امتیاز بدهید

گرفتگی لوله فاضلاب در قسمت‌های مختلف یک ساختمان از جمله آشپزخانه دیده می‌شود. در آشپزخانه‌ها برای خروج آب مصرفی لوله‌های مختلفی وجود دارد که ممکن است به مرور زمان دچار گرفتگی شوند؛ گرفتگی لوله فاضلاب، یکی از آن‌ها است. گرفتگی لوله فاضلاب ‌آشپزخانه می‌تواند دلایل زیادی داشته باشد. از ورود اجسام خارجی به داخل لوله که باعث گرفتگی لوله فاضلاب آشپزخانه می‌شود تا گرفتگی کفشور آشپزخانه که مانع شستشوی کف آشپزخانه می‌شود و شما را دچار دردسر می‌کند.

گرفتگی لوله فاضلاب آشپزخانه فقط مربوط به گرفتگی لوله کف آشپزخانه نیست. گرفتگی لوله فاضلاب لباسشویی و یا ظرفشویی نیز یکی دیگر از مشکلاتی است که برای لوله‌های آشپزخانه به وجود می‌آید. روش بازکردن لوله فاضلاب به طور کلی دغدغه بسیاری از افراد هست که در این مطلب به تمامی موارد می‌پردازیم و روش باز کردن لوله فاضلاب آشپزخانه را به شما توضیح می‌دهیم.

یک سیم بلند که سر آن کمی خمیدگی دارد وارد چاه فاضلاب کنید و گرفتگی‌ها را به سمت بالا بکشید. با این روش، احتمالا می‌توانید اجرامی که باعث گرفتگی لوله فاضلاب شده‌اند را به بیرون بکشید. این روش باز کردن لوله فاضلاب برای مواقعی جوابگو است که یک جسم خارجی باعشث گرفتگی لوله فضلاب آشپزخانه یا حمام شده باشد. فنر زدن لوله فاضلاب، یک روش موثر برای رفع گرفتگی لوله فاضلاب است.

یک لیوان سرکه سفید در داخل لوله فاضلاب آشپزخانه بریزید و بلافاصله یک لیوان نمک را روی آن تخلیه کنید. به مدت 30 دقیقه منتظر بمانید و سپس با آب داغ، لوله را شستشو دهید. این روش باز کردن لوله فاضلاب آشپزخانه، یکی از در دسترس‌ترین روش‌ها به شمار می‌آید.
برای رفع گرفتگی لوله فاضلاب به این روش، می‌توانید یک سوم فنجان نمک و یک سوم فنجان سرکه را ترکیب کنید کنید. بلافاضله ترکیب را داخل لوله فاضلاب بریزید. بهتر است تمام طول شب به همان شکل بماند و آبی به آن نریزید. سپس با آب گرم و فشار بالا لوله را بشویید.

باز کردن گرفتگی لوله فاضلاب با روشی است که شاید کمتر نام آن را شنیده باشید. از جارو برقی قوی هم می‌توان برای رفع گرفتگی لوله فاضلاب استفاده کرد. جارو برقی را روی حالت باد قرار دهید و سر آن را روی درون راه آب سینک قرار بدهید. با این روش باز کردن لوله فاضلاب، اگر جسم نه چندان بزرگی در مسیر لوله قرار گرفته باشد، می‌توانید آن را حرکت دهید و به لوله بازکنی احتیاجی نخواهید داشت. دقت داشته باشید که آبی وارد دستگاه نشود.

استفاده از آب جوش برای باز کردن لوله فاضلاب آشپزخانه، یک روش سریع و ارزان است. در دو یا سه مرحله آب جوش را به آرامی داخل لوله بریزید. پس از هر بار ریختن آب داع، اجازه دهید تا فروکش کند سپس لیوان بعدی را بریزید. این روش باعث رفع گرفتگی لوله فاضلاب آشپزخانه می‌شود.

بدترین روشی که بعضی‌ها در این مواقع انجام میدهند این است که یک محلول لوله بازکنی یا اسید در لوله میریزند. روش باز کردن لوله فاضلاب با اسید، از روش‌های بسیار نامناسب است. چون اولا درون لوله پر از آب است که با ریختن اسید، اسید رقیق شده و قدرت خود را از دست میدهد. اگر هم اثر کند به اندازه یک سوراخ کوچک باز و بعدا دوباره کیپ میشود.اگر لوله باز باشد و اسید ریخته شود، اسید با سرعت از لوله رد شده مجالی برای اثر گذاشتن ندارد.

مشاغلی وجود دارد که چاه را تخلیه می کنند، ولی ما نمی توانیم آن کار را انجام دهیم اما یک کار ساده وجود دارد ،ابتدا یک سطل خالی زیر لوله یو شکل فاضلاب قرار دهید سطل برای جمع کردن آب داخل لوله ،از آچار استفاده کنید و واشر دو سر انتهایی لوله زیر سینک را شل کنید باید سعی کنید تمام اجزا لوله را با دست نگه دارید وقتی بست ها باز شد، آنرا آزاد کنید و به طرف سطل برگردانید و تمام محتویات لوله را داخل سطل بریزید. ممکن است لازم باشد با چیزی داخل باقیمانده لوله بچرخانید و بقیه خرده ریزه های به جا مانده را تمیز کنید این کار را برای هر دو طرف لوله انجام دهید ، یک مسواک قدیمی و از کار افتاده وسیله خوبی برای این منظور است اتصالات را با آب بشویید و تمیز کنید و دوباره سر جای خود ببندید. بیشتر اوقات این ترفند جواب خواهد داد.

این قطعه تکه ای از لوله راه آب است ، در قسمت پایینی آن که کار کد ویژه ای دارد. اساسا این قطعه یک لوله فلزی قابل انعطاف است با یک شکل مارپیچ که در انتهای آن می باشد. ویدیویی که در ادامه فرستاده میشود به شما نشان میدهد چکار باید بکنید.

1/2 فنجان نمک آشپزخانه را با 1/2 فنجان جوش شیرین ترکیب کنید و آنرا داخل فاضلاب مسدود شده بریزید اجازه دهید ده تا بیست دقیقه بماند سپس آب جوش روی آن بریزید ، آب داغ و نمک و جوش شیرین یک ترکیب شیمیایی بوجود خواهد آورد که بخش زیادی از جرم ها و چربی های داخل فاضلاب را حل می کند.

لوله ظرفشویی در خانه‌ها زیاد دچار مشکل می‌شود. و دلیل آن ورود مواد مختلف داخل آن است. از موارد چرب روغنی گرفته تا مواردی مانند برنج و دانه‌های ریز همگی باعث می‌شوند که این لوله بگیرد.برای رفع گرفتگی آن شما می‌توانید از مواد لوله بازکنی استفاده کنید ولی این مواد معمولا نتیجه مثبت بلندمدتی برای شما به ازمغان نمی‌آورند. از این رو بهتر است از انواع دیگر روش باز كردن لوله فاضلاب آشپزخانه استفاده کنید.

به معرفی دلایل گرفتگی لوله فاضلاب، و به طور اختصاصی گرفتگی لوله فاضلاب آشپزخانه پرداختیم. انواع روش باز کردن لوله فاضلاب را معرفی کردیم. روش باز کردن لوله فاضلاب آشپزخانه از مهم‌ترین بخش‌هایی است که در این مطلب بررسی شد. به دلایل متعددی مثل استفاده مکرر از سینک ظرفشویی و شستشوی مداوم ظروف چرب، باز کردن لوله فاضلاب آشپزخانه، از چالش‌هایی است که زیاد با آن روبرو می‌شویم.