امتیاز بدهید

معمولاً کابینت و کانتر آشپزخانه در تماس با غذا و دوده پخت و پز قرار دارد و ممکن است چرب و حتی آلوده شود. با این حال بهتر است بدانید که تمیز و پاکیزه بودن آشپزخانه در سلامت شما و افراد خانواده تأثیر مهمی دارد.
معمولاً کابینت‌های جدید را با روکش‌های محافظی می‌سازند که ضدآب باشد و شما بتوانید به سادگی پاک کردن چربی کابینت را تجربه کنید. با این حال کابینت آشپزخانه شما هر جنس و بافتی که داشته باشد، نباید خیس بماند، چرا که عمر و ماندگاری‌اش کوتاه می‌شود. توصیه می‌کنیم به منظور نگهداری و پاک کردن چربی کابینت، این مقاله را مطالعه کنید

معمولاً تمیز کردن کابینت هایگلاس و گلاس و کابینت‌هایی که شامل روکش محافظ و ضدآب هستند، بسیار آسان است. شما می‌توانید لکه چربی روی کابینت را به سادگی با کمک یک دستمال نخیِ مرطوب پاک کنید. با این حال به یاد داشته باشید که لکه چربی تازه، بهتر از لکه کهنه پاک می‌شود.

خمیر دندان
توصیه می‌کنیم همیشه از خمیر دندان برای پاک کردن کابینت استفاده نکنید. اما در صورتی که می‌خواهید لکه روغن قدیمی و ماندگاری را کاملاً پاک کنید، استفاده از خمیر دندان انتخاب مناسبی خواهد بود. با این حال در این روش شما به حوله و دستمال مرطوب نیز نیاز دارید.
به یاد داشته باشید که تمام کابینت را با خمیردندان پاک نکنید. تنها برای پاک کردن لکه چربی از روی کابینت می‌توانید از مقداری خمیردندان بهره‌مند شوید. در این صورت مقداری خمیردندان روی لکه چربی کابینت قرار دهید و تا ۵ دقیقه صبر کنید.
سپس با کمک یک اسفنج مرطوب، خمیردندان را از سطح کابینت پاک کنید. این روش کارآمدی برای پاک کردن لکه چربی و روغن روی سطوح شفافی همچون کابینت خواهد بود.

مایع ظرفشویی
دو قاشق غذاخوری مایع ظرفشویی را با دو پیمانه آب داغ مخلوط کنید و این مخلوط را با یک پارچه تمیز به در کابینت ها بمالید. سپس با استفاده از اسفنج یا ابر این مایع را پاک کرده و سپس در کابینت را با یک حوله تمیز خشک کنید.

جوش شیرین
جوش شیرین را روی یک پارچه مرطوب تمیز بریزید و آن را روی درهای کابینت بمالید. سپس با یک اسفنج تمیز آن را پاک کرده و با یک حوله تمیز خشک، محوطه را خشک نمایید.

الکل
با استفاده از الکل و مالیدن آن برروی درهای کابینت ها، می توانید لکه های چربی را پاک کنید. البته اول الکل را روی گوشه کوچکی از در کابینت بمالید تا مطمئن شوید که الکل باعث پاک شدن و از بین رفتن رنگ درهای کابینتتان نشود.

سرکه سفید
اگر راهکارهای قبلی مفید نبود و قصد دارید مخلوط قوی تری تولید کنید، یک پیمانه پودر بوراکس (یا بوره) به مخلوط یک پیمانه سرکه سفید، ۲ قاشق غذاخوری مایع ظرفشویی و۲ پیمانه آب ولرم اضافه کنید و همان پروسه قبل را تکرار کنید.

آمونیاک
مخلوطی را با میزان نصف آب و نصف آمونیاک درست کنید و برای تمیز کردن درهای کابینت استفاده کنید. فقط مطمئن باشید که پنجره های آشپزخانه باز هستند و سیستم تهویه به خوبی کار می کند

چای کیسه‌ای
شاید جالب باشد که بدانید چای سیاه و کیسه‌ای می‌تواند باعث تمیزی و برق افتادن کابینت چوبی شود. اسید تانیک موجود در چای به درخشندگی کابینت‌های چوبی کدر شده کمک می‌کند. همچنین باعث از بین رفتن لکه‌های قدیمی روی سطوح کابینت می‌شود. از سوی دیگر، ترکیبات پلی‌فنل از رشد میکروب‌ها جلوگیری می‌کند.

برای تمیزکردن کابینت فلزی، می‌توانید از مایع ظرفشویی هوم ‌پلاس استفاده کنید. قدرت‌ پاک‌کنندگی و کیفیت‌بالا در محصولات هوم ‌پلاس باعث محبوبیت این برند شده است. بعد از استفاده از محصولات هوم ‌پلاس، علاوه بر تمیزی، رایحه دلنشین پاکیزگی بر روی سطوح، به یادگار باقی خواهد ماند.