امتیاز بدهید

سبزیجات و میوه‌ها راه درازی را طی می‌کنند تا به دست ما برسند، از این رو در معرض، سموم شیمیایی، خاک، آلودگی محیط و حتی انواع ویروس‌ها و باکتری‌هایی که سبب بیماری‌ می‌شود قرار می‌گیرند.
میوه و سبزیجات بخش جدا نشدنی از زندگی افراد می باشد و اینکه این میوه و سبزیجات به صورت سالم مصرف شوند بسیار مهم است. میوه و سبزی فواید زیادی دارند و کارشناسان تغذیه توصیه می‎کنند افراد روزانه پنج سهم میوه و سبزی در برنامه غذایی‎شان داشته باشند اما گاهی عدم توجه به نکات بهداشتی هنگام خرید، شستشو و نگهداری این محصولات سبب ایجاد مسمومیت‌های غذایی و مشکلات از این دست می‎شود.

متخصصان سازمان غذا و داروی آمریکا در این مورد هشدار می‌دهند که میوه و سبزی‎های تازه می‎توانند از راه‎های مختلف آلوده شوند. میوه و سبزی‎ها هنگام رشد در مزرعه ممکن است با حیوانات، مواد خطرناک موجود در آب و خاک آلوده شوند. به علاوه بهداشت نامناسب کارگران و کشاورزان نیز می‌تواند عاملی برای آلودگی میوه‌ها و سبزی‌ها باشد. دست به دست شدن این محصولات بعد از برداشت نیز احتمال خطر آلودگی را افزایش می‎دهد. همچنین آلودگی می‎تواند بعد از خرید محصول و هنگام تهیه غذا یا نگهداری نامناسب در منزل اتفاق بیفتد. به همین دلیل اطلاع از نکاتی درباره نحوه صحیح انتخاب، شستشو، نگهداری و مصرف میوه و سبزی می‌تواند کمک فراوانی به سلامت ما کند.

شستن سبزیجات و میوه ها با سرکه سفید
یک راه ساده وجود دارد و هزینه زیادی ندارد سرکه سفید است. می توانید سبزیجات و میوه ها را در سینک آشپزخانه پس از پر کردن سینک با آب یا در یک کاسه بزرگ بشویید و کاسه یا سینک را با یک فنجان سرکه سفید پر کنید.
سبزیجات و میوه ها را درون کاسه یا کاسه خود قرار دهید و بگذارید تا یک ساعت خیس شوند ، سپس به آرامی آنها را بشویید و بشویید.
آنها باید اجازه دهید تا قبل از انتقال به داخل یخچال، کاملاً خشک شوند.
سرکه ماده ضدعفونی بسیار قوی و مؤثر است که قدرت ضد میکروبی دارد و استفاده از آن هیچ عارضه خطرناکی در پی ندارد. برای ضد عفونی کردن سبزیجات و میوه یک لیوان سرکه را در یک لیتر آب بریزید و میوه ها و سبزیجات را در آن ریخته و بیست دقیقه صبر کنید سپس آنها را آب بکشید.

شستن سبزیجات و میوه ها با نمک
برخی از افراد برای شستشوی سبزیجات از نمک استفاده می کنند اما نمک خاصیت انگل زدایی و میکروب زدایی ندارد ولی می تواند سموم آفت کش سطحی را از سبزی ها و میوه ها جدا کند زیرا نمک، حالت قطبی شدن آب را افزایش می دهد و باعث می شود سموم و آفت کش ها به راحتی در محلول آب و نمک حل شده و از سبزی ها و میوه ها جدا شوند.

شستن سبزیجات و میوه ها با جوش شیرین
جوش شیرین نیز می تواند برای ضد عفونی کردن سبزیجات و میوه ها موثر باشد. برای این کار چند قاشق جوش شیرین را داخل یک یا دو فنجان آب ریخته و خوب هم بزنید و محلول را داخل یک اسپری ریخته و روی میوه ها یا سبزیجات اسپری کنید. سپس بعد از گذشت چند دقیقه میوه و سبزی ها را با فشار خوب آب شستشو دهید تا انگل ها از آنها جدا شوند.

شستن سبزیجات و میوه ها با سرکه سیب
در یک کاسه بزرگ، سبزیجات و میوه ها را بگذارید و با آب بپوشانید، سپس 1 قاشق غذاخوری سرکه سیب را اضافه کنید.
سبزیجات و میوه ها را بگذارید تا زمانی که در محلول سرکه سیب خیس نشوند به مدت 5-10 دقیقه. توصیه می شود قبل از این دوره هلو و زردآلو را از بین ببرید، زیرا شهد موجود در سرکه سیب می تواند پوست هلو یا زردآلو را از بین ببرد.
سبزیجات و میوه ها را با قلم مو مالش دهید، مطمئن شوید این برس فقط برای شستن سبزیجات و میوه ها است.