امتیاز بدهید

آون توستر چیست؟

چرا در هر خانه میبایست آون توستر وجود داشته باشد؟

وقتی صحبت از لوازم آشپزخانه می شود، آون توستر بسیار مورد استفاده قرار می گیرند و در بسیاری از خانه ها به عنوان یک استاندارد در نظر گرفته می شوند. اینکه می تواند سریع تر از یک اجاق معمولی با اندازه کامل بپزد و مزایای صرفه جویی در انرژی را برای شما به ارمغان بیاورد در حالی که فقط به مقدار محدودی فضای نیاز دارد. جدا از این ویژگی های ارزش اسمی، آون توستر چیست؟ آون توستر، اجاق فر دار معمولی ، توستر ، تفاوت آنها در چیست؟ کاربرد آنها چیست؟ این مقاله به بررسی چیستی اون  توستر می‌پردازد تا به شما درک جامعی از این دستگاه معمولی رومیزی خانگی ارائه دهد.

 

آون توستر

 

ویژگی های ضروری اجاق توستر چیست؟ چگونه آنها را با یک توستر پاپ آپ و یک اجاق معمولی مقایسه می کنند؟ در نهایت، چگونه کار می کند؟ بیایید دریابیم!

آیا آون  توستر همان فر با ابعاد  کوچکتر هستند؟

آون توستر یک نسخه مینیاتوری از طیف فرهای معمولی است. می تواند مانند فر بپزد اما در مدت زمان کمتری. از طرفی توسترها زمان پخت سریعی به عنوان مایکروفر ندارند. با این حال، می تواند طیف گسترده ای از حالت های پخت را برای غذاهای مختلف انجام دهد.

 

از آنجایی که این یک فر رومیزی است، آنها انرژی کمتری نسبت به یک فر  معمولی سایز کامل مصرف می کنند. طراحی کم مصرف آون  توستر نیز به مرور زمان در هزینه شما صرفه جویی می کند. به علاوه، سرعت آن به پخت سریع‌تر غذا کمک می‌کند، که اگر در خانه گردهمایی داشته باشید، ایده‌آل است.

 

آون توستر

 

 ویژگی های اساسی آون توستر

اندازه

در بیشتر موارد، ابعاد آون  توستر بین 35 تا 55 سانتی متر عرض و 20 تا 30 سانتی متر است. این یک گزینه عالی برای افرادی است که فضای پخت و پز کوچکی در آشپزخانه خود دارند. همچنین اگر ف شما نریاز به تعمیر دارد یا آشپزخانه شما در حال بازسازی است، این یک جایگزین عالی برای یک فر با اندازه کامل است.

برخی از آون  توستر را می‌توان در داخل کابینت آشپزخانه یا روی دیوار آشپزخانه‌تان مانند مایکروویو نصب کرد. اما متداول ترین نوع آن مدل کانتر است. آنها معمولاً سبک وزن هستند و به راحتی می توانند پس از خنک شدن و در صورت عدم استفاده در یک کابینت بزرگتر قرار بگیرند. با این حال، اکثر مردم متوجه می شوند که به اندازه کافی از آنها استفاده می کنند تا فضای دائمی روی پیشخوان آشپزخانه خود را تضمین کنند.

 

عنصر گرمایش و برق

همچنین دارای دو المنت گرمایش الکتریکی، یکی در بالا و دیگری در پایین است. این به آنها اجازه می دهد تا به سرعت گرم شوند و غذا را با سرعت بالا بپزند.

آون توستر به دلیل استفاده آسان شناخته شده اند و بسته به وات دستگاه می توانند نسبتاً قدرتمند باشند. معمولاً بین 800 تا 1500 وات مصرف می کند که 1200 وات محبوب ترین مقدار است.

 

آون توستر با توسترها چه تفاوتی دارند؟

هم توستر و هم آون توستر برش هایی از نان تست درست می کنند، اما از نظر ویژگی ها، تنظیمات و قابلیت های پخت تفاوتی هایی با هم دارند.

 

آون توستر

 

فضای آشپزی

یکی از تفاوت های اصلی فضای پخت و پز موجود است. توستر نان معمولاً 2 یا 4 اسلات برای نگهداری و برشته کردن نان و وافل دارد. از طرف دیگر، یک آون توستر دارای یک درب تاشو است که به شما امکان می دهد هر غذایی را که می تواند در ابعاد داخلی مستطیل شکل بزرگتر آن قرار بگیرد. این بدان معناست که می تواند طیف گسترده ای از وظایف آشپزی را انجام دهد و می تواند مقادیر بیشتری وعده های غذایی را در خود جای دهد. حتی می تواند برای یک پیتزای 30 سانتی هم جا شود.

تنظیمات کنترل

آون توستر همچنین تنظیمات کنترلی پیشرفته تری نسبت به توستر دارد. یک توستر سنتی به یک شماره گیری متکی است که با سطح قهوه ای شدن برش های نان شما و یک اهرم شروع/ایست مرتبط است. آون توستر معمولا دارای تایمر، کنترل دما و چندین حالت پخت است.

 

اندازه و سرعت

کمترین ویژگی یک آون توستر این است که از سرعت و اندازه توستر فراتر نمی رود. توستر برای فضاهای کوچکتر مناسب تر است. در حالی که ممکن است ابعاد منطقه پخت در آون توستر بیشتر باشد، همچنین فضای پیشخوان بیشتری نسبت به توستر اشغال می کند.

 

در نهایت، یک آون توستر برای برشته کردن یک تکه نان کمی بیشتر از یک توستر طول می کشد، اما معمولاً حداکثر یک یا دو دقیقه.

 

آون توستر چگونه کار می کنند؟

آون توستر می توانند تنظیمات دیجیتال یا مکانیکی داشته باشند. هر دو تنظیمات دارای عناصر گرمایشی با واکنش سریع هستند که می‌توانند غذا را با استفاده از انتقال حرارت تابشی، همرفت و رسانش همزمان بپزند.

برخی از آون توسترها دارای سیم پیچ استاندارد هستند، مانند آنهایی که در فرهای با اندازه کامل یافت می‌شوند، در حالی که برخی دیگر دارای کویل‌های همرفت هستند. پخت کانوکشن شامل گردش هوای گرم یا گرمای تابشی در داخل خود آون توستر است. کانوکشن فرآیند برشته کردن را با گرم کردن همه قسمت های غذا به طور همزمان و ایجاد دمای گرمای یکنواخت تری در داخل دستگاه افزایش می دهد.

بسیاری از ا آون توستر دارای سینی پخت نیز هستند که گرمایش هدایتی را ممکن می‌سازد. گرمایش رسانایی به لطف تماس مستقیم غذای شما با سینی فلزی رخ می دهد. سینی گرما را جذب می کند و مستقیماً آن را به غذای روی سطح منتقل می کند و روند پخت را تسریع می کند.

 

ویژگی های اضافی آون توستر

اکنون که اصول اولیه را پوشش دادیم، بیایید برخی از ویژگی های خاص تر آون توستر را بررسی کنیم. بسته به آون  توستر خاصی که در خانه استفاده می کنید، اینها تا حدودی متفاوت خواهند بود.

توسترها چه گزینه های آشپزی دارند؟

در حال حاضر، باید کاملاً مشهود باشد که می تواند بیش از نان تست انجام دهد. آون های توسترهاعملکردهای مختلفی را انجام می دهند. هر توستری می‌تواند نان برشته کند، اما برخی از آون توسترها عملکردهای پخت دیگری را نیز انجام می‌دهند که باعث می‌شود دستگاه به طور کلی همه کاره‌تر شود. عملکردهای مختلف به شما این امکان را می دهد که به طرق مختلف غذای متنوع تری بپزید.

همانطور که در بالا توضیح داده شد، پخت کانوکشن یکی دیگر از روش‌های پخت استاندارد است که بسته به عناصر گرمایش داخل آن، می‌توان با اجاق توستر به دست آورد.

گریل کردن ،  کباب کردن، و یخ‌زدایی نیز روش‌های پخت استانداردی هستند که در آون توستر یافت می‌شوند و طیف دستوراتی را که می‌توانید تولید کنید، گسترش می‌دهد. همانطور که احتمالاً شروع به دیدن کرده اید، استفاده از آون  توسترها آسان است و می توانند پخت و پز را در فضای کوچک آشپزخانه شما ممکن کنند.

یک مدل آون توستر پیشرفته تر حتی ممکن است دارای گزینه سرخ کن بادی باشد که به شما امکان می دهد غذاها را بدون روغن سرخ کنید. سرخ کردن در هوا به عنوان یک جایگزین سالم برای غذاهای سرخ کردنی در نظر گرفته می شود زیرا آنها بافت ترد مورد علاقه همه را حفظ می کنند. برای اکثر مردم، این یک عملکرد عالی  دستگاه است.

 

آون توستر

 

عملکردهای پخت استاندارد آون  توستر

آشپزی همرفت

کباب کردن

برشته کردن

گریل کردن

یخ زدایی

سرخ کردن

پخت

برشته کردن

تنظیمات کنترل آون  توستر های استاندارد

همانطور که در بالا به طور خلاصه ذکر شد، آون توستر دارای تنظیمات کنترلی پیشرفته تری هستند. این کارکردهای مختلف پخت و پز را تکمیل می کند، به خصوص در مقایسه با یک توستر معمولی.

آون توستر به طور کلی دارای یک صفحه کنترل هستند. این شامل یک صفحه کنترل دقیق دما، طول تایمر خاص، حالت‌های مختلف پخت، دکمه روشن/خاموش و کنترل سرعت است. این کنترل ها به شما این امکان را می دهد که روند پخت را برای مطابقت با غذایی که می پزید، از کوکی ها گرفته تا غذاهای ساده، سفارشی کنید.

مواردی که باید در مقایسه مدل های آون توستر در نظر گرفت

جدا از حالت های پخت و تنظیمات کنترل، چند ویژگی وجود دارد که توصیه می کنیم هنگام جستجوی یک آون توستر جدید به خاطر داشته باشید. در اینجا چند نکته برای بررسی وجود دارد.

اندازه

ابتدا توصیه می کنیم ابعاد کلی آون توستر را در نظر بگیرید. آیا در یک آپارتمان زندگی می کنید؟ آیا در آشپزخانه شما جا می شود؟ آیا فضای کافی برای آن روی پیشخوان خود دارید؟

وات

دوم، توصیه می کنیم وات را در نظر بگیرید. یک آون توستر قوی تر ممکن است هزینه کمی بیشتر داشته باشد، اما می تواند غذای شما را سریعتر بپزد. یک آون توستر قوی‌تر، همراه با رتبه مناسب مصرف انرژی، مانند A+ یا بالاتر، باید مقرون به صرفه باشد.

تجهیزات جانبی

در آخر، توصیه می کنیم بررسی کنید که چه نوع لوازم جانبی همراه با خرید شما ارائه می شود. بیشتر آون توسترها  با یک تابه پخت کوچک عرضه می‌شوند که عنصر گرمایش رسانایی را که در بالا توضیح دادیم را فعال می‌کند. با این حال، ممکن است بخواهید توجه خود را به چندین لوازم جانبی دیگر، از جمله تابه های پخت بیشتر، قفسه های متعدد فر و یک چنگال جوجه گردان، جلب کنید. برخی از  آون  توسترها  همچنین به شما امکان می‌دهند موقعیت قفسه را تغییر دهید و به شما امکان می‌دهند غذای خود را از عناصر گرمایشی دستگاه نزدیک‌تر یا دورتر ببرید.

پس آون توستر را بخاطر بسپارید

آون توستر چیست؟ به طور خلاصه، یک آون توستر در اصل ترکیبی از یک توستر سنتی و یک فر معمولی با اندازه کامل است. ظرفیت آون توستر بیشتر از توستر است. این می تواند طیف وسیع تری از غذاها را نسبت به برش ها یا برش های نان تست که توسط دستگاه برشته پز سنتی تولید می شود بپزد. آون توستر برای پخت غذا بسیار سریعتر از فرهای معمولی کار می کند و در مصرف انرژی و فضا صرفه جویی می کند.

لازم به توضیح برای دیدن بهترین مدل های آون توستر به لینک مراجعه نمایید.

با در نظر گرفتن همه این موارد، آیا فکر می کنید یک اجاق توستر می تواند یک افزودنی عالی برای آشپزخانه شما باشد؟ آیا در دراز مدت به نفع شما خواهد بود؟ نظر خود را در نظرات زیر با ما در میان بگذارید.