امتیاز بدهید

با توجه به کاربرد گسترده تلویزیون در خانه های امروزی، انتخاب جای مناسب میز تلویزیون یکی از اصولی ترین نکات برای طراحی درست و اساسی دکوراسیون منزل به شمار می رود. در واقع علم ظریفی برای طراحی داخلی، خصوصاً انتخاب جای مناسب میز تلویزیون در هر خانه ای لازم است. نصب تلویزیون در ارتفاعی نادرست، انتخاب مکانی نامناسب برای آن و … جزء مواردی هستند که اول بر روی سلامتی شما و سپس بر روی زیبایی دکور منزلتان تاثیر مستقیم می گذارند.
قبل از انتخاب و تعیین محل قرارگیری تلویزیون باید بدانید که امروزه تلویزیون عمومی‌ترین وسیله مشترک بین اعضای خانواده است، به‌طوری‌که همه افراد خانواده اجازه و علاقه مند به استفاده از آن را در ساعت‌های متفاوت دارند؛ بنابراین محل قرارگیری تلویزیون باید با در نظر گرفتن این که امکان استفاده از آن در ساعت‌های متفاوت برای همه اعضای خانواده فراهم باشد، جای مناسب برای آن انتخاب شود.

کدام اتاق مناسب ترین مکان برای قرار گرفتن تلویزیون میباشد؟
معمولاً اولین و بهترین پیشنهاد برای محل قرارگیری تلویزیون اتاق نشیمن است. اتاق نشیمن احتمالاً بزرگ‌ترین فضای قابل‌استفاده در خانه شماست. شما باید بتوانید از این فضا به بهترین شکل ممکن استفاده را برای دکوراسیون منزل و ایجاد فضایی برای سرگرمی و کنار هم نشستن افراد خانواده فراهم کنید. ساعاتی که شما در اتاق نشیمن رو به روی تلویزیون می‌نشینید و با افراد خانواده و یا میهمانانتان یک برنامه تلویزیونی یا یک مسابقه فوتبال را تماشا می‌کنید، می‌تواند بهترین ساعت روز شما باشد؛
به هر حال برای این که تلویزیون شما که در اتاق نشیمن عالی به نظر برسد، این است که از دیوار آویزان شده یا به دیوار نصب گردد. این موضوع را حداقل برای امتحان هم که شده انجام دهید، مطمئناً نظرات بسیاری از شما تغییر خواهد کرد.
بنابراین برای تماشای تلویزیون و لذت بردن از یک جمع خانوادگی و یا به‌تنهایی دیدن برنامه موردعلاقه‌تان به دنبال پیدا کردن جای تلویزیون در اتاق نشیمن باشید.

فضاسازی مناسب برای اتاق نشیمن
اگر ایده نصب تلویزیون روی دیوار و یا آویزان کردن آن را امتحان کردید اما همچنان برای شما جذاب و خوشایند نبود، ما به شما پیشنهاد دیگری میکنیم. شما میتوانید تلویزیون را روی طاقچه قرار دهید. این روزها طاقچه های از پیش ساخته شده با جنس های گوناگونی مثل چوب، نئوپان یا PVC به بازار آمده اند که در طراحی و دکوراسیون منزلتان به شما کمک خواهند کرد.
این موضوع کاملاً به نظر شخصی و سلیقه شما بستگی خواهد داشت؛ اما فراموش نکنید که تلویزیون خالی روی دیوار کمی عجیب به نظر می‌رسد. پیشنهاد می‌کنیم با جا به جا کردن طاقچه‌ها به سمت گوشه‌های دیوار و همین طور استفاده از کمدهای مسطح دیواری نمایی متفاوت و مخصوص به خودتان طراحی و پیاده سازی کنید.
صندلی‌های راحتی به رنگ روشن و کوسن‌های زیبا و راحت نیز برای ایجاد یک‌گوشه دنج برای تماشای تلویزیون به شما کمک خواهد کرد. در این حالت که فضای اتاق نشیمن کوچک است و خانه شما اتاق مجزایی برای قرارگیری تلویزیون ندارد بهتراست که تلویزیون را در گوشه‌ای از اتاق نشیمن قرار دهید و خودتان به‌نوعی با نحوه چیدن مبل و فرش فاصله بین دیوار و جای نشستن را ایجاد کنید.

نقش زاویه دید برای قرار گرفتن تلویزیون
این را فراموش نکنید که میزان تابش نور در اتاق نشیمن و محل قرارگیری تلویزیون در میزان زیبایی و لذت بخشی دکوراسیون منزل شما بسیار مؤثر است.
تلویزیون باید در محلی که بهترین فرم دید و زاویه را داشته باشید قرار بگیرد و یک هماهنگی با چیدمان کاناپه‌ای که روبرویش قرار می‌گیرد، داشته باشد. باید بدانید ارتفاع جای تلویزیون‌ها بر اساس ارتفاع خط دید افراد تنظیم شود، یعنی زمانی که نشسته‌اید، سر شما و قسمت وسط صفحه‌ی تلویزیون باید در یک راستا باشد.
این نکته را بررسی کنید که نور چراغ یا لوستر اتاق نشیمن نیز در صفحه تلویزیون بازتاب نداشته و شما هم‌زمان با مشاهده برنامه تلویزیون تصویر چراغ یا لامپ را در آن تماشا نکنید.
اگر تلویزیون را در مقابل پنجره قرار دهید، این احتمال وجود دارد که نور، روشنایی ملایمی بر روی صفحه‌ی نمایشگر ایجاد نماید و شما دید درستی نسبت به صفحه نخواهید داشت. برای فرار از این مشکل، استفاده از پرده‌ی ضخیم گزینه خوبی است که از عبور نور جلوگیری کنید.