای تیز کردن چاقوهای کم قیمت در نظر بگیرید. در هنگام تیز کردن چاقوی سرآشپز ژاپنی فانتزی خود به استفاده از سنگ چاقو تیز کن پایبند باشید.

میله های فولادی
به جای اینکه میله های فولادی را در هوا نگه دارید و چاقو را بر روی آن بکشید، آن را به صورت عمودی روی صفحه ای نگه دارید، در حالی که نوک آن بر روی یک سطح کار قرار گرفته و دسته ی آن، در یک دست محکم گرفته شده است. پایین تیغه چاقو (ضخیم ترین قسمت) را بر روی فولاد لبه دار فشار دهید و در زاویه 15-20 درجه کار کنید، چاقو را به سمت پایین و به سمت خود بکشید. تا به نوک تیغه برسید. با نگه داشتن چاقو در همان دست، حرکت را در سمت دیگر چاقو تکرار کنید و زاویه تیغه را در برابر میله ی فولادی برگردانید.

ماگ
اگ دقیقا همان وسیله ای است که به آن نیاز دارید . اکثر ماگ ها از جنس سرامیک هستند. سرامیک هم یک ماده بسیار سفت و سخت است. به همین دلیل می توانید برای تیز کردن چاقو از آن استفاده کنید. برای انجام این کار ماگ را برعکس کنید و به دنبال قسمت زبر و دایره ای شکل در انتهای آن باشید؛ یعنی دقیقاً تکیه گاه ماگ که روی میز قرار می گیرد. تنها کاری که باید انجام دهید، این است که چاقو را روی این قسمت بکشید. فقط به زاویه چاقو دقت کنید؛ دقیقا مثل همان موقع که از چاقوتیز کن استفاده می کنید و بعد از چند بار ضربه، می توانید به سراغ طرف دیگر چاقو بروید.

بشقاب
در آشپزخانه چیز های سرامیکی زیادی وجود دارد. انتهای بشقاب هم معمولا یکی از همین مواردی است که برای تیز کردن چاقو به درد می خورد؛ دقیقاً مانند روش قبل که بشقاب را برعکس می کنید. قسمت زبر دایره ای شکل را پیدا کنید و با همان روش، چاقو را تیز کنید.

کاغد سنباده
زمانی که راجع به زبری صحبت می کنیم ، هیچ چیز برتر از کاغذ سنباده نیست. سمباده به اندازه کافی می تواند برای تیز کردن چاقو مناسب باشد . البته نباید شروع به کشیدن کاغذ سمباده روی چاقو کنید. به جای آن می توانید چاقو را به کاغذ سنباده بزنید. البته شاید این کاغذ کوچک به نظر برسد اما مطمئن باشید که تفاوت زیادی را در تیزی چاقو مشاهده خواهید کرد.
اگر کاغذ سنباده را روی چاقو بکشید، احتمال بریدن دست وجود دارد. فقط کافی است که کاغذ سنباده را روی یک سطح صاف قرار دهید و سپس با لبه های چاقو روی آن بکشید.

لیوان
برای تیز کردن چاقو گزینه مناسبی می باشد. اگر لبه یک لیوان شکسته را مشاهده کرده باشید، قطعاً به زبری و سفتی داخل آن پی خواهید برد. کافی است که یک لیوان شکسته پیدا کنید و چاقو را روی آن بکشید. همچنین می توانید از پشت و قسمت زبر لیوان استفاده کنید.

بتن
زمانی که در جاده هستید ، نه تنها پنجره های ماشین برای تیز کردن چاقو به شما کمک می کنند، بلکه بتن های داخل جاده هم بسیار کمک کننده هستند زیرا زبری آن ها باعث تیزی چاقو می شود. پس بهتر است یک جای امن از ماشین پیاده شوید و چاقو را روی زبری این بتن ها بکشید. فقط باید اطمینان حاصل کنید که این بتن ها تمیز هستند که معمولا می توانید خودتان با مقداری آب آن ها را تمیز کنید.

آجر
اگر انجام کار قبلی برایتان سخت است ، می توانید از آجر استفاده کنید. آجر می تواند مانند سنگ های چاقو تیزکن عمل کند و یک جسم ایده آل است. فقط کافی است که چاقو را به لبه های زبر آجر بکشید.

مقوا
اگر کمربند چرمی اطراف شما نیست اما می خواهید همان نتیجه را بگیرید، کافی است که از مقداری مقوا استفاده کنید. مقوا مانند چرم برای تیز کردن لبه چاقو مناسب است. کافی است که چاقو را در طول مقوا بکشید که این گونه هم آن را تیز کرده و هم الودگی هایش را از بین خواهید برد.