امتیاز بدهید

خرید جاروشارژی در برخی از خانه ها نقش حیاتی و پراهمیتی را ایفا می کند. عصر امروز زندگی گام به گام با رشد انواع فناوری ها به سوی بروز شدن پیش می رود . بی آنکه ردی از آن روزگار قدیم در زندگی های مدرن امروز باشد . باوجود اینکه همه ی لوازم کاربردی و مورد نیاز زندگی به کلی تغییر کرده اند، اما پایه و اساس ها به همان شکل قدیمی باقی مانده اند. برای مثال جارو، اول جارویی که توسط شاخ و برگ درختان تهیه می شد به همراه خاک انداز و پس از آن جارو نپتون و بعد از آن جارو برقی، از آن پس مدل های مختلف جارو شارژی و انواع بخار شور ها و …

طراحی و ساخت هوشمندانه جارو شارژی باعث بهبود روند نظافت شده است. وزن سبک، جابه‌جایی راحت و از همه مهم‌تر تمیز کردن آسان فضاهای غیر قابل دسترس از عمده دلایل خرید جارو شارژی محسوب می‌شوند. این محصول کاربردی مانند دیگر لوازم خانه در انواع مدل‌ها و با ویژگی‌های مختلف وجود دارد. اگر در فکر تهیه جارو شارژی هستید، اما اطلاعات کاملی درباره آن ندارید، این مطلب راهنمای مناسبی برای شما خواهد بود. با معرفی انواع جارو شارژی، بیان نکات خرید و اشاره به مزایا و معایب آن به شما کمک خواهیم کرد تا یک انتخاب آگاهانه داشته باشید.

یکی از مواردی که در هنگام انتخاب جارو شارژی باید در مورد آن تصمیم بگیرید، انتخاب نوع جارو شارژی است. جاروهای شارژی دارای دو مدل جارو شارژی دستی و جارو شارژی پارویی هستند.

جاروهای شارژی دستی بدون دسته طراحی شده‌اند. به همین خاطر وزن سبک و اندازه جمع و جوری دارند. وجود این دو ویژگی باعث استفاده راحت و آسان از آن شده است. جارو شارژی دستی، انعطاف‌پذیری بیشتری برای نظافت فضای غیر قابل دسترس، مانند: کنج دیوارها و زیر مبل‌ها دارد.

عمر باتری
برای خرید جارو شارژی مناسب، در نظر گرفتن عمر باتری بسیار مهم است. مدت زمانی که می‌توانید از جارو استفاده کنید به عمر باتری آن بستگی دارد. عمر باتری اغلب بین پنج تا سی دقیقه است. البته مدل‌های جدید و پیشرفته تا یک ساعت هم شارژ نگه می‌دارند. علاوه‌بر این مورد، مدت زمان شارژ باتری نیز دارای اهمیت است. بسته به مدل جارو شارژی، مدت زمان شارژ کامل بین ۶۰ دقیقه تا ۱۶ ساعت متغییر است. طبیعی است که مدل‌های ارزان مدت شارژ طولانی‌تری، داشته باشند. برخی از جاروهای شارژی، دارای نشانگر هستند که با کم شدن شارژ باتری به شما هشدار می‌دهند. خرید جارو شارژی با باتری اضافه، می‌تواند نگرانی شما از بابت تمام شدن عمر باتری را از بین ببرد.

کیفیت جنس بدنه
جارو شارژی هم مانند دیگر وسایل ممکن است در اثر ضربه و یا افتادن آسیب ببیند. توجه به کیفیت جنس بدنه، می‌تواند احتمال آسیب دیدن و تعمیر جارو شارژی را کاهش دهد. ظرفیت مخزن جارو شارژی کم است، بنابراین زود به زود آن را خالی خواهید کرد. از این رو توجه داشته باشید که جداسازی، تخلیه و قرار گیری مخزن آن راحت باشد. چرا که اگر جنس بدنه مقاوم نباشد، در حین انجام این کارها ممکن است با وارد شدن یک ضربه کوچک، به‌راحتی شکسته شود.

ظرفیت نگهداری
ظرفیت نگهداری در مدل‌های مختلف جارو شارژی با هم متفاوت است. انتخاب جارو شارژی با ظرفیت نگهداری بالا به شما این امکان را می‌دهد که مدت زمان طولانی‌تری از آن استفاده کنید. همچنین دقت داشته باشید که مخزن آن شفاف باشد تا خیلی راحت متوجه زمان تخلیه آن شوید.

وزن جارو شارژی
یکی از مزایای خرید جارو بی‌سیم، استفاده راحت از آن است. در زمان خرید جارو شارژی توجه به وزن جارو یک امتیاز محسوب می‌شود. به طور معمول وزن جارو شارژی بین ۷/۰ تا ۳/۲ کیلوگرم است. انتخاب جارو شارژی با وزن سبک می‌تواند در احساس راحتی شما تاثیر داشته باشد.

قیمت خرید جارو شارژی
قبل از انتخاب جارو شارژی، تعیین کنید که چقدر بودجه برای خرید آن دارید. بسته به برند، مدل، کیفیت و ویژگی‌های جارو شارژی، قیمت جارو شارژی، متفاوت است. توصیه می‌کنیم کیفیت را فدای قیمت ارزان نکنید. زیرا خرید یک محصول با کیفیت، نوعی سرمایه‌گذاری محسوب می‌شود.

قدرت تمیز کنندگی
یکی دیگر از نکات خرید جارو شارژی قدرت تمیز کنندگی آن است. مدل‌های مختلف از لحاظ قدرت مکش با هم متفاوت هستند. اگر به دنبال گزینه‌ای هستید که از لحاظ قدرت تمیز کردن با جارو برقی رقابت کند، باید مدلی را انتخاب کنید که قدرت مکش بالاتری دارد.