امتیاز بدهید

برای لذت بردن از یک فنجان قهوه در خانه، باید قهوه خود را به گونه‌ای ذخیره کنید که باعث تازه بماند. عطر و طعم قهوه از بین می‌رود. دانه‌های قهوه بلافاصله پس از برشته شدن طراوت خود را از دست می‌دهند. با از دست دادن طراوت قهوه، طعم‌ها و رایحه‌های طبیعی آن کاهش می‌یابد. بنابراین همه چیز منطقی است، هرچه دانه‌ها زودتر استفاده شوند، شما قهوه‌ی بهتری دارید.

رطوبت یکی از بزرگترین دشمنان قهوه است. گرچه یخچال شما ممکن است شرایط مطبوعی را که قهوه شما دوست دارد، فراهم کند اما هم‌چنان بسیار مرطوب است. اگر روزانه چندین بار درب یخچال خود را باز می‌کنید تا به دنبال خوراکی‌های مد نظرتان باشید. نوسانات دما محیط خوبی برای قهوه است زیرا باعث ایجاد تراکم می‌شود. این فرآیند ساختار سلول دانه‌های قهوه را در داخل تغییر می‌دهد و طعم آن را واقعا کم می‌کند.

انجمن ملی قهوه معتقد است در صورت داشتن مقادیر عمده، می‌توانید قهوه را در فریزر نگهداری کنید. اما به یاد داشته باشید که هنگام بیرون آوردن آن‌چه نیاز دارید سریع باشید! همیشه قبل از این که چگالش روی قهوه شما تاثیر بگذارد، قهوه باقیمانده را به فریزر برگردانی

قهوه آسیاب نشده انتخاب شماره اول در ایالات متحده است. این ممکن است به دلیل قیمت پایین و سهولت در تولید آن باشد. قهوه ساییده سطح وسیع تری دارد بنابراین خیلی سریع‌تر با آب گرم واکنش نشان می‌دهد. بر خلاف موارد مثبت، این قهوه می‌تواند به سرعت بیات شود. هنگام خرید قهوه ساییده در فروشگاه ممکن است بخواهید آن را به ظرف جدید منتقل کنید. اگر مطمئن شوید که ظرف شما مات و ضد هوا نیست و فرآیند انتقال آن در سریع‌ترین زمان ممکن انجام می‌شود ممکن است مدت طولانی قهوه شما تازه بماند. هر چه قهوه بیشتر در معرض هوا قرار بگیرد روغن‌های بیشتری تبخیر می‌شوند و طعم قهوه شما بدتر می‌شود.

ما توصیه می‌کنیم که قهوه را هر زمان که به آن نیاز دارید، در مقدار کم خریداری کنید. قهوه پس از تفت دادن به سرعت طراوت خود را از دست می‌دهد. برای داشتن بهترین طعم قهوه، آن را هر چند هفته یک بار خریداری کنید. فقط مقدار قهوه مورد نیاز خود را بلافاصله قبل از دم کردن خرد کنید.

حتی اگر دانه قهوه هم داشته باشید بسیار مهم است است که آن را از هوا ، نور، گرما و رطوبت حفظ کنید بهترین راه حل برای این کار این است که به اندازه مصرف یک هفته قهوه آسیاب شده تهیه کنید و آن را در محفظه مخصوص قهوه قرار دهید اگر در حال سفر هستید بعد از این که قهوه نیاز دارید آسیاب کنید سپس آنها را در پلاستیک های زیپ کیپ قرار دهید تمام هوای موجود در آن را خارج کنید و آن را در ساک خود قرار دهید و آن را از گرما، نور و رطوبت به دور نگه دارید این کار برای یک آخر هفته کافیست ولی اگر سفر شما طولانی تر شد قهوه های تازه خریداری کنید.

فریزر جای دیگری است که می توان دانه های قهوه را در آن نگهداری کرد. البته باید ظرفی که دانه های قهوه را در آن گذاشته اید باز نکنید. به خاطر داشته باشید که اگر دانه های سرد قهوه را زمانی که هنوز در حالت یخ زده هستند از ظرف در بیاورید، دچار جذب میعان میشوند و اگر پس از باز شدن دوباره ظرف آن را در فریزر بگذاریم میعان می تواند منجر به از بین رفتن بوی دانه قهوه و گرفتن بوی سرما سوختگی شود.

بسته های قهوه که درون کارخانه تهیه می شوند هوای داخل بسته بندی آنها خالی می شود که با باز کردن بسته بندی قهوه شما با هوای آزاد در ارتباط قرار می گیرد که این امر باعث از بین رفتن سریع قهوه شما و از دست دادن طعم و عطر آن می شود.
برای جلوگیری از این مساله لازم است که بعد از باز شدن بسته قهوه آن را سریعا در یک ظرف دیگر ریخته، که بهتر است برای این کار از ظروف شیشه ای مات، سرامیکی و یا فلزی مناسب استفاده کنید.
نکته: برای استفاده از ظروف شیشه ای یا پلاستیکی شفاف به این امر دقت کنید که باید در مکانی تاریک آنها را نگه داری کنید.

قهوه آسیاب شده یه خاطر سطح تماس بالای آن از دانه های قهوه بسیار سریع تر طعم و عطر خود را از دست می دهد.
توصیه می شود که اگر وقت و تجهیزات لازم برای آسیاب کردن قهوه خود را دارید، هر روز خودتان این کار را انجام دهید اینکار باعث افزایش بالای کیفیت قهوه شما می شود.
اگر شما در تهیه قهوه در درجه بالایی قرار دارید می توانید حتی با خرید دانه های قهوه سبز تمام کار قهوه را خودتان انجام دهید که می توان گفت بهترین حالت تهیه قهوه از نظر طعم و عطر می باشد.

ممکن است دانه‌های مناسب، روش درست دم و بهترین آسیاب قهوه را داشته باشید! اما اگر هنوز نمی‌دانید چگونه دانه‌های قهوه را به روش مناسب ذخیره کنید، همه‌ی این‌ها بی‌فایده است.