امتیاز بدهید

آلومینیوم از گذشته تا کنون یکی از فلزات پرمصرف بوده است. این فلز حرارت را در کوتاه‌ترین زمان انتقال می‌دهد به همین دلیل تولید کنندگان به فکر تولید ظروف آلومینیومی افتاده‌اند. یکی از مزایای این ظروف وزن بسیار سبک آن‌ها می‌باشد که سبب استفاده‌ی راحت از آن‌ها شده است. ظروف آلومینیومی در گذشته طرفداران بسیار زیادی داشته‌اند اما امروزه با ورود ظروف جدیدتر و متنوع‌تر، استفاده از این ظروف کاهش یافته است. علاوه بر این ظروف آلومینیومی معایبی دارند که طرفدارانش را به هنگام خرید مردد می‌کند.

تا حد امكان از ظروف آلومینیومی بدون پوشش برای پخت و یا نگهداری مواد غذایی استفاده نكنید. این پوشش ها (نظیر تفلون) از تماس سطح فلزی ظرف با ماده غذایی و ورود آلومینیوم به داخل ماده غذایی جلوگیری می كند.

پختن غذاهای اسیدی و یا قلیایی در این ظروف موجب تغییر رنگ و سیاه شدن این ظروف می شود. همچنین نگهداری آب و محلول‌های دارای املاح زیاد نیز این امر را موجب می شوند. این لایه تیره رنگ اگرچه بر كیفیت ماده غذایی تاثیری ندارد ولی ممكن است ورود فلز آلومینیوم را به مواد غذایی تسریع و تسهیل كند. امروزه اغلب افرادی كه از این ظروف استفاده می كنند، لایه تیره مورد نظر در این ظروف را با ساییدن از بین می‌برند. برای برطرف كردن این لایه، غوطه‌ور كردن ظرف در محلول آب لیمو و یا سركه نیز مفید خواهد بود.

افرادی كه از این ظروف استفاده می كنند پس از مدتی كه ممكن است بر اساس نوع به‌كارگیری از چند هفته تا چند ماه به طول بینجامد، با تغییر رنگ و تیرگی درون این ظروف مواجه می‌شوند. دلیل عمده‌ی این حالت، جوشاندن آب درون این ظروف است كه به طور معمول با ورود فلز آلومینیوم به داخل ماده غذایی و آب همراه است. از آنجا كه هنوز دلیل و مستندات علمی مبنی بر نیاز بدن انسان به آلومینیوم گزارش نشده است، دریافت زیاده از حد آن با اختلالاتی همراه است كه در ادامه به بحث در مورد آنها خواهیم پرداخت.

توجه عمومی به ظروف فلزی ادامه یافت تا اینكه ظروفی با فن آوری جدید به بازار عرضه شدند كه علاوه بر انتقال حرارتی مناسب، سبک و قابل استفاده برای پخت در وسایل جدیدی نظیر مایكروویو بودند. از طرف دیگر بررسی های علمی در خصوص تاثیرات ظروف مواد غذایی بر حفظ كیفیت غذا و سلامتی افراد جامعه افزایش یافت و این تحقیقات نشانگر آن بود كه بیشتر ظروف فلزی می تواند بر كیفیت مواد غذایی تاثیراتی بر جای گذارند.

البته این امر در طی سالیان نه چندان دور به اثبات رسیده بود. به عنوان مثال در دوران گذشته در حین پخت غذاهایی نظیر آش و سوپ، یک تكه آهن را به یك تكه نخ وصل نموده و درون غذای در حال پخت قرار می دادند كه بر اساس برخی شواهد این امر موجب افزایش ذخایر آهن در بدن افراد مصرف كننده آن ماده غذایی می شد. ولی امروزه رفتارهایی این چنین بر اساس یافته های علمی جدید پسندیده نیست.

در هنگام مسمومیت با آلومینیوم عملكرد سلول هایی به نام استئوبلاست (سلول‌هایی كه در بازسازی و تشكیل توده استخوانی نقش دارند) دچار اختلال شده و موجب كاهش در فرآیند بازسازی و ترمیم استخوان می گردد كه این امر ممكن است به پیدایش استئومالاسی منجر شود. البته تاكنون گزارشی از بروز علایم مسمومیت آلومینیومی در اثر مصرف مواد غذایی ارائه نشده است و این مسمومیت تنها در بیمارانی كه دچار نارسایی مزمن كلیه بوده و دیالیز می شوند (به دلیل وسایل آلومینیومی كه در فرآیند دیالیز به كار می رود) گزارش شده است. افرادی كه هر روز از ظروف آلومینیومی بدون پوشش برای پخت و پز و نگهداری مواد غذایی استفاده می كنند، تقریبا 5/3 میلی گرم آلومینیوم در روز وارد بدن خود می كنند.

هر چه مدت زمان پخت ماده غذایی طولانی تر باشد، مقدار آلومینیوم وارد شده به آن بیشتر می شود. البته سازمان بهداشت جهانی تخمین زده است كه بزرگسالان می توانند بیش از 50 میلی گرم آلومینیوم را در روز بدون هیچ ضرری دریافت كنند. زیرا بسیاری از داروهای معمول حاوی آلومینیوم هستند، مثلا یك عدد قرص آنتی اسید حاوی 50 میلی گرم و یک قرص آسپرین حاوی 20-10 میلی گرم آلومینیوم است.

یکی از مهم ترین صدماتی که این فلز برای بدن انسان به همراه دارد مبتلا شدن افراد به آلزایمر می باشد . در این بیماری افراد شروع به فراموش کردن فعالیت های روزمره خود می کنند.
همچنین وارد شدن فلز آلومینیوم به غذای افراد می تواند بر سیستم گوارشی نیز تاثیر بد بگذارد . این مشکل گوارشی بخاطر افزایش اسید های معده به وجود می آید و در فرایند هضم مواد غذایی در افراد اختلال ایجاد می کند.
بنا بر تخفیقات انجام شده در هنگام مسمومیت با آلومینیوم سلول های بازسازی و ترمیم استخوان نیز دچار مشکل می شوند که این امر ممکن است باعث پیدایش بیماری استیومالاسی شود .

دریافتیم که هر یک از ظروف چدن و آلومینیومی مزایا و معایب خاص خود را دارد و انتخاب هر یک از آن‌ها به سلیقه‌ی شما و توقعاتتان بستگی دارد. به عنوان مثال کسی که به دنبال ظروف ارزان قیمت برای استفاده روزمره است ممکن است ظروف آلومینیومی را انتخاب کند. اما اگر انتخاب شما چدن است، باید بدانید که ظروف چدن نالینو با دارا بودن بالاترین کیفیت می‌تواند تا چندین سال شما را از خرید ظروف آشپزخانه بی‌نیاز کند. برای مشاهده جدیدترین ظروف چدن می‌توانید از طریق همین سایت اقدام کنید و با کیفیت‌ترین ظروف را در کوتاه‌ترین زمان ممکن تهیه کنید.