امتیاز بدهید

از بین بردن زردی وسایل ممکن است سخت باشد، اما راه های مختلفی وجود دارد که می توانید انجام دهید. لوازم خانگی را هر از چند گاهی با یک پاک کننده چندمنظوره با مواد سفید کننده، یک پد پاک کن جادویی یا جوش شیرین پاک کنید.

حتماً بارها دیده‌اید که بسیاری از وسایل برقی که دارای روکش پلاستیکی هستند بعد از مدتی دچار رنگی زرد بر روی خود می‌شوند. این لکه‌ها در اثر هوای آلوده محیط، غذاهای مختلف و حتی برخی شوینده‌ها ایجادشده و بااینکه از کارایی دستگاه نمی‌کاهد اما زیبایی آن‌ها را خدشه خواهد کرد. اولین قدم برای آنکه وسایل برقی پلاستیکی شما پس از چند سال دچار زردی نشوند استفاده نکردن از مواد شوینده است، چراکه مواد شوینده پس از مدتی خود یکی از عوامل زردی در این وسایل هستند. سعی کنید وسایل خود را زودبه‌زود و تنها با استفاده کمی شامپو بچه و اسفنجی نرم پاک‌کنید.

حال اگر وسایلی دارید که زردی بر روی آن‌ها افتاده بسته به‌اندازه زردی می‌توانید محلولی متشکل از سفید کنند، آب و جوش‌شیرین تهیه کنید و سپس توسط یک اسفنج از ماده بر روی دستگاه خود زده و محکم بر روی آن بکشید. زمانی که محکم کشیدید اجازه دهید تا این محلول حدود 10 تا 15 دقیقه بر روی آن مانده و سپس به‌خوبی مواد را از روی وسایل پاک‌کنید.

برای تمیز کردن وسایل سفید ، از اسپری تمیز کننده همه منظوره که حاوی مواد سفید کننده است استفاده کنید، که باعث ضد عفونی سطوح و سفید شدن لکه ها می شود. محصول را روی پارچه یا اسفنج تمیز اسپری کرده و سطح را کاملاً پاک کنید. با یک پارچه مرطوب تمیز بشویید.

یک پد پاک کننده ی جادویی بخرید تا لکه های لوازم زرد شده خود را پاک کرده و آنها را سفید کند. کافی است اسفنج را خیس کرده و سطح دستگاه را کاملاً پاک کنید. بعد از آن نیازی به آبکشی نیست!

مقدار زیادی جوش شیرین را روی یک پارچه مرطوب و تمیز بپاشید و سطح دستگاه زرد شده خود را پاک کنید. برای دسترسی سخت به قسمتها یا گوشه ها، از یک مسواک با موی نرم برای تمیز کردن وسایل استفاده کنید. برای شستشو، از یک پارچه تمیز و مرطوب استفاده کنید.

یک دستمال جادویی برای پاک کردن لکه ها مخصوصا زردی های لوازم برقی، خریداری کنید و آن ها را سفید نمایید. کافی است که این اسفنج یا دستمال را به سادگی مرطوب کنید و سپس آن را کامل روی سطح لوازم برقی بکشید.
هیچ نیازی به شستن بعد از این پروسه نیست. دستمال های جادویی برای استفاده روی اکثر سطوح امن هستند زیرا بافت بسیار ظریفی دارند و سطحی براق را به جا می گذارند.

950 میلی لیتر آب گرم را با 120 میلی لیتر سفید کننده و 59 میلی لیتر جوش شیرین داخل سطل بریزید. حتما دستکش دست کنید و سپس یک اسفنج تمیز را درون این مایع آغشته کرده، آن را فشار دهید و آب اضافی آن را بگیرید.
سپس آن را روی سطوح لوازم برقی بکشید و 10 دقیقه صبر کنید. سپس یک بار دیگر یک اسفنج تمیز و مرطوب را برداشته و بر روی سطوح بکشید. شاید برای این که بهترین نتیجه را بگیرید، نیاز داشته باشید که چند بار این فرآیند را تکرار کنید. حتماً باید هر دفعه ده دقیقه کامل صبر نمایید.

می توانید این وسیله را داخل یک عدد کیسه زیپ دار و یا یک پلاستیک کاملاً تمیز قرار دهید و در آن را سفت ببندید. به طوری که هیچ راه ورود هوایی وجود نداشته باشد.
کرم پروکسید نباید در معرض هوا قرار بگیرد، زیرا اصلاً نباید خشک شود. پس مطمئن شوید که هیچ نوع منفذ و سوراخی در این پوشش وجود ندارد؛ سپس این وسیله پوشانده شده را در برابر نور مستقیم آفتاب قرار دهید.
روش سفید کردن یک روش ایده آل برای لوازم با سایز متوسط می باشد که می توانید به راحتی آن ها را با کیسه های پلاستیکی پوشش دهید و روبروی آفتاب منتقل کنید. حتماً قبل از انجام این کار، گزارش هواشناسی را گوش کنید و مطمئن باشید که چند ساعت هوا آفتابی خواهد بود.

اجازه دهید 3 الی 4 ساعت در برابر نور خورشید قرار بگیرد. هر یک ساعت یک بار آن را بچرخانید تا تمام قسمت ها به اندازه کافی در برابر نور خورشید باشند. وسیله را در برابر چراغ یو.وی برای افزایش اثر کرم پروکسید قرار دهید ، زیرا می تواند رنگ زرد را کاملاً برعکس کرده و هیچ ردی از آن باقی نگذارد.

وسیله را از داخل پوشش خارج کنید و از یک دستمال مرطوب استفاده نمایید. کرم سفید کننده را از روی سطح آن پاک کنید و اجازه دهید که چند ساعت قبل از استفاده، این وسیله کامل خشک شود.