امتیاز بدهید

کبد چرب یکی از مشکلات رایج شهرنشینی است. بی تحرکی، فست فود، استرس و عوامل بی شمار دیگر به افزایش وزن و انباشته شدن چربی در نقاط مختلف بدن می شود. یکی از خطرناک ترین مکان های انباشت چربی در بدن کبد است. کبد مانند یک فیلتر تسویه در بدن عمل کرده و هنگامی که دچار چربی شود نمی تواند عملکرد صحیحی داشته باشد.

درمان کبد چرب چگونه انجام می شود و آیا راه حل های درمانی کارآمد هستند، سوالی هست که بسیاری از مردم از پزشک خود دارند و ممکن است این سوال برای شما هم پیش آمده باشد. درمان های موجود برای کبد چرب به چند دسته تقسیم می شوند که هر کدام کارایی و تاثیر متناسب با خود را دارند. مهم ترین دسته بندی درمان کبد چرب، درمان موقتی و درمان قطعی است. درمان موقتی کبد چرب به کمک داروها و روش های تجویزی توسط پزشک صورت می گیرد.

استفاده از درمان ها مختلف تاثیرات متفاوتی در روند درمان دارند؛ اما اثر آن ها در افراد مختلف متفاوت است. در حقیقت تمام روش های درمان کبد چرب که از سوی پزشک توصیه می شوند کارایی لازم را دارند و می توانند مشکل شما را برطرف کنند، اما سریع ترین درمان کبد چرب کلمه ای کاملا دوسویه است و در 90 درصد موارد به خودتان بستگی دارد. اگر شما پروتکل های درمانی که از سوی پزشک در نظر گرفته شده اند را به خوبی رعایت کنید و رفتارهای ناهنجار زمینه ساز را کنار بگذارید، قطعا ساده ترین روش ها به سرعت شما را به نتیجه می رسانند.

صفرا به وسیله کبد ساخته شده و در نهایت در کیسه صفرا ذخیره می شود کبد این مایع گوارشی را در دستگاه گوارش تولید میکند.صفرا به شکسته شدن چربی ها و تبدیلشان به اسید چرب کمک می کند.بهتر است که بدانید صفرا از موادی مانند کلسترول،اسید و نمک های صفراوی ، بیلی روبین ،سدیم ، پتاسیم، مس و دیگر فلزها تشکیل شده است .

لبو را حلقه حلقه کنید خشک کنید روی بخاری یا شوفاژ بعد پودرش کنید مثل زعفران دم کنید برای رنگ غذا یا دسر. آب لبو را درقالب یخ بریزید هر وقت لازم داشتید یک حبه را از فریزر دراورید برای تزیین پلو، رنگ دسر، رنگ فرنی، حتی رنگ مربا به، اگر رنگ نداشت، زیرا آب لبو بهترین درمان کم خونی است.

آب لبو یکی از راه‌های طبیعیه درمان پوکی استخوان است. خوردن یک لیوان آب لبو در صبح و شب در درمان فشار خون بالا موثر است. یکی از راه‌های درمان کبد چرب نوشیدن آب لبو است. خوردن آب لبو از ابتلا به فراموشی و آلزایمر در سنین بالا جلوگیری می‌کند. آب لبو در درمان سرطان خون، موثر است.

سیر، برای پاکسازی کبد عالی است. سیر به فعالسازی آنزیم‌هایی که کبد را از سموم پاک می‌کنند، کمک می‌کند. همچنین دارای دو ترکیب طبیعی به نام‌های آلیسین و سلنیوم است، که به فرآیند پاکسازی کبد کمک می‌کنند و از کبد در برابر آسیب سموم محافظت می‌کنندر علاوه بر آن، سیر میزان کلسترول و تری گلیسرید را کاهش می‌دهد، که مانند بار سنگینی برای کبد هستند و مانع از عملکرد درست کبد می‌شوند. برای ارتقا دادن سلامت کبد، از سیر تازه به جای سیر فرآینده شده، چرخ شده و یا پودر سیر استفاده کنید.

چغندر نیز، یک غذای مفید دیگر برای پاکسازی و بهبود عملکرد کبد است؛ به دلیل اینکه سرشار از فلانوئید گیاهی و بتا کاروتن است، باعث می‌شود که عملکرد کلی کبد تحریک شود و بهبود یابد. به اضافه اینکه، چغندر، تصفیه کننده طبیعی خون نیز است، به راحتی از چغندر تازه یا آب چغندر در رژیم غذایی روزانه خود استفاده کنید.

آووکادو، حاوی مواد شیمیایی موثری است که می‌تواند آسیب کبدی را کاهش دهد، این میوه سرشار از گلوتاتیون، ترکیبی که کبد برای پاکسازی سموم مضر به آن نیاز دارد، است. برای چند ماه، هر هفته ۱ یا ۲ آووکادو بخورید، تا به رفع آسیب‌های کبدی کمک کنید.

متاسفانه، آب میوه‌ها تمام خواص و فواید میوه کامل را ندارند، برخی پا را فراتر نهاده و می‌گویند آن‌ها به ناسالمی آب میوه‌های آماده در فروشگاه‌ها هستند، ولی نظر من اینگونه نیست، ولی حقیقت این است که بیشتر فوایدی که با خوردن میوه کامل به دست می‌آید، در آب میوه ناپدید می‌شود. پالپ دیگر بخشی از این معامله نیست و به جای آن نوشیدنی سرشار از شکر می‌نوشید، که سالم نیز نیست.

بهترین میوه ها و خوراکی های طبیعی برای درمان و کنترل کبد چرب درمان فوری کبد چرب با روش های طبیعی و استفاده از میوه ها مزایایی نسبت به مصرف داروها دارد که اصلی ترین آنها تقوی سیستم ایمنی بدن و افزایش مقاومت در برابر بیماری هاست. از آنجا که بیماری کبد چرب از جمله بیماری های خاموش و بی نشانه است، پیشگیری از ابتلا به آن از جمله اولویت ها قرار می گیرد.زیرا این بیماری معمولا زمانی خود را نمایان می کند که ذرات چربی بخش زیادی از سلول های کبدی را به خود درگیر کرده اند.