امتیاز بدهید

روش نگهداری و تمیز کردن کابینت های ممبران

تمیز کردن کابینت های آشپزخانه چندان هم سخت و دشوار نخواهد بود. با خواندن این محتوا و به کار گیری روشهایی که به شما پیشنهاد می دهیم، خواهید دید چه کار آسانی در پیش دارید.

البته کابینت‌های ممبران به علت جنس خاصی که روکش های آن دارند، همیشه احتمال تغییر رنگ در مقابل حرارت یا نور را دارند.

کابینت های وکیوم یا همان ممبران از پرطرفدار ترین نوع کابینت ها می باشند. که هم در طرح های جدید و هم در طرح های کلاسیک وجود دارند.

 

تمیز کردن کابینت های ممبران

 

نکته قبل از شستشو کابینت

هر گاه برای اولین بار قصد دارید کابینت خود را با مواد شوینده طبیعی یا شیمیایی تمیز کنید، حتما یک گوشه از آن که کمتر قابل دیدن است، را ابتدا با محلولی که تهیه کرده اید، تمیز کنید و بعد از چند ساعت که از ثابت بودن رنگ کابینت اطمینان حاصل کردید، به تمیز کردن همه ی نقاط آن اقدام کنید.

دستمال نمدار

باقی ماندن لکه های آبی که بر روی کابینت می پاشد، بر روی کابینت ها مشکلی ایجاد نخواهند کرد. لکه های قطرات آب، به راحتی با یک دستمال خیس پاک خواهند شد. اگر آب منطقه سکونت شما املاح داشته باشد و شما لکه ی آب را به سرعت پاک نکنید، ممکن است جرم آن بر روی کابینت باقی بماند.

با استفاده از سرکه و آب

اگر کابینت شما لایه ای از روغن و چربی را جمع کرده است ، ممکن است نیاز به تمیز کردن عمیق تری داشته باشید. ۱ فنجان سرکه سفید را با ۲ لیوان آب گرم مخلوط کنید. یک دستمال تمیز را در این محلول به مدت ۳-۵ دقیقه خیس کنید و آنرا بپیچانید. از این دستشویی برای پاک کردن چربی از کابینت خود استفاده کنید.

صابون ظرفشویی

صابون ظرفشویی، شوینده خوبی برای پاک کردن چربی از روی کابینت ممبران است. استفاده از صابون ظرفشویی برای تمیز کردن کابینت ممبران سفید بسیار مناسب است.

سرکه و جوش شیرین

۱ قاشق غذاخوری جوش شیرین را با ۱ قاشق غذاخوری سرکه با هم مخلوط کنید تا خمیر غلیظ شود. در صورت نیاز کمی مایع یا پودر بیشتری به آن اضافه کنید تا یک قوام مشابه کره بادام زمینی ایجاد شود. یک دستمال تمیز تمیز بگیرید ، آن را با آب گرم بشویید و کاملاً بپیچانید. سپس از دستمال خود برای برداشتن مقداری خمیر استفاده کنید.

 

تمیز کردن کابینت های ممبران

 

مایع ظرفشویی

ابتدا مقداری مایع­ ظرفشویی و آب گرم را با هم ترکیب کنید و محلول به دست آمده را درون یک اسپری بریزید. سپس از این محلول بر روی سطح کابینت اسپری کنید و با یک دستمال نانو، محلول را بر روی کابینت بکشید. آنقدر این کار را ادامه دهید تا لکه­ ها از روی کابینت پاک شوند. بعد یک ظرف آب گرم بردارید و دستمال نانو را داخل آن، نمدار کنید و بر روی سطوح کابینت بکشید تا مایع به طور کامل از روی سطح کابینت پاک شود.

سرکه

اگر لکه­ های روی کابینت با محلول سرکه و آب پاک نشدند، شما می‌توانید به تنهایی از سرکه برای تمیزکردن کابینت استفاده کنید. سرکه را بر روی لکه­ ها اسپری کرده و چند دقیقه زمان بدهید. سپس با یک دستمال نرم، سرکه را بر روی سطح کابینت بکشید تازمانی که لکه­ ها پاک شوند.

کابینت های ممبران جزو کابینتهای کاربردی و اقتصادی و زیبا هستند و این ویژگیها آنها را به گزینه ای محبوب برای بسیاری از آشپزخانه ها تبدیل می کنند. کابینت های آشپزخانه به همواره در معرض آلودگیهایی نظیر چربی ، آهک و چاشنی مواد غذایی هستند ، اما خوشبختانه کابینت های وکیوم شده به راحتی تمیز می شوند.