امتیاز بدهید

نکات خرید دستگاه تصفیه هوا

عملکرد دستگاه تصفیه هوای خانگی معمولاً به گونه ای است که برای تصفیه هوای حجم معینی از فضا طراحی و ساخته شده است به عنوان مثال برای تصفیه هوای فضاهایی با زیربنای 20 الی 300 متر مربع با توجه به نوع مدل، اکثر دستگاه های تصفیه هوای خانگی مناسب هستند.

در زندگی امروزه با توجه به حجم بالای آلودگی به خصوص در کلانشهر ها، استفاده از دستگاه تصفیه هوا دیگر کالای لوکس نیست و یک نیاز ضروری به شمار می رود.

بیشتر آلودگی محیط های داخلی از جنس گرد و خاک، باکتری ها و ویروس ها، گاز های شیمیایی منتشر شده از محصولات چوبی و پلاستیکی و مواد شوینده و مواردی از این دست هستند و این در شرایطی است که آلودگی محیط بیرون نیز از طریق منافذ موجود، مانند در ها و پنجره ها وارد محیط های داخلی می شوند. این یعنی ممکن است در روز های آلوده هوا داخل خانه حتی آلوده تر از محیط بیرون باشد.

به طور کلی می توان از ویژگی های بهترین دستگاه تصفیه هوای خانگی به کیفیت بالا، عملکرد آسان، مدیریت و کنترل عملکرد دستگاه، قابلیت حمل آسان، اندازه و طراحی مناسب دستگاه، کم صدا بودن، قابلیت تعویض فیلترها و پوشش دهی مناسب فضای خانه و محل زندگی و… اشاره کرد.

 

دستگاه تصفیه هوا محیط

 

دارای امکانات بالا

سنسور تشخیص میزان گرد و غبار، تایمر، عملکرد خودکار و حالت خواب، فیلتر از بین برنده بو (کربن اکتیو)، هشدار تعویض فیلتر، صفحه نمایش جهت نشان دادن کیفیت هوای محیط و … تنها بخشی از امکانات مدل های این شرکت است.

اما در نهایت آنچه به همراه دارد سهولت کاربرد و تامین بسیاری از نیازهای مورد انتظار از دستگاه است. بنابراین لازم است در هنگام خرید دستگاه تصفیه هوای خانگی مورد نظر خود به فهرست امکانات جانبی نظیر داشتن ریموت کنترل، اپلیکیشن اختصاصی برای مدیریت هوشمند از راه دور، دارا بودن نمایشگر میزان آلودگی هوا و همچنین نشانگرهای کیفیت هوا توجه ویژه داشته باشید.

تناسب دستگاه با هوا محیط

حال تصور کنید که یک دستگاه که برای چین یا اروپا طراحی شده شده است چقدر می‌تواند در محیط منزل شما ناکارامد باشد. پس یا از یک دستگاه تصفیه هوای ایرانی با کیفیت و استاندارد استفاده کنید و یا قبل از خرید دستگاه، از توانایی دستگاه تصفیه هوای مورد نظر خود برای تصفیه هوای محیط زندگی خود اطمینان حاصل کنید.

دارای گارانتی و خدمات پس از فروش

هر دستگاهی که انتخاب می کنید پس از طی مدت زمانی نیاز به تعویض فیلتر خواهد داشت. در واقع گارانتی و خدمات پس از فروش معتبر سبب کاهش هزینه های تعمیرات و نگهداری و همچنین تضمین عمر و دوام کارکرد دستگاه با استفاده از قطعات اصلی و استاندارد می گردد.

به خدمات پس از فروش توجه کنید. چه بسا دستگاه‌های خارجی که توسط شرکت‌های بازرگانی وارد ایران شده و به فروش رفته‌اند اما پس از چند سال دیگر فیلتر آن‌ها در بازار پیدا نمی‌شود.

ظرفیت و طراحی دستگاه

از آنجایی که دستگاه تصفیه هوای خانگی به بخش جدایی ناپذیری از دکوراسیون تبدیل می شود طراحی بدنه و همچنین حجم و ابعاد دستگاه اهمیت ویژه ای پیدا می کند. علاوه براین توجه به استحکام و ساختار بدنه در شرایط جابه جائی و حمل دستگاه به نقاط دیگر نیز نکته ای ضروری است.

فضای قابل پوشش

به طور معمول هر دستگاه تصفیه هوای خانگی بین 30 الی 70 مترمربع را پوشش می دهد و هر اندازه که دبی یا ظرفیت هوا دهی بالاتر باشد انتظار می رود دستگاه به فن قدرتمندتر با مصرف بهینه و صدای کمتری مجهز گردد.

 

دستگاه تصفیه هوا محیط

 

در شرایط عادی برای اکثر شهر های ایران به جز مناطق بسیار آلوده مانند خوزستان پیش فیلترها یک سال و فیلتر های کربن و هپا در فواصل یک تا دو سال تعویض می شوند.

فضای بسته داخل خودروی چندین بهترین محیط برای حبس آلودگی ها می باشد که طبق تحقیقات شدت آلودگی در آن چندین برابر بیشتر از فضای باز است تصفیه هوا خودرویی آلماپرایم بهترین روش برای از بین بردن این آلودگی ها می باشد.

مهم ترین قدم هنگام خرید دستگاه تصفیه کننده هوا در گرو خرید یک دستگاه با کیفیت و قیمت مناسب است تا در نهایت به شما هوایی تصفیه شده، تمیز و پاک ارائه دهد. شما می توانید برای خرید بهترین دستگاه تصفیه هوا، به وب سایت دما تجهیز مراجعه کرده و خود را از هوای آلوده، دوده لاستیک ها، ذرات معلق در هوا، ویروس ها و آلرژی های فصلی که در پاییز و یا هر زمان از سال به سراغتان می آیند، برهانید.