امتیاز بدهید

از بین بردن بوی بد یخچال، همواره یکی از دغذغه‌های اساسی کاربران این وسیله است. مشکل بو گرفتن یخچال، یک مشکل مشترک بین تمام یخچال‌ها است. این موضوع بسیار آزار دهنده خواهد بود اگر آن را رفع نکنید. برای رفع بوی بد یخچال، راه‌کارهای ساده‌ای وجود دارد که با بکار بستن آن‌ها می‌توان برای همیشه از شر این بو خلاص شد. اما به جز روش های رفع این بوی مزاحم، حتماً در مورد دلیل بوی یخچال نیز کنجکاو هستید تا بتوانید از بد بو شدن یخچال خود جلوگیری کنید.
اما در کنار این دلیل مهم، دلایل دیگری از جمله وجود مواد غذایی تاریخ مصرف گذشته و فاسد هم مسبب بوی بد یخچال هستند؛ اما در این مطلب قصد بررسی علت بوی بد یخچال را نداریم بلکه قرار است در مورد راه های از بین بردن بوی بد یخچال صحبت کنیم

لیمو ترش

لیمو یکی از میوه‌ هایی است که دارای خاصیت اسیدی می باشد و برای رفع بوی بد یخچال استفاده می شود. روش استفاده از لیمو به این شرح است که باید یک لیمو را به صورت ورقه ای برش دهید و در داخل یک بشقاب قرار بدهید. سپس آن را در داخل یخچال بگذارید. لیمو تمام بوهای نامطبوع یخچال را به خود جذب می کند و با رایحه خود هوای داخل یخچال را خوشبو می کند. هر سه روز یکبار باید یک لیموی تازه را برش دهید و جایگزین لیموی قبلی کنید تا اثر خوشبو کنندگی آن حفظ شود.

قهوه

دانه‌های قهوه بو را به خود جذب می‌کنند! یکی از پیشنهادات جذاب برای از بین بردن بوی بد یخچال، استفاده از قهوه است. اگر مقداری قهوه تازه را داخل یک ظرف بگذارید و این ظرف را داخل یخچال به مدت 2 تا 3 روز نگهداری کنید، اثر شگفت‌انگیزه قهوه را مشاهده خواهید کرد. علاوه بر از بین رفتن بوی بد، یخچال شما خوش‌بو هم می‌شود.

نوشابه گازدار

یک روش از بین بردن بوی بد یخچال نوشابه گازدار است. تعجب نکنید. نوشابه بوی گند یخچال را به خود جذب می کند. برای این روش از یک سینی استفاده کنید. مقداری نوشابه داخل سینی بریزید و داخل یخچال قرار دهید. تا بوهای بد را به خود جذب کند. برای اینکه بیشترین تأثیر را داشته باشد؛ کمی وانیل با نوشابه قاتى کنید تا بوهای تند را هم از بین ببرد.

سیب زمینی

پوست سیب زمینی را بکنید و درون یخچال بگذارید. برای تأثیر کامل این روش هر دو روز سیب زمینی را عوض کنید تا یخچالتان بوی خوب تمیزی بدهد.

وانیل

استفاده از وانیل نیز به رفع بوی بد یخچال کمک می کند. طرز استفاده از وانیل نیز به این نحو است که مقداری پنبه را به چند گوله تقسیم کرده و در عصاره وانیل بخیسانید. سپس گوله های پنبه را که به وانیل آغشته شده اند، درون محفظه یخچال قرار دهید. پس از مدتی بوی بد به پنبه ها جذب شده و یخچال خوشبو می شود

یخچال فریزر ها به سرویس و نگهداری نیاز دارند و هر چند یک بار طبق یک برنامه منظم باید آن ها را تمیز کرد. قفسه‌های داخل یخچال را باید شست و مواد غذایی تاریخ گذشته را دور ریخت. هر چند این کار شاید چندان خوشایند نباشد، اما دانستن روش درست، کارامد و موثر تمیز کردن یخچال فریزر می‌تواند باعث صرفه جویی در وقت و انرژی شود.