امتیاز بدهید

از آن جایی که زندگی کردن در نقاط شهری و به ویژه آپارتمان ها جزء لاینفک زندگی مردم شده است، رعایت فرهنگ آپارتمان نشینی نیز از ضروریات آن است به همین دلیل استفاده از هود برای کشیدن بوی غذا از محیط خانه و ساختمان به بیرون از آن می تواند در رعایت این فرهنگ اثر گذار باشد.

هزینه تعمیر هود شما بستگی به تعمیر یا تعویض قطعه و سایر مشکلات ایجاد شده برای آن دارد اما می توان حدود نسبی قیمت برای تعمیر هود را از طریق مراجعه به لینک هزینه تعمیر هود بدست آورد و با خیالی آسوده به دنبال تعمیر آن رفت.
کلیه خدمات تعمیرات هود فاران سرویس طبق تعرفه اتحادیه تعمیرات لوازم خانگی می باشد.

فیلتر، لامپ هالوژنی، فن، موتور، برد الکترونیکی، قاب، سنسور، دود کش خرطومی، کلید تنظیم‌کننده دور موتور همگی از قطعات تشکیل دهنده هود هستند. برای تعمیر یا تعویض هر کدام از آن ها باید به نمایندگی های مجاز همان برند مراجعه کنید. در صورتی که زمان گارانتی هود شما به اتمام نرسیده است با شرکت آن تماس بگیرید و از خدمات پس از فروش آن استفاده کنید. بهتر است در صورت اتمام گارانتی خدمات خود را از نمایندگی های مجاز دریافت کنید.

زمانی که گاز شما روشن هست حتما هود را روشن کنید تا گرمای گاز به هود آسیب نزند ، در صورتی که قصد تمیز کردن شیشه هود را دارید اجازه بدهید کاملا خنک شود.
برای نظافت قسمت های استیل هود حتما از مواد غیر اسیدی استفاده کنید و دکمه های صفحه نمایش هود را با دستمال نم دار تمیز کنید و حتما آن را خشک نمایید.

اگر موتور هود آشپزخانه ناگهان شروع به ایجاد یک سر و صدای غیر معمول کند، ممکن است به دلیل این واقعیت است که موتور در تلاش برای درگیر کردن فن برای کار کردن باشد. وقتی که کار به این مرحله برسد، تنها مسئله مهم سرعت عمل در کوتاه ترین زمان برای خاموش کردن موتور، قبل از سوختن آن می باشد. در این مورد جایگزین کردن موتور بهترین گزینه می باشد. برای جایگزین کردن موتور هود حتما باید دستورالعمل شرکت سازنده را به دقت مطالعه کنید و آن را برای اطلاعات بیشتر در دسترس قرار دهید.

یک هود آشپزخانه که در هنگام استفاده از آن دچار سر و صدای اضافی می شود احتمالا دارای اجزای سست و یا ضعیف است که باید اصلاح شود. پس از خاموش کردن منبع تغذیه برق، از دقیق و محکم بودن اتصال دهنده ها در جای خود اطمینان حاصل کنید. اگر آنها به درستی و محکم در جای خود نیستند، آنها را به گونه ای باز کنید و پوشش را بردارید و قطعات سست شده یا خراب شده را چک کنید. هر کدام یک اجزای معیوب را تعمیر یا جایگزین کنید و هنگام تعویض آنها پیچ ها به درستی سفت کنید.بلبرینگهای موتور و فن هنگام خرابی بیشترین صدا را تولید میکنند آنها را تست کنید.

اگر فن هود آشپزخانه هنگامی که شما آن را روشن می کنید، کار نکند چند دلیل ممکن وجود دارد. بررسی کنید که آیا دستگاه قطع کننده مدار (فیوز امنیتی) دارد و اگر قطع شده آن را تعویض کنید.
ایجاد تراکم جرم و چربی در فن خروجی هود آشپزخانه می تواند منجر به رطوبت در آن و باعث ایجاد لکه به سطح زیرین آن باشد. پس از خاموش کردن، پوشش را بردارید و سطح داخلی پوشش را پاک کنید.

مکان یک هود آشپزخانه گاهی اوقات می تواند سیم کشی آن را ذوب کند. همچنین می تواند سیم ها را سست و یا فرسوده کند. در این وضعیت، سیمها باید جایگزین شوند. خاموش کردن منبع تغذیه و حذف پوشش را با کشیدن اتصال دهنده ها که آن را در محل نگه دارید.، با چشم وضعیت سیم ها را چک کنید که ممکن است هرگونه نشانه های خرابی داشته باشد

این یک مشکل نسبتا ساده است و احتمالا شایع ترین شکایت در مورد هود های آشپزخانه است، گرچه اغلب در هود های ارزان قیمت بیشتر از گران قیمت ها دیده می شود. بسیاری از مردم همیشه فراموش می کنند که چراغ هود آشپزخانه خود را خاموش کنند و این چیزی که نباید انجام دهید و یکی از دلایل اصلی برای خرابی لامپ ها است. هنگامی که چراغ ها بیش از حد روشن باشند می توانند اجزای پلاستیکی اطراف مانند سرپیچ لامپ ها و ماژول های الکترونیکی را گرم کنند و باعث خسارت زیادی می شوند. به یاد داشته باشید که هنگامی که از هود استفاده نمی کنید چراغ های آن را خاموش کنید.