امتیاز بدهید

بسیاری از کارهای برش در آشپزخانه با یک چاقوی خوب، به راحتی امکان‌پذیر است. گفته شده تیغه‌ای که به طور خاص برای یک هدف خاص طراحی شده است، می‌تواند سهولت و دقت بیشتری را در برش ایجاد کند. چاقوهای مناسب، شما را به آماده‌سازی غذا با خلاقیت بیشتر ترغیب می‌کند. هدف این مقاله معرفی محبوب‌ترین چاقوهای آشپزخانه و کاربردهای آن‌ها است. شما خواهید آموخت که چه نوع چاقوهایی را باید در مجموعه چاقوهای آشپرخانه‌ی خود داشته باشید.

احتمالا بیش از چندین نوع مختلف چاقوی آشپزخانه وجود دارد که بعضی از آن‌ها همه کاره هستند و برخی دیگر برای یک کاربرد خاص طراحی شده‌اند. چاقوهای معرفی شده در این مقاله، محبوب‌ترین چاقوها برای انجام روزانه‌ی پخت و پز و سرو غذا هستند. این‌ها نمونه‌هایی هستند که هسته‌ی مجموعه‌های چاقوی آشپزی خانگی و حرفه‌ای را تشکیل می‌دهند.

چاقوی سرآشپز
برای افزایش کارایی و دوام بیشتر این چاقوی پرکابرد در آشپزخانه، معمولا قسمت انتهایی تیغه‌ی آن داخل دسته قرار گرفته و کل طول و عرض دسته را بر می‌گیرد. چاقوی سرآشپز را می‌توان تقریبا برای هر کار برش در آشپزخانه، از برش مرغ گرفته تا خرد کردن هویج، به کار برد. به همین دلیل این یک چاقوی ضروری در مجموعه چاقوهای آشپزخانه است.
این چاقو در سایز های مختلف در بازار هست ولی معمولا از سایز بزرگ استفاده می شه که به اون بتوان هم گوشت و هم سبزیجات رو به راحتی خرد کرد و چون وزن تقریبا سنگینی داره برای خرد کردن احتیاج به فشار و انرژی کمتری هست.

چاقوی نان
از چاقوی نان برای برش نان، کیک و گاهی گوشت، مرغ و غذاهای دریایی استفاده می‌شود. این چاقو به گونه‌ای طراحی شده است که به شما امکان می‌دهد نان را بدون فشار دادن یا له شدن، برش بزنید. چاقوی نان برای برش تکه‌های بزرگ غذا هم ساخته شده است و طول آن می‌تواند بین ۱۷ تا ۲۵ سانتی‌متر باشد. تیغه‌ی آن باریک و مستقیم و همیشه دندانه‌دار است و در امتداد آن دندانه‌های بزرگی وجود دارد.

ساطور
ساطور معمولا جزء بزرگترین و سنگین‌ترین چاقوهای آشپزخانه است. این چاقو دارای یک تیغه‌ی بزرگ، سنگین و پهن است و این طرح به شما امکان می‌دهد که استخوان‌ها، گوشت و مواد سفت و ضخیم مانند کدو تنبل را به‌راحتی خرد کنید. ساطور همچنین با داشتن تیغه‌ای پهن و سنگین برای کوبیدن و خرد کردن گوشت، مرغ، ماهی و سیر ایدئال است.

چاقوی تیغه کوتاه
اگر عاشق تهیه‌ی تزئینات ظریف برای مواد غذایی و نوشیدنی‌های خود هستید، این چاقو یکی از لوازم ضروری برای شما است. یکی دیگر از چاقوهای آشپزخانه چاقوی تیغه کوتاه است که معمولا دارای یک تیغه‌ی نازک ۷ تا ۱۰ سانتی‌متری با یک نوک تیز است. از این چاقو می‌توانید برای برش و پوست کندن میوه‌ها و سبزیجات و بریدن چربی‌های اضافی با دقت بسیار زیاد استفاده کنید. همچنین برای ریز ریز کردن میگو و یا خرد کردن آن هم استفاده می‌شود.

چاقوی گوشت‌بُری
چاقوهای گوشت‌بری دارای تیغه‌های باریکی هستند و برای کارهایی مانند برش بوقلمون ساخته شده‌اند. تیغه‌ی آن نسبت به چاقوهای دیگری که مخصوص برش گوشت هستند، مقاومت کمتری دارند و در نتیجه برش‌های نازک و یکنواخت ایجاد می‌کنند.

چاقوی استخوانی
این چاقو یک تیغه باریک با لبه بسیار تیز است، معمولا کاهش تدریجی به سمت بالا به نوک اشاره کرد خوب است. نسبتاً کوتاه است (معمولاً فقط حدود شش اینچ است) و معمولاً به سختی ساخته می شود ، اگرچه تیغه های انعطاف پذیرتری برای گوشت های ظریف در دسترس است. این چاقو نیز یکی از انواع چاقو های آشپزی است.

چاقوی فیله
چاقو فیله طولانی، چاقو باریک با یک تیغه قابل انعطاف است. این لبه بسیار تیز و یک نوک کاملاً نوک تیز دارد که می تواند از طریق پوست سوراخ کند و کارهای پیچیده از بین بردن استخوان را فراهم کند. ظاهری مشابه چاقوی استخوان بندی دارد اما تیغه آن باریکتر و انعطاف پذیرتر است. این چاقو نیز یکی از انواع چاقو های آشپزی است.

چاقوهای سانتوکو
در اصل چاقوهای سانتوکو بوچو ، به معنای “سه کاربرد” – برای برش دقیق ، قیمت گذاری و خرد کردن بسیار عالی هستند. چاقوهای سانتوکو از محبوب ترین انواع چاقوهای آشپزخانه در کشور ژاپن ، دارای تیغه های بلند و کمی مخروطی با یک نقطه افتادگی هستند تا کار برش دقیق و پیچیده تری را امکان پذیر کند. آنها معمولاً در امتداد تیغه گودی دارند تا از چسبیدن غذا به فلز جلوگیری کنند.

چاقوهای سبزیجات
در حالی که بسیاری از آشپزها از تهیه سبزیجات با استفاده از چاقوی سرآشپز یا چاقوی خوشحال خوشحال هستند ، اما کسانی که در پخت و پز خود جدی هستند ممکن است بخواهند روی چاقوهای مخصوص سبزیجات سرمایه گذاری کنند. اینها به دقت ساخته شده اند تا به شما کمک کنند بسیاری از سبزیجات را به سرعت ، به راحتی و با خیال راحت خرد کنید. آنها همچنین می توانند به شما کمک کنند که سبزیجات مورد علاقه خود را ریزتر خرد کرده و تکه تکه کنید ، یا روبان یا تزیینات دیگری ایجاد کنید. این چاقو نیز یکی از انواع چاقو های آشپزی است.

چاقوی تیغه بلند
این چاقو بیشتر برای جدا کردن استخوان از گوشت استفاده می شود، دارای لبه تیز، باریک و نسبتا منحنی می باشد که به راحتی به کمک آن می توان گوشت را استخوان جدا کرد و یا برای جدا کردن چربی، غضروف، رگ و ریشه از گوشت کاربرد دارد.

قیچی آشپزخانه
یک قیچی آشپزخانه در همه آشپزخانه‌ها مورد نیاز است، برخلاف چیزی که خیلی‌ها فکر می‌کنند، استفاده از قیچی آشپزخانه محدود به باز کردن در پاکت شیر و دوغ نیست. قیچی می‌تواند در مصارفی مثل تکه کردن مرغ بریان، تکه کردن نان سنگک یا بربری و حتی خرد کردن تکه‌های کوچک گوشت هم کاربرد داشته باشد.

و اما یکی از اصلی‌ترین و درواقع ضروری‌ترین وسیله‌‌ای که باید در یک مجموعه چاقو و کارد آشپزخانه وجود داشته باشد، یک چاقو تیزکن است. کالایی بسیار کاربردی که درست هنگام کُند شدن چاقو هایمان متوجه لزوم حضورش می‌شویم.