امتیاز بدهید

توان مکش جاروبرقی در مدل های مختلف دارای توان های متفاوتی می باشد که در زمان خرید نیز باید این موضوع را مورد توجه قرار دهید که البته بسته به نیاز خود می توانید از بین دسته بندی های مختلف چیزی را که کار شما را بهتر انجام می دهد انتخاب نمایید ، نکته قابل توجه این است که در واقع ما دو نوع توان داریم توان و قدرت موتور، توان مکش هوا در جاروبرقی که در زمان خرید باید به این اعداد توجه داشته باشید.

توان مکش جاروبرقی را می توان به عنوان یکی از پارامترهای اصلی برای استفاده از جاروبرقی در جای درست خود نام برد، از این رو در زمانی که می خواهیم جاروبرقی را در مکان مناسب خود بسته به توان آن انتخاب نمایید می توانید با مقایسه اعداد درج شده روی جدول مقایسه، جاروبرقی مناسب را انتخاب نمود. به یاد داشته باشید جاروبرقی با مکش بالا یعنی بهترین انتخاب برای نظافت با کیفیت و البته سهولت در انجام کار ، در کمترین زمان ممکن می توانید بهترین عملکرد را داشته باشیم.

یکی از علت‌های عمده کاهش مکش جاروبرقی‌ها، پر شدن کیسه‌های آن هاست! شما با خالی کردن کیسه‌های جاروبرقی و جلوگیری از پر شدن آن‌ها، قدرت مکش جاروبرقی را افزایش می‌دهید و به راحتی می‌توانید خانه یا محل کار خود را تمیز کنید. اگر فکر می‌کنید که کیسه پر نشده‌است، اما قدرت مکش جاروبرقی کاهش پیدا کرده‌است، توصیه می‌کنیم که حتما آن را عوض کنید و کیسه را از نظر پارگی یا سوراخ‌های ریز بررسی کنید.

یکی دیگر از علت‌های اصلی برای کاهش قدرت مکش یک دستگاه جاروبرقی، عدم تنظیم صحیح دستگاه است. تنظیمات مکش در واقع عبارت اند از ارتفاع دسته جاروبرقی، نوعی کفی انتخابی برای محل و… که باید آن‌ها را مورد توجه قرار بدهید. شما با تنظیم اصولی تنظیمات مکش، می‌توانید افزایش قدرت مکش جاروبرقی خود را تجربه کنید و حتی ریزترین آشغال‌ها را از سطح زمین جمع آوری کنید.

بیشتر جاروبرقی‌های امروزی که در فروشگاه‌های آنلاین و فیزیکی می‌توانید آن‌ها را خریداری کنید، دارای دو فیلتر هستند. در این زمینه معمولا یک فیلتر وجود دارد که جلوی ورود گرد و غبار را به موتور جاروبرقی می‌گیرد. اگر این فیلترها کثیف شده باشند، احتمالا باید منتظر کاهش قدرت مکش جاروبرقی باشیم.

طرز عملکرد جاروبرقی به این شکل است که ابتدا جریان هوا پس از روشن شدن دستگاه بلافاصله به سمت بالا حرکت می‌کند و تمامی چیزهایی که در پایین دسته و سر جاروبرقی قرار دارند را به همراه خود می‌کشند. اگر به هر دلیلی، مانع یا گرفتگی در جاروبرقی بوجود آمده باشد، شاهد کاهش قدرت جاروبرقی خواهیم بود که می‌تواند یک مشکل جدی محسوب شود.
شما می‌توانید برای راحت‌تر شدن خیالتان برای افزایش قدرت مکش جاروبرقی، دسته را از دستگاه جدا کرده و آن را بررسی کنید. با استفاده از پیچ گوشتی می‌توانید برس چرخنده را از لوله جدا کرده و راحت تر اقدام به باز کردن گرفتگی و مانع کنید.

وظیفه برس پارویی جمع کردن گرد و غبار از روی زمین می‌باشد. تمیز نبودن این قطعه باعث اختالل در علمکرد جاروبرقی در نتیجه کاهش قدرت مکش آن می‌باشد. برای افزایش کارایی برس پارویی کافیست آن را جدا کرده و تا جای ممکن تمیز نمایید و متوجه تاثیر آن در افزایش مکش جاروبرقی شوید.

اگر ارتفاع کفی جاروبرقی از سطح بیشتر باشد مکش جاروبرقی کاهش پیدا می‌کند. برای تمیز کردن سطوح سخت مثل سرامیک و چوب جاروبرقی باید در سطح پایین تری قرار گرفته باشد. برای تنظیم ارتفاع کفی می‌توانید از دکمه یا اهرمی که روی آن تعبیه شده است استفاده کنید. توجه کنید که ارتفاع کفی را در کمترین حالت خود قرار ندهید زیرا ممکن است هنگام استفاده روی فرش باعث گیر کردن جاروبرقی شود.

یکی دیگر از دلایل اصلی برای کم شدن قدرت مکش یک دستگاه جاروبرقی، تنظیم نبودن دستگاه است. تنظیمات مکش در حقیقت عبارت اند از ارتفاع دسته جاروبرقی، نوعی کفی انتخابی برای محل و… که باید آن‌ها را دقت کنید. شما با تنظیم اصولی تنظیمات مکش، می‌توانید افزایش قدرت مکش جاروبرقی خود را تجربه کنید و حتی کوچک ترین آشغال‌ها را از سطح زمین جمع آوری کنید.

خرابی موتور جاروبرقی از دیگر علل کم شدن مکش است. چنانچه گاهی اوقات می بینید که صدای موتور غیرعادی است، دستگاه به طور خودکار در هنگام کار روشن و خاموش می‌شود و یا داغ شده و بوی سوختگی می دهد، باید بدانید که موتور جاروبرقی صدمه دیده است و بهترین کار استفاده نکردن از آن است.
در این مقاله به بررسی راهکارهایی برای تقویت مکش جاروبرقی پرداختیم.