4/5 - (1 امتیاز)

راهنمای خرید کتری برقی

کتری برقی یکی از وسایل الکترونیکی و ضروری در زندگی امروز به حساب می‌آید که برای جوشاندن آب مورد استفاد قرار می‌گیرد. کتری برقی با تبدیل انرژی الکتریکی به گرما در زمانی بسیار کمتر در مقایسه با روش‌های سنتی، آب جوش را برای تهیه انواع دمنوش ها، چای، قهوه و حتی پخت‌وپز در اختیارمان قرار می‌دهد.

مهم ترین مزیت یک کتری برقی صرفه جویی در وقت است و شما می‌توانید به سرعت آب مورد نظر خود را تا دمای مورد انتظار به جوش بیاورید.

توجه به ظرفیت

یکی از مهم ترین نکات خرید یک کتری خوب توجه به ظرفیت آن است. در ابتدا باید مشخص کنید که برای چه استفاده ای و چه تعداد نفراتی مورد استفاده قرار می گیرد، مثلا برای استفاده و معمولی و تعداد اعضای خانواده بین 4 تا 6 نفر کتری 1.5 لیتری مناسب است به طور کلی ظرفیت این دستگاه بین 1.0 تا 2.5 لیتر است و مدل های مسافرتی 0.5 تا 1 لیتر ظرفیت دارند.

سعی کنید مدلی را انتخاب کنید که گنجایش خوبی داشته باشد و زیاد کوچک نباشد مخصوصا وقتی می خواهید برای تعداد زیادی از افراد چایی درست کنید بسیار به کار شما سرعت می بخشد و شما مجبور نیستید چایی را در چند نوبت دم کنید.

با توجه به اینکه فضای آشپزخانه‌ها محدود است و با توجه به محلی که برای قرار دادن کتری در نظر دارید، کتری برقی‌ را انتخاب کنید که به اندازه مورد نظر شما جا بگیرد.

 

راهنمای خرید کتری برقی

 

سرعت بالا در به جوش آوردن آب

استفاده از دستگاه کتری برقی بسیار کار ساده و آسانی است و به هیچ نوع آموزش خاصی در رابطه با تنظیمات دستگاه نیاز ندارد. کافیست که آب مورد نیاز را داخل کتری ریخته و دستگاه را به برق وصل کنید و دکمه جوشیدن را بزنید تا آب در عرض چند دقیقه‌ی کوتاه به جوش بیاید.

کم صدا بودن

اگر صداهای اطرافتان روی اعصابتان هستند پس بهتر است که کتری‌ای را انتخاب کنید که کمتر برای‌تان مزاحمت صوتی ایجاد کند. در این مورد نظرات خریداران قبلی می‌تواند به شما کمک زیادی کند.

شکل ظاهری دستگاه

اگر شما از آن دسته افرادی هستید که طراحی و شکل ظاهری برایتان اهمیت زیادی دارد، در حین انتخاب خود وسواس به خرج داده و این کار را با نهایت دقت انجام دهید. چرا که کتری برقی استفاده‌ی روزانه دارد.

اگرچه کاربرد کتری از ظاهر آن مهم‌تر است اما کتری‌هایی وجود دارند که طراحی خوب ظاهر آن‌ها، جلوه‌ بهتری در آشپزخانه یا محیط کار شما داشته باشند.

تنظیم دما

همانطور که شما نیز می دانید دمای لازم برای درست کردن انواع نوشیدنی با هم متفاوت است. برای مثال برای درست کردن انواع دم نوش ها، قهوه، چای سیاه و سایر آشامیدنی های قابل شرب دمای متفاوتی جهت آماده شدن در نظر گرفته می شود. با توجه به این موضوع اگر شما اهل نوشیدن انواع نوشیدنی داغ در طول روز هستید، کتری برقی می تواند گزینه ی خوبی برای شما باشد.

صرفه جویی در مصرف انرژی

کتری های برقی در مقایسه با مایکروویو و یا کتری های معمولی که با انرژی گاز آب را می جوشانند دمای فضای اطراف خود را بالا نبرده و همچنین انرژی کمتری مصرف می کنند.

هدف اصلی از خرید کتری برقی، افزایش سرعت جوش آمدن آب است و بر همین اساس پیش از خرید این وسیله باید به زمان لازم برای این کار دقت کنید.

کتری های الکتریکی نسبت به مایکروویو یا این که کتری سنتی از انرژی کمتری برای جوشاندن آب استفاده می نمایند.

 

راهنمای خرید کتری برقی

 

خاموش شدن خودکار

اکثر اوقات افراد فراموش می‌کنند در ساعت معینی کتری برقی را خاموش کنند که این کار به آن آسیب می‌زند و جبران خسارت وارد شده سخت است. بنابراین خاموش شدن خودکار پس از جوش آمدن آب، از جمله ویژگی‌هایی است که یک کتری برقی خوب باید داشته باشد.

اما متاسفانه این آپشن در برخی از کتری‌ها به درستی کار نمی‌کند. که این مسئله می‌تواند خطرات زیادی را برای مصرف کنندگان در پی داشته باشد. چرا که در اکثر مواقع جوش آمدن آب و عدم خاموش شدن خودکار کتری، در نهایت می‌تواند به آتش سوزی منجر شود.

کلام آخر

اگر شما از آن دسته افرادی هستید که سرعت جوش آب برای شما مهم است کتری برقی بهترین گزینه‌ی پیش روی شماست. چرا که این کتری توانایی به جوش آوردن آب در کمتر از 4 دقیقه را دارد.

تمامی نکات مهم در خصوص راهنمای خرید کتری برقی را در اختیار شما قرار دادیم. ازاین‌رو پیشنهاد می‌کنیم قبل از خرید خود این مقاله را با دقت مطالعه کنید، سپس اقدام به خرید کنید.