امتیاز بدهید

اهمیت طراحی داخلی آشپزخانه

به نظر می رسد که بیشتر اهمیت آشپزخانه در دکوراسیون داخلی به خانواده،سبک زندگی و طراحی دکوراسیون خانگی بستگی دارد. در خانه های قدیمی تر، آشپزخانه ها کوچک تر بود و از بقیه خانه جدا می شدند. این یک فضای محصور بود که به طور انحصاری برای پخت و پز استفاده می شد و قابلیت بسته شدن در را داشت تا آشفتگی را پنهان کند. خانواده و دوستان غذا می خوردند و در اتاق های ناهارخوری و نشیمن جمع می شدند. در خانه های قدیمی اهمیت بیشتری به اتاق های غذاخوری و نشیمن داده می شد.

یک آشپزخانه با جزئیات و بخش های متفاوتی که دارد تکمیل می شود و چگونه چیده شدن تمام این بخش ها در کنار هم ظاهر یک آشپزخانه زیبا و ایده آل را به معرض نمایش خواهد گذاشت. علاوه بر وسایل مورد استفاده در آشپزخانه نظیر یخچال و فر و گاز و …، کابینت ها یکی از مهم ترین وسایلی است که در دیزاین و چیدمان آشپزخانه ها دخیل اند.

در طول 20 سال گذشته یا بیشتر، آشپزخانه ها با صرف زمان بیشتر افراد در آن، به فضاهای زندگی تبدیل شدند. آشپزخانه در دکوراسیون داخلی جدید به عنوان فضاهای نشیمن طراحی شدند و بنابراین این مکان ها بزرگ تر شدند تا خانواده و دوستان را برای سرگرمی در خود جای دهند. ایده آشپزخانه در دکوراسیون داخلی به عنوان فضای نشیمن روز به روز محبوب تر شد و کسانی که آشپزخانه های کوچک تری در خانه های قدیمی تر داشتند تصمیم گرفتن حواس خود را به این عنصر مهم خانه معطوف کنند.

 

اهمیت طراحی آشپزخانه

 

فضا

یک اشتباه کوچک در محاسبه وجود کابینت در مکان نامناسب یا قفسه های آویزان می تواند فضای آشپزخانه شما را تنگ کند. علاوه بر این، اگر عاشق میزبانی از مردم هستید، یک پنجره کوچک که از طریق آن می توانید غذا و نوشیدنی را به مهمانان خود منتقل کنید ایده آل خواهد بود. از طرف دیگر، اگر ترجیح می دهید صبحانه های خانوادگی یا شام را در آشپزخانه میل کنید، اگر کانتر و صندلی های بزرگی دارید که فضا را برای همه راحت تر می کند، مناسب آشپزخانه شما خواهد بود.

هزینه مناسب

اگر بخواهید آشپزخانه خود را همین جوری دکوراسیون کنید و صرفاً این کار را برای زمان حال انجام دهید باعث می شود در دراز مدت هزینه زیادی بکنید. شما در طول این مدت ایده هایی به ذهنتان خطور خواهد کرد که فکر می کنید برای آشپزخانه تان بهتر است و باعث می شود برای آنها هزینه کنید.

بهترین کار این است که در ابتدا تصمیم به دکوراسیون آشپزخانه بگیرید و با یک هارمونی مطابق برای دکوراسیون خانه تان آن را طراحی کنید که دیگر مجبور نباشد در طول زمان برای آن هزینه اضافی کنید.

دقت در زمان

یک طراحی زیبا با افرادی که آنها را به خانه خود دعوت می کنید مانند این است که با آنها صحبت می کند و شخصیت شما را به نمایش می گذارد. سعی کنید هر طرحی را که برای خانه خود مدنظر دارید، بهترین آن را برای بهبود عملکرد آشپزخانه خود اجرا کنید و این کار را با حوصله و دقت بیشتری انجام دهید.

مشخص کردن نیازهای بعد از طراحی جدید

اول از همه باید یک لیست بلند بالا از چیزهای که می‌خواهیم را بنویسیم. آشپزخانه‌ای که الان دارید را تجزیه و تحلیل کنید. چه چیزهایی باید تغییر کنند؟ بعضی چیزهایی که هنوز قابل استفاده هستند را هم نگه دارید تا صرفه جویی ‌کنید.

طراحی آشپزخانه باید قبل از کارهای تأسیساتی مثل لوله کشی و برق کشی انجام بشود. به دلیل اینکه دست طراح برای طراحی باز باشد و بتواند به صورت تمام و کمال، ایده‌های خودش را اجرا کند. بعد از طراحی آشپزخانه، لوله کشی و سیم کشی برق و تاسیسات، طبق طراحی انجام می‌شود.

 

اهمیت طراحی آشپزخانه

 

مواردی که در طراحی کابینت باید در اولویت قرار بگیرد

در نهایت ساختار کابینت ها، طرح و مدل آن ها، رنگ و تعداد آن ها از دیگر مواردی است که در طراحی کابینت در نظر گرفته می شود. باید به خوبی رنگ و مدل کابینت ها با دیگر وسایل و تم رنگی آشپزخانه هماهنگ باشد تا همه جزئیات به خوبی در کنار هم عمل کنند.

زمانی که بحث طراحی حرفه ای و کاربردی کابینت های یک آشپزخانه مطرح می شود، باید با در نظر گرفتن برخی موارد پیش از شروع طراحی، کار را آغاز کرد. این موارد تاثیر بسیار زیادی در روند کار و نوع و سبک طراحی صورت گرفته خواهند داشت.

این موارد نشان می دهد که چرا برای چیدمان کابینت ها در فضای مورد نظر بهتر است حتما این کار به صورت دقیق و اصولی و بر مبنای اصول طراحی کابینت انجام شود.