امتیاز بدهید

به مرور زمان روی قاشق و چنگال استیل بر اثر استفاده بیش از حد، خط و خش می‌افتد، البته این همه ماجرا نیست و این وسایل کاربردی با گذشت زمان کدره و تیره نیز می‌شوند. در این مقاله به راه‌هایی برای شستن قاشق و چنگال و از بین بردن لکه‌های آن اشاره خواهیم کرد.
گذشت زمان و استفاده بیش از اندازه، روی قاشق و چنگال استیل خط و خش می‌اندازد. البته این تمام ماجرا نیست، زیرا به مرور این وسایل کاربردی، زیبایی خود را از دست داده و سیاه و کدر می‌شوند. خبر خوب این است که برای از بین بردن زنگ زدگی قاشق و چنگال استیل، راه‌ها و روش‌های زیادی وجود دارد.
علت سیاه شدن قاشق استیل می تواند واکنش استیل با آهن موجود در غذاها و یا تاثیر برخی شوینده ها باشد. اما با قاشق استیل سیاه شده چه کنیم؟ نباید انتظار داشته باشید قاشق های استیلی که سال هاست از سیاه شدنشان می گذرد را مانند روز اول سفید کنید اما برای رفع سیاهی قاشق استیل چند روش و تکنیک وجود دارد که می توانید از یکی از آن ها استفاده کنید و سیاهی قاشق استیل را برطرف کنید و یا حداقل مقدار سیاهی قاشق استیل را کاهش دهید.

جوش شیرین و نمک
ابتدا مقداری آب روی لکه ی سیاه روی قاشق استیل بپاشید تا لکه مرطوب شود. سپس مخلوط جوش شیرین و نمک را روی آن لکه بریزید و اجازه دهید این مخلوط به مدت 15 دقیقه روی لکه بماند و بعد آن را بشویید.

نمک و لیمو
محلول نمک و لیمو برای رفع زنگ زدگی قاشق چنگال استیل کاربرد دارد. ابتدا قاشق و چنگال ها را در یک لایه نازک نمک خوابانده سپس آبلیمو را به آرامی بر روی آن بپاشید. می توانید آبلیمو را با اسپری بر روی وسایل بپاشید. سپس برای بار دوم نمک را بپاشید. سپس به آن ها فرصت دهید. پس از خشک شدن محلول دوباره عمل اضافه کردن آبلیمو و نمک را تکرار کنید.
به قاشق و چنگال ها زمان بیشتری بدهید سپس آن ها را شسته و خشک کنید.
بهتر است برای جلوگیری از اکسید شدن و زنگ زدگی ظروف فلزی آن ها را در معرض هوا و رطوبت قرار ندهید.

سرکه
یکی از بهترین پاک‌کننده‌ها برای ظروف استیل آشپزخانه، سرکه است.در روش برق انداختن قاشق چنگال با سرکه کافی است مقداری سرکه سفید را به صورت اسپری روی وسیله مورد نظر بپاشید و با پارچه نرم آن را پاک کنید. اسید استیک موجود در سرکه به تمیز شدن ظرف‌های استیل کمک می‌کند.
بعضی افراد از آب لیمو برای این کار استفاده می‌کنند که تاثیری مشابه دارد. کافی است این مواد را روی ظرف بریزید و روی آن دستمالی نرم بکشید.

سیب زمینی
نشاسته موجود در سیب زمینی ، قاشق و چنگال را به طور کامل از کثیفی و تیرگی های روی استیل پاک می کند. و همچنین درخشش استیل را برمی گرداند.
به سادگی سیب زمینی ها را به دو نیم برش داده و قاشق و چنگال های خود را تمیز کنید. بین دندانه های چنگال را می توان با برش های نازک تمیز کرد.

روغن زیتون
کافیست یک دستمال تمیز برداشته و کمی روغن زیتون روی آن بریزید و دستمال را روی قاشق و چنگال استیل بکشید. روغن زیتون، ذرات ریز و لکه‌های باقی مانده از روی قاشق و چنگال را می‌گیرد و البته یک راه طبیعی مناسب، برای پولیش و جلا دادن به وسایل استیل است.

اگر زمان زیادی دارید و می‌خواهید قاشق و چنگال استیل را دانه دانه تمیز کنید، کافیست یک مسواک قدیمی برداشته و آن را درون ترکیب بزنید و ماده را روی قاشق و چنگال بکشید. اما اگر قصد دارید دسته‌های زیادی از قاشق و چنگال استیل را برق بیاندازید، کافیست در یک ظرف بزرگ حجم زیادی از این محلول را درست کنید و دسته‌ها را درون آن بگذارید. اجازه دهید قاشق و چنگال استیل درون این مواد خیس خورده و تمیز شوند. استفاده از این خمیر برای تمیز کردن لکه‌های سرسختی که سالیان سال است، روی قاشق‌های شما هستند بسیار مفید است. جوش شیرین یک روش عالی برای تمیز کردن قاشق و چنگال استیل نیز هست. این ماده به راحتی می‌تواند قاشق و چنگال استیل شما را برق بیاندازد.

اگر به هر دلیلی از ماده شوینده‌ای که برای شستن ظروف خود، انتخاب کرده‌اید مطمئن نیستید، ابتدا قسمت کوچکی از قاشق و چنگال را با مواد شوینده تمیز کنید تا واکنش وسیله را به مواد شوینده ببینید.ماشین ظرفشویی یک راه مطمئن برای تمیز کردن وسایل استیل است، اما اگر به هر دلیلی، از فرایند شستشوی این دستگاه مطمئن نیستید، قاشق و چنگال خود را با دست بشوئید.برای تمیز و شستشوی روزانه قاشق و چنگال استیل، کافیست از یک قطعه اسفنج لطیف استفاده کنید.چند راهکار عالی برای از بین بردن لکه و برق انداختن قاشق و چنگال