امتیاز بدهید

نحوه تمیز کردن مخلوط کن موضوعی است که در این مقاله به بررسی آن می پردازیم. در تمیز کردن این وسیله ترفندهای ساده ای وجود دارد که ممکن است از دید کاربران دور مانده باشد. با استفاده از این ترفندها می توانید هر چه راحت تر و سریع تر نسبت به تمیز کردن این قطعات اقدام نمایید.

مخلوط کن ها یکی از پر کاربرد ترین و پر استفاده ترین وسایل خانگی هستند که در امروزه در هر خانه یا یکی از آنها یافت می شود. کاربران باید به صورت کامل با نحوه استفاده از این دستگاه آشنا باشند.

یکی از نکات مهم در نگهداری و استفاده از مخلوط کن، تمیز کردن آن است. تمیز کردن مخلوط کن دارای چالش هایی هم می باشد. در وهله اول باید بدانید که بایستی بلافاصله بعد از اتمام کار با مخلوط کن، آن را خاموش کرده و از برق بکشید و اقدام به تمیز کردن آن نمایید. در غیر این صورت ممکن است مواد غذایی به دیواره های دستگاه شما بچسبند و این روند می تواند مراحل تمیز کردن این وسیله را سخت تر از قبل نیز کند.

در ابتدا پارچ مخلوط کن را از پایه جدا کرده و تا نیمه از آب گرم پر کنید.

سپس چند قطره مایع ظرفشویی درون آن بریزید. چنان چه مخلوط کن شما بوی نامطبوعی می داد، می توانید در این مرحله چندین قطره لیمو یا سرکه نیز به آن اضافه کنید.

مجددا مخزن مخلوط کن که حاوی آب گرم و مایع ظرفشویی است را روی دستگاه قرار داده و درب آن را گذاشته و با یک حوله نگه دارید. سپس مخلوط کن را روشن کرده و حدود 10 ثانیه صبر کنید تا کاملا کف کرده و تمیز شود.

مخزن را از پایه جدا کرده و در ظرفشویی خالی کنید.

مخزن را با آب گرم شسته تا تمامی کف های از بین برود. اجازه دهید پارچ مخلوط کن کاملا خشک شود و مجددا آن را روی پایه بگذارید.

همچنین توجه داشته باشید که پایه مخلوط کن که شامل موتور آن می باشد را در صورت کثیف شدن هرگز با آب نشویید. بلکه با استفاده از یک پارچه تمیز و مرطوب روی آن کشیده و آن را تمیز کنید. به علاوه برای تمیز کردن لابه لای دکمه های آن می توانید از یک گوش پاک کن مرطوب استفاده کنید.