امتیاز بدهید

اگر جزو آن دسته از افرادی هستید که هنوز سرد شدن هوا را جدی نگرفته اید و یا خیال ندارید تا همچنان از بخاری قدیمی خود که چندان هم به ایمنی آن اطمینان ندارید استفاده کنید و یا شوفاز را در این سرما کوچیکه کافی نمی بینید چه برسد به سرما بزرگه و تصمیم گرفته اید تا بخاری هم در کنار سیستم‌های حرارت مرکزی ساختمان‌ در منزلتان نصب کنید ، بهتر است تا این روز تعطیل را بیهوده در خانه استراحت نکنید چرا که باید برای خرید بخاری اقدام کنید

با نزدیک شدن زمستان و سرد تر شدن هوا، نیاز به خرید بخاری های گازی بیشتر احساس می شود. خرید بخاری گازی نیاز به دقت و آگاهی کاملی دارد و در صورت فقدان آن ها، می تواند خطرات جبران ناپذیری را به بار آورد.
به طور کلی قبل از خرید هر محصولی، باید یک سری سوالات مطرح شده و سعی شود به هر کدام پاسخ مناسب داده شود. این پاسخ‌ها، می‌توانند کار شما را در تشخیص دستگاه مناسب آسان‌تر کنند. در این گزارش، سعی شده با پاسخ به همین سوالات ضروری، به شما در خرید بخاری گازی مناسب کمک کنیم.

این اولین و مهمترین سوالی است که راهنمای خرید بخاری گازی به ان پاسخ می دهد. به طور کلی اندازه گیری ظرفیت گرمایش بخاری محدود به اندازه اتاق نیست. بلکه سرعت گرم شدن نیز مهم است. بخاری با ظرفیت کمتر هم می تواند فضای اتاق را گرم کند اما سرعت آن کندتر خواهد بود.
راهنمای خرید بخاری گازی ضمن معرفی بهترین و مرغوب ترین بخاری های گازی در پی آن است که شما را با انواع بخاری ها و کاربرد هر کدام آشنا کند. چراکه ممکن است با مقایسه ی این نوع ها بهتر بتوانید انتخاب کنید.

بخاری های چوبی
بخاری و اجاق های چوپی، چوپ های 18 تا 22 اینچ را به خوبی می سوزانند و گرما را تولید می کنند. برخی بخاری های چوپی گلوله های چوپ سخت را می سوزانند که گرمای بیشتری تولید میکند البته خاکستر کمی تولید میکند.

بخاری های گازی
بخاری های گازی با مصرف گاز طبیعی یا مایع شروع به تولید گرما می کنند. نوع سوخت مصرفی این بخاری ها به محل سکونت شما بستگی دارد اینکه گاز مایع باشد یا گاز طبیعی. این نوع بخاری ها خود نیز در سه دسته تقسیم میشوند که میتوانید طبق نیاز خود یکی را انتخاب کنید.

بدون شک از آنجایی که گاز در کشورمان از منابع طبیعی در دسترسی است که همواره هزینه استفاده از آن به مراتب کمتر از دیگر حامل های انرژی است ، بخاری گازی البته برای کسانی که به قول معروف از نعمت گاز بهره مند هستند بهترین گزینه است.

در صورتی هم که برای گرم کردن یک مکان کوچک به خرید بخاری برقی فکر می کنید یابد بدانید که این بخاری ها از هزار تا ۲ هزار وات طراحی شده اند و مصرف بالایی دارند .بخاری برقی یکی از وسایل پر مصرف انرژی الکتریکی می باشد و اگر چه تبدیل انرژی الکتریکی به حرارت در بخاری برقی دارای بازدهی صد درصد است، اما عمدتا نحوه کنترل این تبدیل انرژی در بخاری برقی می تواند سبب اتلاف انرژی گردد.

پس مشخص شد که بهترین گزینه برای مصارف خانگیتان بخاری های زمینی و دود کش دار هستند که در طرح ها و رنگ های مختلف به بازار آمده اند تا از رقبای خود گوی سبقت را بگیرند و بیش از آنکه کیفیت و ایمن بودن خود را به شما معرفی کنند ، شما را در گیر انتخاب طرح و رنگ خاص خود و مورد نظر شما کنند.
اما مطمنا شما برای صرفه جویی در هزینه های خودتان هم که شده باید به دنبال تهیه یک محصول کم مصرف باشید .

البته رده انرژی به دلیل کمی جا در برخی از بخاری ها به صورت آن برجسب خط های رنگی که بر روی دیگر لوازم خانگی می بینیم دیده نمی شود و روی بخاری ها فقط رده انرژی همان بخاری نوشته شده است .حروف انگلیسی رده انرژی هرچه به ابتدای الفبای انگلیسی نزدیک‌تر باشد، نشان دهنده کمترین اتلاف مصرف است .

در خرید بخاری برای خانه خود باید به این نکته نیز توجه کنید که اگر می خواهید از نظر بهینه سازی مصرف سوخت بخاری قابلیت بیشتری داشته باشد،باید بسته به بزرگی یا کوچکی خانه خود از چند بخاری در نقاط مختلف منزل استفاده کنید، چرا که یک بخاری برای گرمایش بخش محدودی از فضای ساختمان، کاربرد موثر دارد

بنابراین یکی از مهم‌ترین فاکتورهای انتخاب بخاری، درنظر گرفتن متراژ خانه که قرار است بخاری، گرمابخش آنجا باشد است پس باید در نظر بگیرید که هرگز نباید یک بخاری بزرگ را برای یک محیط کوچک تهیه کرد و همچنین تهیه یک بخاری کوچک برای فضایی بزرگ اشتباه است.